Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obejmy do roślin

( ilość produktów: 4 )

Obejmy do roślin od Rolmarket

Obejmy do roślin to plastikowe obręcze, które mocuje się na roślinie. Najczęściej, stosuje się je z dwóch podstawowych powodów – dla ochrony roślin przed złamaniem i opadaniem oraz dla modelowania pożądanego kształtu rośliny. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w wypadku gęstorosnących roślin ozdobnych – na przykład hortensji, piwonii, budlei czy mieczyków. Sprawdzi się również przy zabezpieczaniu krzewów owocowych. Obejma do roślin może być również wykorzystana jako element mocowania podpory do roślin – na przykład w przypadku pomidorów. Jako Rolmarket oferujemy wyłącznie obejmy do roślin bezpieczne dla Twoich sadzonek. Zostały wykonane z dbałością o najdrobniejszy detal, dlatego na ich powierzchni nie znajdziesz ostrych kantów mogących uszkodzić łodygę rośliny. Są natomiast odporne na działanie warunków atmosferycznych i zdatne do wielokrotnego użytku. Zawsze przy zakupie pamiętaj o sprawdzeniu rozmiaru obejmy i dostosowaniu go do średnicy krzewu.

Obejmy do roślin – ochrona przed działaniem warunków atmosferycznych

Rośliny są stale narażone na działanie warunków atmosferycznych – skrajne zjawiska takie jak nieprzewidziane i intensywne opady gradu lub śniegu, porywiste wiatry czy intensywne ulewy mogą mieć opłakany wpływ na delikatne łodygi roślin. Ten wpływ przejawia się między innymi złamaniami i odgięciami – istnieje jednak sposób, aby im zapobiec. Zbliżenie do siebie łodyg i utrzymanie ich w takiej pozycji dzięki zastosowaniu obejmy do roślin sprawia, że roślina staje się bardziej odporna na silne porywy wiatru czy opady.

Obejma do roślin – dostosuj średnicę do wymiarów rośliny

Przed wyborem odpowiedniej obejmy najlepiej objąć dany krzak czy grupę roślin miarką krawiecką, dzięki czemu poznamy wymiary, jakie powinna mieć obejma do roślin. Oferujemy obejmy do roślin w szerokim przekroju wymiarowym i kolorystycznym. Jeżeli jakimś cudem zdarzy się, że nie mamy w ofercie obejmy o interesującym Cię wymiarze, to sprawdź w opisie, czy daną obejmę można łączyć. Możliwość łączenia kilku obejm sprawia, że z łatwością zabezpieczysz nawet bardzo duże krzaki czy grupy roślin. Mnogość dostępnych kolorów sprawia, że z łatwością zamaskujesz obejmę na łodygach.

Obejmy do roślin wielorazowe

Wszystkie obejmy do roślin z oferty naszego sklepu nadają się do wielokrotnego zastosowania. Korzystanie z nich jest więc przyjaznym środowisku rozwiązaniem – w praktyce, takie obejmy mogą służyć nawet przez kilkanaście sezonów. Nie pękają pod wpływem niskich czy wysokich temperatur i nie ulegają korozji. Utrzymują pożądaną pozycję rośliny nawet w obliczu skrajnych warunków meteorologicznych.

      pixel