Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Odstraszacz myszy

( ilość produktów: 6 )

Myszy to gryzonie, które chętnie mieszkają w domach i zabudowaniach gospodarczych siejąc tam spustoszenie i niszcząc zbiory. Walka z nimi do łatwych nie należy, gdyż łapki na myszy działają tylko na krótki czas, a pozbycie się myszy z ich pomocą jest niemal niemożliwe. Jedne zostają unicestwione, a kolejne wchodzą do domów i problem się nie kończy. Na szczęście są takie urządzenia jak odstraszacz myszy, który pozwala skutecznie zwalczyć myszy i inne gryzonie z Twojego domu.

Jak działają odstraszacze na myszy?

Odstraszacz na myszy to urządzenie, które pozwala skutecznie pozbyć się myszy, szczurów i innych gryzoni. Większość oferowanych produktów do urządzenia ultradźwiękowe. Ultradźwiękowy odstraszacz emituje ultradźwięki, które nie są szkodliwe dla zwierząt domowych i nie są słyszane przez ludzi, natomiast są nieprzyjemne dla myszy, szczurów i innych gryzoni. Intensywne fale ultradźwiękowe o zmienianej automatycznie częstotliwości zapobiegającej przyzwyczajeniu się gryzoni do tych dźwięków powodują, że wyprowadzają się one z obszaru, na którym są one słyszalne. Jednym słowem fale ultradźwiękowe dobrze działają odstraszając myszy i w ten sposób dobrze się sprawdzają do zwalczania inwazji gryzoni.

Ultradźwiękowy odstraszacz szkodników może mieć różny zasięg działania, a pełną skuteczność można osiągnąć ustawiając odpowiednio dopasowaną do rozmiaru działki liczbę urządzeń. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania szkodników, która nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych oraz nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych.

Dlaczego odstraszacze są lepsze niż trutki?

Jedną z najczęściej wybieranych metod pozwalających na walkę z myszami i szczurami są trutki na gryzonie. Prawdą jest, że wykazują one wysoką skuteczność, ale wymagają ciągłego uzupełniania zapasów, gdyż po pewnym czasie pojawiają się kolejne szkodniki. Dobra trutka na myszy i szczury spełni zatem swoje zadanie, ale będzie wymagała znacznie większej obsługi niż ultradźwiękowy odstraszacz myszy. To urządzenie będzie działało bezobsługowo, a w przypadku urządzeń na baterie będzie konieczna jedynie ich okresowa wymiana.

Ultradźwiękowy odstraszacz szkodników ma również tę niewątpliwą zaletę, że jest to urządzenie w pełni bezpieczne dla zwierząt domowych i hodowlanch. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć trutki na szkodniki przed ich przypadkowym połknięciem przez zwierzęta czy dzieci. Odstraszacz myszy jest dla nich nieszkodliwy i może stać nawet w widocznym miejscu, chroniąc przestrzeń położoną wokół niego przed szkodnikami.

Dodatkową przewagą jaką daje odstraszenie gryzoni z pomocą odstraszacza jest brak sytuacji, w których znajduje się zasuszone truchło myszy. Co prawda trutka zawiera substancje likwidujące nieprzyjemny zapach, ale i tak takie znalezisko do przyjemnych nie należy. W obejściu, w którym używany jest odstraszacz ultradźwiękowy ten problem nie występuje, gdyż myszy, szczury, kuny i inne gryzonie nie pojawiają się w okolicy.

Jak stwierdzić, czy odstraszacz myszy jest Ci potrzebny?

Jeśli mieszkasz poza miastem i w Twoim obejściu znajduje się nie tylko dom, ale również zabudowania gospodarcze, to możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że jesienią zaczną w nich szukać schronienia rozmaite gryzonie. Najmniejsze z nich, myszy polne, mają tak niewielkie rozmiary, że są w stanie przecisnąć się przez szparę pod drzwiami czy pod uszczelką w niedomkniętej bramie garażowej. Obecność myszy na początku może być trudna do zauważenia, szczególnie jeśli nie zaglądasz zbyt często do pomieszczeń gospodarczych, ale po pewnym czasie zauważysz charakterystyczne małe czarne odchody myszy, które będą niezbitym dowodem ich obecności.

Myszy i szczury, a zwłaszcza większe gryzonie, mogą ujawnić swoją obecność hałasem. Jest on najlepiej słyszalny nocą, gdy wokoło panuje cisza. Doskonale to słychać np. na poddaszu mieszkalnym, gdy gryzonie zaczynają grasować po strychu. Wówczas płyta kartonowo-gipsowa świetnie niesie dźwięki i nawet delikatne chrobotanie myszy jawi się niczym drapanie ostrych kłów dużego zwierzęcia. 

