Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Karma dla sikorek

( ilość produktów: 12 )

Los ptaków zimą nie jest Ci obojętny i starasz się wspierać te skrzydlate stworzenia dobrze zbilansowanym pokarmem w tym czasie? Taka postawa jest jak najbardziej pożądana, a dokarmianie ptaków w czasie niedoboru naturalnego pokarmu może pomóc im przetrwać zimę. w dobrej kondycji. Jako właściciel ogródka czy działki oraz miłośnik natury, masz wiele możliwości, jak wspomóc te zwierzęta zimą. U nas znajdziesz dobrze skomponowaną karmę dla sikorek i innych ptaków tak, aby dokarmianie nie skończyło się efektami ubocznymi.  

Karma dla sikorek - jaka powinna być?

 Ze znalezieniem właściwego pokarmu dla ptaków nie powinno być większego problemu, ale pamiętaj, że nie powinno to być suche pieczywo. Dając ją ptakom wcale im nie pomagasz, a wręcz możesz zaszkodzić i sprawić, że skrzydlaci przyjaciele zaczną chorować. Zamiast suchego chleba wybierz kaszę, płatki owsiane, siemię lniane, nasiona słonecznika i dyni. Sikorki preferują nasiona roślin oleistych, a najlepiej jest, gdy są one wymieszane ze zbożem, na przykład owsem, pszenicą i żytem. Taka gotowa mieszanka zimowa stanowi idealny pokarm dla sikorek i dzikich ptaków, których nie brakuje w Twojej okolicy. Możesz z myślą o nich kupić również kule tłuszczowe dla ptaków oraz słonecznik dla ptaków, a jeśli do mieszkanki dorzucisz nieco suszonych owoców, to sikorki najprawdopodobniej je rozrzucą, łasząc się tylko na nasionka. Owoce za to zjedzą inne gatunki ptaków, na przykład kosy.

Jak jeszcze możesz dokarmić sikorki w swoim ogrodzie?

Do jednych z najbardziej popularnych sposobów dokarmiania ptaków zimą należy oczywiście słoninka - powieszona na drzewie czy werandzie, na stałe wpisała się w krajobraz polskich ogródków. Chociaż jest to ważne, że staramy się troszczyć o te stworzenia, to jednak warto pamiętać, że złej jakości pokarm, może wyrządzić więcej szkody ptakom niż uczucie głodu. Dlatego zanim rozwiesisz słoninkę, upewnij się, że wybrane przez Ciebie miejsce nie jest narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych - w takiej sytuacji może okazać się bowiem, że pozostawiona na zewnątrz słonina ulegnie zepsuciu. Złym tropem jest także wynoszenie ptakom resztek z naszych stołów, które dodatkowo jeszcze postały kilka dni, na przykład ryżu. Na koniec chcemy podkreślić rolę dobrze dobranego karmnika - w końcu to od niego zależy, czy znajdujący się w nim pokarm będzie dobrze chroniony przed opadami deszczu i śniegu, zmienną temperaturą i wiatrem. Na uwagę zasługują zarówno tradycyjne drewniane karmniki dla ptaków, jak i karmniki w formie plastikowej tuby. Idealnie nadają się one jako dozownik na kule tłuszczowe dla ptaków, a ich ogromną zaletą jest fakt, że można je łatwo zamontować nie tylko na gałęzi drzew, ale również na parapecie okiennym. Dzięki temu dokarmianie ptaków może się odbywać nie tylko w domach z ogrodami, ale również w miastach, w których również dobrze byłoby zadbać o zimujące ptaki.

Troska o ptaki nie ogranicza się tylko do okresu zimy, bo możesz im pomóc również w pozostałych porach roku, montując np. budki lęgowe, w których będą mogły zamieszkać.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "pozostałe produkty" :

      pixel