Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Preparaty i środki na komary

( ilość produktów: 38 )

Komary zalicza się do najbardziej uciążliwych dla człowieka owadów. Szczególnie dokuczliwe są bolesne ukąszenia przez nie powodowane, ale także uporczywe brzęczenie tuż nad uchem może nam dać się we znaki, skutecznie rujnując odpoczynek na świeżym powietrzu. Na szczęście, owady te można relatywnie łatwo zwalczyć, wykorzystując w tym celu różne środki na komary. Za ich główną zaletę uznaje się doskonałą ochronę skóry przed ukąszeniami oraz uniwersalność, polegającą na możliwości ich wykorzystania zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz nich.

Najlepszy preparat na komary

Jaki środek na komary wybrać? W ofercie rynkowej dostępnych jest wiele opcji. Część preparatów przeznaczona jest zatem do zwalczania owadów na zewnątrz, przy czym chronią one także moskitiery oraz okna przed wnikaniem przez nie owadów. Inne środki na komary stosuje się wewnątrz pomieszczeń, a zalicza się do nich różne preparaty odstraszające, spraye i opryski. Przed komarami można chronić się również osobiście, stosując różne preparaty dermatologiczne, które mają za zadanie skutecznie odstraszyć owady zamierzające nas ukąsić. Z kolei do łagodzenia bólu i swędzenia związanego z ukąszeniami wykorzystuje się specjalne balsamy oraz pianki. Tak czy inaczej, wszystkie te środki na komary są ekologiczne i zupełnie bezpieczne, zarówno dla człowieka, jak i dla zwierząt domowych. To sprawia, że można je regularnie stosować, nie obawiając się przy tym żadnych dolegliwości.

Lampy owadobójcze

Komary latające po domu można także skutecznie zwalczyć za pomocą lamp owadobójczych, które mają za zadanie przywabiać owady, zastawiając na nie śmiertelną pułapkę. Lampy takie przeznaczone są nie tylko do zwalczania komarów, ale także innych insektów. W domach i mieszkaniach najlepiej sprawdzają się pułapki wiatrakowe, lampy takie można jednak z powodzeniem umieścić również w zakładach pracy oraz innych miejscach publicznych, gdzie często wykorzystuje się tzw. pułapki rażące. Oprócz tego należy również wspomnieć o pułapkach lepowych, dzięki którym komar lub inny insekt po kontakcie z taką pułapką zostanie na zawsze unicestwiony. Najlepsze środki na komary wybiera się zgodnie z własnymi potrzebami oraz upodobaniami estetycznymi. Pułapki na komary są szczególnie polecane do tych zakładów, gdzie produkuje się żywność, leki, pasze dla zwierząt itp. Ich wykorzystanie bowiem nie stwarza zagrożenia dla czystości i jakości wytwarzanych w tych miejscach produktów oraz różnego rodzaju towarów.

pixel