Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Pergole ogrodowe metalowe

( ilość produktów: 16 )

Pergole ogrodowe metalowe to obowiązkowy element wyposażenia ogrodu każdego miłośnika kwiatów pnących. Pergole są niczym kwiatowe bramy - to intrygująca ozdoba, która zapewnia cień i schronienie. Można je umieścić także na balkonie lub tarasie. Z powodzeniem mogą też posłużyć jako elementy wyznaczające poszczególne części działki czy ogrodu. Pergole to przedmioty, które powinny nam służyć całe lata, dlatego przy ich wyborze powinniśmy sugerować się przede wszystkim ich jakością i odpornością konstrukcji na warunki atmosferyczne.

 

Rodzaje pergoli ogrodowych metalowych na kwiaty

Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór pergoli ozdobnych. Występują one w różnych rozmiarach, kształtach, są tworzone z różnych materiałów. Niektórzy uważają, że najlepiej w aranżację każdego ogrodu wpiszą się pergole drewniane. Rzeczywiście cieszą się one największą popularnością, gdyż są miłe dla oka i łatwo je wkomponować w krajobraz. Niestety drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, co nie wszystkim odpowiada. Z tych względów rozsądnym wyborem mogą okazać się pergole metalowe. Występują one w formie łuków, altanek i furtek ozdobnych. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość metalu, z którego została wykonana pergola – powinien on być zaimpregnowany, by służył nam jak najdłużej.
Jeśli chcemy umieścić pergolę w innym miejscu niż ogród, możemy zdecydować się na przykład na wybór pergoli tarasowej.

Sklep Rolmarket.pl oferuje również kule nawilżające do kwiatów, które idealnie sprawdzą się przy pielęgnacji roślin umieszczonych na pergolach. Kule pozwalają na dostarczanie kwiatom wody przez okres nawet do dwóch tygodni.

 

Jakie rośliny wybrać? 

Pergole stwarzają przestrzeń do rozkwitu wielu roślinom. Interesująco prezentować na nich będą się chociażby róże pnące, które roztaczają piękny zapach i długo kwitną (od czerwca do listopada). Niestety kwiaty te wymagają przywiązywania do elementów pergoli – nie pną się same. Należy także pamiętać o tym, aby sadzić je w jasnym otoczeniu. W ciemnym z kolei świetnie sprawdzi się bluszcz pospolity, który rośnie aż do 12 m i może ozdabiać nasz ogród przez cały rok. Trzeba mieć jednak na uwadze, że bluszcz jest trujący i nie umieszczać go w ogrodzie, w którym przebywają dzieci i zwierzęta. Pergole można także wykorzystać jako miejsce kwitnięcia groszku pachnącego i fasoli wielokwiatowej. Obie te rośliny należą do grupy roślin jednorocznych, takie rozwiązanie jest więc polecane ludziom, którzy lubią zmiany. Tym, którzy nie są ich zwolennikami, polecamy wybrać rośliny wieloletnie – na przykład wiciokrzew, którego cudowny aromat zachęca do spędzania wolnego czasu w ogrodzie lub glicynę o pięknych, niebiesko-fioletowych kwiatach.

 

    pixel