Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Preparaty i środki na muchy

( ilość produktów: 1 )

Muchy uznaje się za jeden z najbardziej dokuczliwych gatunków owadów. Występują one powszechnie niemal w każdym środowisku – w domu, na podwórku, w zabudowaniach gospodarczych czy w ogrodzie. Ich obecność stawia pod znakiem zapytania możliwość zagwarantowania higieny przygotowywanych posiłków. Dlatego też należy uczynić wszystko, aby w miarę możności pozbyć się ich z najbliższego środowiska. Z pomocą w tym względzie przychodzą nam niewątpliwie różne środki na muchy. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane właśnie tutaj, w niniejszym artykule. Wszystkie je łączy stuprocentowa skuteczność działania.

Pozbywanie się much z domu

W zależności od okoliczności należy dobrać odpowiedni środek na muchy sprzyjający zlikwidowaniu owadów lub przynajmniej ograniczeniu ich ilości. Pojedyncze, latające swobodnie owady z powodzeniem można wytępić przy pomocy specjalnego sprayu w aerozolu, który skutecznie i szybko zabija muchy, które znajdą się w jego zasięgu. Niekiedy muchy można także skutecznie odłowić przy wykorzystaniu pułapek wabiących lub lepów. W takim wypadku nie trzeba aktywnie angażować się w łapanie much, wystarczy umieścić pułapkę lub lep w odpowiednim miejscu. Co istotne, takie pułapki znakomicie sprawdzają się nie tylko we wnętrzu domu, ale także w pomieszczeniach gospodarczych i w ogrodach, gdzie najczęściej stosuje się tzw. sznurki lepowe. Lepy na muchy pomagają w skutecznym zwalczaniu owadów. W celu zwiększenia ich efektywności pokrywa się je silnie przylegającym klejem oraz zaopatruje w szczególnie atrakcyjne dla owadów substancje zapachowe i smakowe. Owady, które nie potrafią im się oprzeć, wpadają w śmiertelną pułapkę, a Ty cieszysz się wreszcie przestrzenią wolną od much oraz innych owadów.

Muchy w stajni i na zewnątrz – jak się ich pozbyć?

W wypadku większych pomieszczeń należy dobrać odpowiedni preparat na muchy. Zwykle przybiera on postać specjalnego oprysku, który nakłada się na ściany pędzlem albo za pomocą odpowiedniego opryskiwacza ciśnieniowego. Mechanizm działania takich oprysków jest bardzo prosty – mucha, która przysiada na ścianie posmarowanej wspomnianym preparatem styka się z nim poprzez jego zlizywanie lub obmacywanie odnóżami. W ten sposób zostaje ona szybko i efektywnie zgładzona. Preparaty na muchy zwykle sprzedaje się w formie koncentratów przeznaczonych do samodzielnego przygotowania przez użytkownika. Efekt zastosowania odprysków na muchy staje się widoczny już po kilku dniach od nałożenia środka na ściany i elewacje budynków gospodarczych i pomieszczeń inwentarskich.

      pixel