Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Tkaniny jutowe

( ilość produktów: 13 )

We współczesnym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na biodegradowalność materiałów używanych w handlu i produkcji, a firmy wykorzystujące takie materiały są powszechnie poważane. Nic zatem dziwnego, że naturalne materiały takie jak juta cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc sprawdź, jaką ofertę przygotował dla Ciebie nasz sklep Rolmarket.pl 

Juta - naturalna tkanina jutowa 

Juta to naturalny, w 100% biodegradowalny materiał pochodzenia roślinnego. Nazwa jest ściśle związana z roślinnymi włóknami, czyli jutami, wytwarzanymi z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, należącego do rodziny lipowatych.
Współcześnie juta jako naturalne włókno cieszy się coraz większą popularnością, chociażby dlatego, że jest to materiał jutowy tani, naturalny oraz przyjazny środowisku. Dodatkowo jest także wszechstronnie wykorzystywany zarówno w przemyśle, ogrodnictwie jak i różnego rodzaju dekoracjach. Jednym słowem juta jest dokładnie tym, czego szukasz.

Tkanina jutowa (juta tkanina) – zastosowanie i zalety

Tkanina jutowa znajduje szerokie zastosowanie jako surowiec wykorzystywany:
- w produkcji opakowań (worki czy torby),
- do celów dekoracyjnych (w kompozycjach kwiatowych, zielarskich),
- w ogrodnictwie i sadownictwie do zabezpieczania i owijania brył korzeniowych, w celu uniemożliwienia osypywania się ziemi oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przenoszenia i przy transporcie. Zabezpiecza również przed nagrzaniem kory drzewa przez promienie słoneczne w okresie zimowym. Dostępna jest ona w różnych wariantach, więc bez trudu dopasujesz szerokość tkaniny do celu, w jakim chcesz jej użyć. Bez trudu możesz ją również ciąć wykorzystując do tego celu zwykłe nożyczki.

Płótno jutowe posiada bardzo rzadki splot (105g/m2), dzięki czemu doskonale przepuszcza powietrze i dobrze odprowadza wilgoć od osłanianych roślin. To sprawia, że materiał świetnie nadaje się do osłaniania upraw, ale jednocześnie nie ma ryzyka, że pojawią się niebezpieczne choroby grzybowe. Tkanina jutowa jest w 100 % biodegradowalna, a czas jej rozkładu szacuje się na około dwa miesiące.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór tkaniny jutowej w formie chust, tkanin oraz taśmy w różnych szerokościach, w zależności od zastosowania i potrzeb. Już teraz zapoznaj się z ofertą produktów naszego sklepu, a następnie zamów produkty najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Twojej uwadze polecamy również inne produkty dla roślin, m.in. osłonki na drzewapaski do okulizacjipodpory do roślin, dzięki którym uprawa roślin w Twoim ogrodzie będzie znacznie łatwiejsza.

 

Tkaniny jutowe – materiał pochodzenia roślinnego

Jeszcze do niedawna tkaniny jutowe nie budziły dużego zainteresowania. Obecnie jednak zdaje się, że ta sytuacja całkiem się odwróciła i w tym momencie wybierane są stosunkowo często. Zwłaszcza ze względu na to, że faktycznie mają szerokie zastosowanie i tym samym można wykorzystać je w różnych celach. To idealny wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie ekologię oraz biodegradowalne surowce. Juta jest materiałem pochodzenia roślinnego, co oznacza, że jej skład to 100% włókna. Roślina, z której powstaje, uprawiana jest w krajach o gorącym i wilgotnym klimacie. Głównie w Chinach i Pakistanie.

Tkanina jutowa – szerokie zastosowanie

Rosnąca popularność jest spowodowana tym, że tkanina jutowa ma naprawdę szerokie zastosowanie. To dlatego stosuje się ją w ogrodnictwie, podczas transportu roślin, a także wtedy, gdy chce się je dodatkowo ochronić przed czynnikami zewnętrznymi. Właśnie dlatego jest to częsty wybór jesienią i zimą, gdy przy pomocy juty zabezpiecza się rośliny posadzone na zewnątrz. Można w ten sposób uchronić je od wiatru, śniegu czy nadmiernego zimna. Oczywiście juta musi zostać odpowiednio dopasowana i założona. Ostatnio jednak nie kojarzy się ona już tylko z roślinami. Coraz częściej wykorzystuje się ją podczas ozdabiania wnętrz. Naturalny kolor, ekologiczny skład i ciekawy wygląd sprawiają, że z juty powstają na przykład dekoracje weselne czy ozdoby na stół. Tkanina jutowa dobrze prezentuje się nie tylko pod postacią fragmentów materiału, ale jest dostępna także w formie koszyków, torebek czy poduszek.

Materiał jutowy i jego pielęgnacja

Warto zaznaczyć, że materiał jutowy nie jest jednorazowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji może posłużyć on przez naprawdę długi czas. Podstawą jest jednak jego właściwa higiena. Materiał można prać w pralce, ale najlepiej w letniej wodzie i jedynie z dodatkiem delikatnego mydła. Juta powinna wyschnąć sama, bez suszenia jej w suszarce bębnowej, ani na pełnym słońcu, co mogłoby sprawić, że wyblaknie.

Płótno jutowe – właściwości

Płótno jutowe jest wybierane często właśnie ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim juta jest w pełni biodegradowalna, ponieważ składa się z w 100% naturalnego włókna. Dzięki temu można poddawać ją recyklingowi. Dodatkowo jest to surowy materiał w neutralnym kolorze, który dopasuje się dosłownie do wszystkiego. Tkanina jutowa jest również bardzo wytrzymała i zachowuje się w sposób zbliżony do lnu, czyli wraz z czasem użycia zmienia się na lepsze.

 

Popularne podkategorie kategorii "produkty dla roślin" :

     

    pixel