Jeśli zauważysz ślady bytowania gryzoni lub usłyszysz chrobotanie na strychu, to znak, że skuteczny odstraszacz myszy jest zdecydowanie tym urządzeniem, które jest Ci potrzebne. Jeśli nie widzisz śladów obecności myszy to możesz zastosować odstraszacz ultradźwiękowy profilaktycznie. Dzięki temu zapobiegniesz inwazji gryzoni i uchronisz swój dom i otoczenie przed zniszczeniami, które mogą spowodować myszy, szczury, kuny i inne gryzonie żyjące w naszym klimacie. W porównaniu z innymi tradycyjnymi urządzeniami, odstraszacz ultradźwiękowy doskonale sprawdzi się jako odstraszacz kun, gdyż nie dopuści do ich osiedlenia się np. na strychu. 

3 produkty, które skutecznie odstraszą myszy z Twojego ogrodu

Jeśli do tej pory bezskutecznie walczysz z myszami w swoim ogrodzie, czas najwyższy zainwestować w skuteczny odstraszacz. Poznaj produkty, w które warto zainwestować i wybierz ten dostosowany do Twoich potrzeb.

#1 Odstraszacz stroboskopowy

Odstraszacz stroboskopowy jest wyposażony w głośniki oraz panele stroboskopowe, które skutecznie odstraszają myszy. Niektóre modele posiadają funkcję automatycznej zmiany częstotliwości – a więc same dostosowują się do Twoich potrzeb. Produkt wyczuwa ruch gryzoni za pomocą czujnika ruchu PIR, a następnie wysyła sygnał do panelu i przeprowadza 30 sekundową sekwencję natężonych błysków światła. Odstraszacz stroboskopowy sprawdzi się w ogrodach do 1000 metrów kwadratowych.

#2 Ultradźwiękowy odstraszacz myszy

Ultradźwiękowy odstraszacz chroni ogród nie tylko przed myszami, ale także szczurami, kunami czy łasicami. W tym celu emituje ultradźwięki o zmiennej częstotliwości – nierozpoznawalne dla ludzkiego ucha, a odstraszające gryzonie. Szkodniki nie tylko nie osiedlają się w sąsiedztwie, ale także zmieniają miejsce swojego bytowania – przez nieprzyjemne, drażniące dla nich dźwięki. Zazwyczaj wypłaszanie trwa od dwóch do trzech tygodni. Ultradźwiękowego odstraszacza możesz używać w otwartej jak i zamkniętej przestrzeni – ochroni obszar o powierzchni do 100 metrów kwadratowych.

 #3 Karmnik deratyzacyjny

Karmnik deratyzacyjny jest przeznaczony do zwalczania myszy i szczurów – włożysz do niego trujący granulat, saszetki czy kostki. Dzięki niemu pozbędziesz się niechcianych szkodników. Produkt składa się ze specjalnej stacji, w której umieszczasz trutkę na specjalnym pręcie – gryzoń nie wyjmie jej ze środka oraz nie przeniesie w inne miejsce. Jest wykonany z trwałego plastiku, przez co jest urządzeniem wielokrotnego użytku. Ustaw go w okolicy wejścia do budynku oraz na ścieżce, którą przemieszczają się szkodniki – w razie potrzeby przymocuj go do ściany za pomocą specjalnych otworów i wkrętów dołączonych do zestawu. Niezależnie od tego jaki produkt wybierzesz, wszystkie powyższe artykuły znajdziesz w sklepie internetowym rolmarket.pl – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szukasz odpowiedniego odstraszacza myszy? Zapoznaj się z ofertą sklepu Rolmarket.pl

Jeśli myszy ciągle niszczą Twoje uprawy, odstrasz je skutecznie za pomocą powyższych produktów. W razie potrzeby sprawdź także trutki bądź podobne artykuły potrzebne do walki ze szkodnikami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! W razie pytań zapraszamy do kontaktu, a nasi eksperci pomogą znaleźć urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb. Mamy w ofercie również inne pułapki i trutki na szkodniki, w tym również trutki na mole i kornikitrutki na krety oraz trutki na ślimaki, więc zajrzyj do naszego sklepu i wybierz produkty, które sprawią, że wszystkie szkodniki i robactwo zostaną unieszkodliwione.

 

Powiązane kategorie:

      pixel