Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Podpory do roślin

( ilość produktów: 53 )

Rośliny rosnące w przydomowym ogrodzie mają bardzo różne wymagania. Jedne potrzebują dużej ilości miejsca, by mogły swobodnie się rozrastać na boki, inne odpowiedniego podłoża, a jeszcze inne wymagają odpowiednich podpór, bo dopiero wtedy będą wyglądać naprawdę okazale. Doskonale do tego celu nadają się podpory do roślin, dzięki którym zadbasz o piękny wygląd swojego ogrodu. Zobacz jakie produkty z tej kategorii oferuje nasz sklep Rolmarket.pl

Podpory do roślin pnących i nie tylko

W naszym klimacie rośnie bardzo wiele roślin wymagających wsparcia. Należą do nich przede wszystkim ogrodowe rośliny pnące, które rosną ładnie tylko wtedy, gdy mają się na czym oprzeć. W tej grupie znajdują się różnorodne powojniki, winobluszcze czy róże pnące. Mogą się one piąć po ścianach, płotach i często same znajdują sobie podpory tego rodzaju. W zadbanych ogrodach do podpierania można jednak wykorzystać pergole ogrodowe lub różnego rodzaju podpory. Z ich pomocą można wyczarować przepiękne kompozycje i tak pokierować rośliny pnące, by nie tylko miały się na czym opierać, ale również by stanowiły niezwykłą dekorację, mającą wpływ na aranżację ogrodu.

Wśród gatunków wymagających wsparcia znajdują się nie tylko kwiaty i rośliny ozdobne, ale również rozmaite warzywa. Podpórki są niezbędne dla pomidorów, fasoli czy innych roślin z tej rodziny. Jeśli nie zapewnimy im odpowiedniej podpory, to nie mamy co liczyć na obfite plony. Łodygi tych roślin są bowiem zbyt wiotkie, by utrzymać rosnące owoce, więc bez podpory będą się łamać pod ich ciężarem, co doprowadzi do zniszczenia plonów.

Podpory ro roślin przydadzą się również w czasie, gdy sadzimy młode drzewka i krzewy. Wiele z nich na początku wymaga odpowiedniego wsparcia, a do podparcia krzewów i świeżo posadzonych drzewek doskonale sprawdzą się tyczki różnego rodzaju. Dzięki nim będą one miały stabilną podporę, która zapewni odpowiedni kierunek ich wzrostu.

Tyczki ogrodowe - szeroki wybór

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wysokiej jakości podpory do roślin różnego rodzaju, które wykorzystasz koło swojego domu. Oprócz wspomnianych wyżej pergoli, są wśród nich tyczki bambusowe oraz metalowe tyczki ogrodowe. Są bardzo wygodne i łatwe w użytkowaniu, gdyż wystarczy wbić je obok roślin wymagających wsparcia. Szeroki wybór długości i grubości tyczek sprawia, że można dobrać ich rozmiar do rodzaju rośliny, którą chcemy wesprzeć. Do pomidorów wystarczą niskie i dość cienkie tyczki bambusowe, gdyż ich łodygi nie są bardzo ciężkie i takie wsparcie będzie dla nich odpowiednie. Z kolei do młodych drzewek lepiej nadadzą się tyczki grubsze, bo tylko one będą na tyle stabilne i wytrzymałe, że będą dobrą podporą dla rozwijających się pni.

Tyczki mogą być również dobrą podporą do pnączy, które chętnie oplatają tyczki i sprawiają, że są one niemal zupełnie niewidoczne. Naturalny kolor bambusa czy zieleń tyczek metalowych wtapia się w tło i sprawia, że podpora staje się niemal niewidoczna. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że wygląd podpór przyćmi urodę kwiatów pnączy, bo z pewnością tak się nie stanie.

Wybierz odpowiednie podpory do roślin

Mając w ogrodzie rośliny pnące, warzywa wymagające podpór czy młode drzewka i krzewy nie należy się zastanawiać czy podpora jest potrzebna, ale raczej, jakie podpórki wybrać. W naszym sklepie dostępne są podpory do roślin o bardzo różnych długościach i grubościach. Rozważając ich zakup powinieneś zacząć od określenia gatunku roślin, które mają wspierać. Jeśli masz w planie posadzić sad i potrzebne Ci będą tyczki do młodych drzewek owocowych, to wybierz tyczki o dość dużej średnicy i wysokości dopasowanej do wielkości sadzonki. W przypadku plantacji pomidorów potrzebne Ci będą tyczki niższe i cieńsze, po podpora pod pomidory nie musi być bardzo mocna, choć z pewnością jest niezbędna w każdym ogrodzie, w którym są one uprawiane.

