Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Maty podsiąkowe

( ilość produktów: 13 )

Odpowiedni poziom nawodnienia to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na wzrost i prawidłowy rozwój roślin. Jedną z metod pozwalających na zapewnienie właściwego poziomu nawodnienia jest stosowanie mat podsiąkowych. W naszym sklepie znajdziesz maty podsiąkowe różnego rodzaju, co z pewnością pomoże Ci zadbać o uprawiane rośliny.

Mata podsiąkowa – ekologiczny sposób nawadniania

Wiele się mówi o tym, że musimy oszczędzać wodę, gdyż coraz więcej krajów jest zagrożonych suszą. Jednocześnie należy pamiętać, że produkcja roślinna wymaga odpowiedniego nawodnienia, gdyż w przeciwnym razie nie uda się uzyskać zadowalających plonów. Należy zatem szukać złotego środka, a tym z pewnością może być stosowanie mat podsiąkowych.

Maty podsiąkowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie uprawiane są rośliny, a szczególnie w tunelach foliowych czy szklarniach. Są wykonane z materiałów z recyklingu i zaprojektowane w taki sposób, by dobrze wchłaniały wodę. Wystarczy raz je nawodnić, a one przez długi czas będą uwalniać wilgoć i dostarczać ją do rosnących na nich roślin.

Mata podsiąkowa – sprzyja roślinom

Jak wspomniano wyżej, maty podsiąkowe na długi czas zatrzymują wilgoć, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym w punktu widzenia rozwoju roślin. Wszystkie rośliny rosną bowiem zdecydowanie lepiej, gdy mają stały poziom nawodnienia, niż gdy przechodzą od zalania do suszy. Można je kupić w rolkach o różnej długości i szerokości, np. maty podsiąkowe 1,6mx20m lub 2x20m,   dzięki czemu każdy znajdzie matę o odpowiednim rozmiarze.

Kule nawadniające – alternatywa dla maty podsiąkowej

Maty podsiąkowe zostały stworzone z myślą o większych uprawach, ale na podobnej zasadzie działają kule nawadniające, których można używać w doniczkach. Wystarczy napełnić kulę wodą, a następnie umieścić ją w donicy. Przez trzonek kuli woda stopniowo będzie spływać do doniczki, nawadniając ziemię, co pozwoli zachować jednolity poziom nawodnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mat podsiąkowych i kul nawilżających, które skutecznie pozwolą nawodnić rośliny w Twoim ogrodzie.

    pixel