Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Karma dla sikorek

( ilość produktów: 11 )

Los ptaków zimą nie jest Ci obojętny i starasz się wspierać te skrzydlate stworzenia dobrze zbilansowanym pokarmem w tym czasie? Taka postawa jest jak najbardziej pożądana! Jako właściciel ogródka czy działki oraz miłośnik natury, masz wiele możliwości, jak wspomóc te zwierzęta zimą. U nas znajdziesz dobrze skomponowaną karmę dla sikorek i innych ptaków tak, aby dokarmianie nie skończyło się efektami ubocznymi.   

Karma dla sikorek - jaka powinna być?

  Ze znalezieniem właściwego pokarmu dla ptaków nie powinno być większego problemu. Ptaki ochoczo zjedzą kaszę, płatki owsiane, ziarna słonecznika i dyni. Sikorki preferują nasiona roślin oleistych, a najlepiej jest, gdy są one wymieszane ze zbożem, na przykład owsem, pszenicą i żytem. W takiej postaci znajdziesz je w ofercie naszego sklepu Rolmarket. Możesz do mieszkanki dorzucić nieco suszonych owoców - sikorki najprawdopodobniej je rozrzucą, łasząc się tylko na nasionka. Owoce za to zjedzą inne gatunki ptaków, na przykład kosy.

Jak jeszcze możesz dokarmić sikorki w swoim ogrodzie?

Do jednych z najbardziej popularnych sposobów dokarmiania ptaków zimą należy oczywiście słoninka - powieszona na drzewie czy werandzie, na stałe wpisała się w krajobraz polskich ogródków. Chociaż jest to ważne, że staramy się troszczyć o te stworzenia, to jednak warto pamiętać, że złej jakości pokarm, może wyrządzić więcej szkody ptakom niż uczucie głodu. Dlatego zanim rozwiesisz słoninkę, upewnij się, że wybrane przez Ciebie miejsce nie jest narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych - w takiej sytuacji może okazać się bowiem, że pozostawiona na zewnątrz słonina ulegnie zepsuciu. Złym tropem jest także wynoszenie ptakom resztek z naszych stołów, które dodatkowo jeszcze postały kilka dni, na przykład ryżu.  Na koniec chcemy podkreślić rolę dobrze dobranego karmnika - w końcu to od niego zależy, czy znajdujący się w nim pokarm będzie dobrze chroniony przed opadami deszczu i śniegu, zmienną temperaturą i wiatrem.  Do dokarmiania ptaków świetnie sprawdzą się również kule tłuszczowe dla ptaków, które są dostępne w naszym asortymencie. 

      pixel