Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Tkaniny jutowe

( ilość produktów: 15 )

We współczesnym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na biodegradowalność materiałów używanych w handlu i produkcji, a firmy wykorzystujące takie materiały są powszechnie poważane. Nic zatem dziwnego, że naturalne materiały takie jak juta cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc sprawdź, jaką ofertę przygotował dla Ciebie nasz sklep Rolmarket.pl 

Juta - naturalna tkanina jutowa 

Juta to naturalny, w 100% biodegradowalny materiał pochodzenia roślinnego. Nazwa jest ściśle związana z roślinnymi włóknami, czyli jutami, wytwarzanymi z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, należącego do rodziny lipowatych.
Współcześnie juta jako naturalne włókno cieszy się coraz większą popularnością, chociażby dlatego, że jest to materiał jutowy tani, naturalny oraz przyjazny środowisku. Dodatkowo jest także wszechstronnie wykorzystywany zarówno w przemyśle, ogrodnictwie jak i różnego rodzaju dekoracjach. Jednym słowem juta jest dokładnie tym, czego szukasz.

Tkanina jutowa (juta tkanina) – zastosowanie i zalety

Tkanina jutowa znajduje szerokie zastosowanie jako surowiec wykorzystywany:
- w produkcji opakowań (worki czy torby),
- do celów dekoracyjnych (w kompozycjach kwiatowych, zielarskich),
- w ogrodnictwie i sadownictwie do zabezpieczania i owijania brył korzeniowych, w celu uniemożliwienia osypywania się ziemi oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przenoszenia i przy transporcie. Zabezpiecza również przed nagrzaniem kory drzewa przez promienie słoneczne w okresie zimowym. Dostępna jest ona w różnych wariantach, więc bez trudu dopasujesz szerokość tkaniny do celu, w jakim chcesz jej użyć. Bez trudu możesz ją również ciąć wykorzystując do tego celu zwykłe nożyczki.

Płótno jutowe posiada bardzo rzadki splot (105g/m2), dzięki czemu doskonale przepuszcza powietrze i dobrze odprowadza wilgoć od osłanianych roślin. To sprawia, że materiał świetnie nadaje się do osłaniania upraw, ale jednocześnie nie ma ryzyka, że pojawią się niebezpieczne choroby grzybowe. Tkanina jutowa jest w 100 % biodegradowalna, a czas jej rozkładu szacuje się na około dwa miesiące.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór tkaniny jutowej w formie chust, tkanin oraz taśmy w różnych szerokościach, w zależności od zastosowania i potrzeb. Już teraz zapoznaj się z ofertą produktów naszego sklepu, a następnie zamów produkty najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Twojej uwadze polecamy również inne produkty dla roślin, m.in. osłonki na drzewapaski do okulizacjipodpory do roślin, dzięki którym uprawa roślin w Twoim ogrodzie będzie znacznie łatwiejsza.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "produkty dla roślin" :
    pixel