Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Odstraszacz ptaków, szpaków, gołębi

( ilość produktów: 8 )

 Do naszych ogrodów lubią czasem zawędrować niechciani goście. Zdarza się, że są to ptaki, które nadgryzają owoce i robią nie lada bałagan. Na szczęście wiemy, jak skutecznie je przepędzić. Nieocenioną pomocą okażą się odstraszacze szpaków, gołębi, które są w pełni bezpieczne i nie wyrządzą im żadnej krzywdy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich szeroką ofertą w naszym sklepie.

Odstraszacz ptaków, szpaków, gołębi – zalety i zastosowanie

Odstraszacz gołębi, ptaków, szpaków niejedno ma imię. Do najpopularniejszych rodzajów tego typu produktów należą odstraszacze dźwiękowe. Ich sekret polega na tym, że emitują one dźwięki drapieżników, które skutecznie płoszą małe ptaki. Co ważne, uaktywniają się one dopiero wtedy, gdy zwierzę znajduje się w pobliżu – są one wyposażone w czujniki ruchu. Dużą efektywność wykazują także odstraszacze, które są figurkami drapieżnych ptaków m.in. orłów, kruków, sokołów czy sów. Ich widok sprawi, że ptaki na pewno nie przekroczą granicy Twojej posesji. Sowy oprócz ptaków doskonale odstraszają również gryzonie, więc jeśli walczysz nie tylko z ptakami, ale i myszami czy innymi polnymi gryzoniami, to figurka sowy pomoże Ci rozwiązać ten problem.  Szczegółowe informacje na temat każdego odstraszacza znajdziesz w jego opisie. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru lub stosowania danego produktu zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci służą pomocą.

Profesjonalny odstraszacz ptaków – armatka hukowa

Do odstraszania ptaków można wykorzystać również profesjonalny sprzęt, który jest używany do odstraszania gołębi w parkach czy centrach miast. Można go wykorzystać również w sadach, jako odstraszacz szpaków, które w okresie dojrzewania owoców, szczególnie wiśni i czereśni, urządzają sobie prawdziwe uczty i niweczą pracę sadowników. Armatka hukowa może być sterowana ręcznie lub z pomocą timiera, dzięki któremu można zaprogramować czas wystrzału i zautomatyzować proces straszenia. Co ważne, armatka nie czyni żadnej krzywdy ptakom i innym zwierzętom. Jej zadaniem jest tylko odstraszanie za pomocą głośnych dźwięków, a więc jako odstraszacz gołębi i innych ptaków sprawdza się doskonale, nie powodując żadnych negatywnych dla tych uciążliwych ptaków dolegliwości.

Jak skutecznie wypłoszyć ptaki z ogrodu? Odstraszacze gołębi i nie tylko

Wypłoszenie ptaków z ogrodu nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście mamy do dyspozycji wiele środków, by mu sprostać. Jednym z nich są właśnie odstraszacze na ptaki – sposobów jest jednak znacznie więcej. Równie efektywnym są siatki, które stworzą dla niechcianych gości barierę nie do pokonania. Możesz je rozłożyć na nadgryzanych przez ptaki roślinach lub rozpiąć na balkonie – w zależności od Twojego problemu. Pamiętaj tylko, aby wybrać model z niewielkimi oczkami. Z ptakami pojawiającymi się na balkonie pomogą uporać się także kolce, które rozkłada się na balustradzie. Dzięki nim stracą one wygodne miejsce do przesiadywania i z całą pewnością poszukają sobie innego. Życzymy powodzenia i udanych zakupów w naszym sklepie!

Powiązane kategorie:

      pixel