Produkty do podpierania roślin, które oferuje nasz sklep różnią się również materiałem, z którego zostały wykonane. Miłośnicy naturalnych materiałów z pewnością chętnie wybiorą podpórki z bambusa czyli jednego z najszybciej rosnących drzew świata. Ich zaletą jest nie tylko naturalne pochodzenie, ale również neutralny kolor, który wtapia się w otoczenie, niezależnie od tego, czy służą one do podpierania kwiatów czy też innych gatunków roślin.

Nie zawsze jednak bambus spełni swoją rolę, dlatego mamy w swojej ofercie również świetnej jakości produkty ze stali, powlekane zielonym PCV. To rozwiązanie bardzo wytrzymałe, dlatego jest chętnie wybierane do podpierania drzew i krzewów, które wymagają solidniejszego oparcia.

Oferowane przez nas produkty są dostępne zarówno w różnych rozmiarach, ale i ilościach. Dzięki temu znajdą u nas odpowiedni produkt dla siebie wszyscy, niezależnie od tego, czy potrzebują wsparcia dla pnących kwiatów w niewielkim przydomowym ogrodzie, czy może mają dużą plantację warzyw wymagających oparcia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów do podpierania roślin. Oprócz podpór polecamy również akcesoria dodatkowe, takie jak sznurki ogrodnicze czy klipsy do roślin. Dzięki nim będzie można wygodnie zamocować łodygi kwiatów do podpory. Proponujemy również osłonki na drzewa, które ochronią młode sadzonki przed podgryzaniem kory przez zwierzęta.

Podpory do roślin uprawnych i ozdobnych

W tej kategorii znajdziesz podpory do roślin ogrodowych i doniczkowych. Oferowane produkty sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki nim nie tylko wymodelujesz kształt rośliny, lecz również zapewnisz jej odpowiednie warunki zdrowego rozrostu. Czasem zdarza się, że roślina zaczyna marnieć pomimo tego, że ma zapewnione odpowiednie warunki glebowe i jest regularnie nawadniana. Często w takiej sytuacji pomaga podparcie rośliny – takiego wsparcia często potrzebują na przykład monstery, pomidory oraz oczywiście rośliny pnące. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą podpór do roślin.

Podpora do roślin – postaw na estetykę i trwałość

Każda podpora do roślin dostępna w ofercie naszego sklepu została wykonana z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych bądź naturalnych. Bambusowe podpory pod rośliny można stosować w domu i w ogrodzie, doskonale sprawdzą się na ekologicznych plantacjach warzyw oraz wszędzie tam, gdzie chcemy postawić na naturalizm i możliwie jak najbardziej zamaskować ingerencję ludzkiej ręki. Niektóre rośliny potrzebują pewniejszej podpory – w takiej sytuacji sprawdzą się najlepiej twarde, metalowe tyczki powlekane PCV. Powłoka PCV zabezpiecza metal przed korozją, więc tego rodzaju podpory będą zapewniały odpowiednie warunki wzrostowe roślinie przez lata. Kolejnym ciekawym produktem z tej kategorii są obejmy przeznaczone do zacieśniania poszczególnych łodyg rośliny, dzięki czemu krzewy takie jak na przykład hortensje, lepiej znoszą trudne warunki pogodowe jak na przykład grad czy porywy wiatru szarpiące ich łodygami.

Podpórki do roślin niskorosnących

Wbrew pozorom nie tylko rośliny pnące czy wysokorosnące potrzebują specjalnych podpórek – często, rośliny niskorosnące takie jak storczyki czy pomidory, również wymagają podpory, jeżeli chcemy im zapewnić odpowiednie warunki wzrostowe. Dzięki zastosowaniu podpory odciążymy ich łodygi obciążone ciężkimi owocami. Jeżeli chodzi o rośliny kwitnące, to przy użyciu podpórki do roślin, możemy odpowiednio ukierunkować ich wzrost i wyeksponować piękne kwiaty.

Podpory dla roślin pnących z oferty Rolmarket

Każdy ogrodnik dobrze wie, że roślinom pnącym należy zapewnić określone warunki wzrostowe, aby móc w pełni poznać ich naturalne piękno. Dlatego wśród dostępnych produktów oczywiście znajdziesz również podpory do roślin pnących. Podpory dla roślin pnących mogą mieć różny kształt – to na przykład popularne drabinki, bądź stelaże z siatką. Na takiej siatce możemy rozpiąć powój, bądź jedną z pnących roślin strączkowych, wspaniale będzie się na niej prezentował również bluszcz lub winorośl. W przyszłości taki stelaż przekształci się w ścianę naturalnych kolorów – tylko od Ciebie zależy, czy będzie to głównie zieleń, fiolet, biel, róż czy jakikolwiek inny kolor rośliny!

 

Popularne podkategorie kategorii "produkty dla roślin" :
pixel