Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Tkaniny jutowe

( ilość produktów: 15 )

Tkanina jutowa to naturalny, w 100% biodegradowalny materiał pochodzenia roślinnego. Nazwa jest ściśle związana z roślinnymi włóknami, czyli jutami, wytwarzanymi z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, należącego do rodziny lipowatych.
Współcześnie juta jako naturalne włókno cieszy się coraz większą popularnością, chociażby dlatego, że jest to materiał jutowy tani, naturalny oraz przyjazny środowisku. Dodatkowo jest także wszechstronnie wykorzystywany zarówno w przemyśle, ogrodnictwie jak i różnego rodzaju dekoracjach.

Tkanina jutowa (juta tkanina) – zastosowanie i zalety

Tkanina jutowa znajduje szerokie zastosowanie jako surowiec wykorzystywany:
- w produkcji opakowań (worki czy torby),
- do celów dekoracyjnych (w kompozycjach kwiatowych, zielarskich),
- w ogrodnictwie i sadownictwie do zabezpieczania i owijania brył korzeniowych, w celu uniemożliwienia osypywania się ziemi oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przenoszenia i przy transporcie. Zabezpiecza również przed nagrzaniem kory drzewa przez promienie słoneczne w okresie zimowym.

Płótno jutowe posiada bardzo rzadki splot (105g/m2), dzięki czemu doskonale przepuszcza powietrze i dobrze odprowadza wilgoć od osłanianych roślin. To sprawia, że materiał świetnie nadaje się do osłaniania upraw, ale jednocześnie nie ma ryzyka, że pojawią się niebezpieczne choroby grzybowe.
Tkanina jutowa jest w 100 % biodegradowalna, a czas jej rozkładu szacuje się na około dwa miesiące.

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór tkaniny jutowej w formie chust, tkanin oraz taśmy w różnych szerokościach, w zależności od zastosowania i potrzeb.

    pixel