Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Knoty do pochodni

( ilość produktów: 2 )

Knoty do pochodni i lamp olejowych

To dzięki nim, świeca czy lampa może zapłonąć, dzieląc się z wszystkimi swoim blaskiem i nadając przestrzeni wyjątkowego klimatu – knoty do pochodni są ważnym elementem każdej lampy świecącej dzięki spalaniu paliwa takiego jak nafta czy olej. Zdradzimy państwu ciekawostkę – płomień, który widzimy w lampie, czy pochodni nie pochodzi w rzeczywistości ze spalania się knota nasączonego paliwem – no dobrze, pochodzi, ale jedynie w niewielkim stopniu. Przede wszystkim płomień lampy naftowej pochodzi z płonących oparów paliwa parujących z nasączonych nim materiałowych włókien. Dlatego najlepsze knoty to takie, które z jednej strony dobrze absorbują paliwo, z drugiej natomiast pozwalają mu swobodnie parować, dzięki czemu same wolniej się spalają.

Knot do pochodni wykonany z bawełny

Oferujemy knoty wytworzone z naturalnego materiału, czyli bawełny. Włókna bawełniane doskonale absorbują wszelkiego rodzaju paliwa stosowane w lampach i pochodniach oraz uwalniają je na tyle powoli, aby ich płonące opary rozświetliły pomieszczenie, ale z drugiej strony nie spaliły knota w zbyt szybkim tempie. Dzięki zastosowaniu knotów z bawełny możemy więc przez długi czas używać lampy, bez kolejnych wymian knota. Każdy bawełniany knot do pochodni dostępny w ofercie naszego sklepu, będzie służył państwu przez wiele długich wieczorów!

Knot do pochodni i lamp naftowych – sprawdź szerokość, jakiej potrzebujesz

Jak odpowiednio wybrać knot do pochodni i lamp naftowych? Upewnij się, jakiej szerokości knota potrzebujesz – czyli jaki dotychczas był mocowany w Twojej lampie. Następnie wybierz knot o pożądanej szerokości spośród produktów dostępnych na naszej stronie. Jeżeli wśród dostępnych produktów nie znalazłaś knota o odpowiednich parametrach, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniego produktu!

Knoty do pochodni – dopasuj długość do swoich potrzeb!

Sprzedajemy knoty do pochodni na metry, dlatego po zakupie i odbiorze przesyłki należy jeszcze odpowiednio dopasować długość knota do specyfiki danej lampy. Knot powinien wystawać z gniazda lampy na wysokość około 4-5 centymetrów. W jaki sposób przyciąć knot do lampy naftowej? To proste – jedyne czego potrzebujesz to para nożyczek. Montaż w lampie jest uzależniony od specyfiki danego produktu – zazwyczaj jest on jednak intuicyjny i prosty. Warto mieć jednak na uwadze, że przy wymianie paliwa oraz knotów w lampach i pochodniach należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nigdy nie wolno rozpalać lampy nieumytą ręką, która wcześniej miała bezpośredni kontakt z paliwem. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapoznaj się z instrukcją lub skontaktuj ze sprzedawcą lampy.

    pixel