Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Preparaty na pchły i kleszcze

( ilość produktów: 1 )

Ostatnie lata to czas, w którym obserwujemy bardzo duży wzrost liczby chorób roznoszonych przez kleszcze. Do najgroźniejszych należy borelioza oraz kleszczowe zapalenie opon mózgowych, które powodują szereg groźnych dla zdrowia powikłań. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób chce pozbyć się ich ze swojego najbliższego otoczenia, wykonując opryski na kleszcze. Zobacz, jakie produkty z tej kategorii oferuje nasz sklep Rolmarket.pl

Preparat na kleszcze - dlaczego warto go stosować?

Kleszcz stanowi zagrożenie dla człowieka i zwierząt domowych, a jego mikroskopijne rozmiary sprawiają, że trudno je zauważyć. Dodatkowym utrudnieniem w walce z nimi jest sposób ich bytowania. Najchętniej spędzają one czas w miejscach wilgotnych i zacienionych, a wysoka trawa i krzewy są dla nich siedliskiem wprost wymarzonym. Siedząc w trawie czatują na ofiarę, więc gdy w okolicy pojawi się człowiek lub jakieś zwierzę, to czepiają się jego skóry, ubrania lub sierści i można powiedzieć, że podróżują na gapę. Przemieszczają się po ciele ofiary szukając odpowiedniego miejsca do tego, żeby wczepić się w skórę, co może być dla ofiary bardzo groźne w skutkach. Aktualne badania mówią o tym, że co trzeci kleszcz w Polsce jest nosicielem co najmniej jednej choroby. Nie powinno zatem dziwić, że oprysk na kleszcze staje się zabiegiem coraz bardziej popularnym. Dzięki preparatom stosowanym do zwalczania kleszczy można znacznie ograniczyć ich liczebność, a tym samym znacząco ograniczyć ryzyko złapania choroby.

Opryski na kleszcze - jaki preparat wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór środków, z pomocą których wykonasz skuteczny oprysk na kleszcze. Większość z nich to preparaty na szkodniki o szerszym działaniu. Mogą one służyć nie tylko do walki z kleszczami, ale będą unicestwiać również mrówki, komary, meszki i wiele innych owadów, które sieją spustoszenie w ogrodach. Sekretem ich skuteczności skład preparatu, w który wchodzi substancja aktywna zabijająca owady. Najczęściej są to związki cypermetryny i tetrametryny, które niszczą kleszcze w każdym stadium rozwoju. Niektóre preparaty do oprysku zawierają tylko jedną z tych substancji, a inne mają w swoim składzie oba te składniki, dzięki czemu jeszcze lepiej nadają się do zwalczania owadów.

Do oprysku przeciw kleszczom w ogrodzie można stosować również metody naturalne czyli opryski ekologiczne z ziół mających właściwości owadobójcze. Najlepiej do tego celu nadaje się wrotycz suszony, którego wyciąg może posłużyć do oprysku. Niektórzy do zwalczania kleszczy wykorzystują również preparat zawierający olej rydzowy, który ma właściwości oblepiające. Oprysk z jego użyciem unieruchamia kleszcze i zatyka ich otwory oddechowe, co powoduje rychłą śmierć owada.

Jak wykonać oprysk na kleszcze?

Oprysk na kleszcze i komary będzie skuteczny tylko wtedy, gdy zostanie wykonany w odpowiednim terminie. Należy bowiem pamiętać, że substancje, które zawiera preparat będzie działać nie tylko na kleszcze i inne uciążliwe owady czyli komary, mrówki i meszki, ale może zagrozić również tym pożytecznym, np. pszczołom. Ważne jest zatem, by zabieg przeprowadzić w taki sposób, by preparatem do opryskiwania nie zniszczyć innych owadów.

Najlepszym terminem na wykonanie zabiegu zwalczania owadów jest wczesny ranek i późny wieczór. To czas, w którym kleszcze są najmniej aktywne, dzięki czemu można ograniczyć niebezpieczeństwo kontaktu z nimi. Jest to również czas, w którym mało aktywne są owady pożyteczne, a zatem znacząco spada ryzyko, że zostaną one unicestwione podczas zabiegu.

Preparat do zwalczania owadów należy używać zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń co do ilości użytej wody, gdyż tylko wtedy uda się bowiem uzyskać odpowiednie stężenie, które będzie działać skutecznie. Przy wykonywaniu zabiegu przydadzą się opryskiwacze, z pomocą których preparat zostanie rozpylony na całym terenie koło domu. Dzięki delikatnej mgiełce, która się tworzy podczas opryskiwania, preparat do walki z kleszczami dotrze do wszystkich części roślin, a to zdecydowanie zwiększy jego skuteczność.

Wybierz odpowiedni preparat na kleszcze dla siebie

Nasz sklep Rolmarket.pl oferuje szeroki wybór środków pomocnych w walce z kleszczami oraz innymi uciążliwymi owadami. Proponujemy zarówno małe opakowania, idealne do małego ogrodu, jak i większe butelki, z pomocą których będzie można opryskać większe areały. Przed wyborem odpowiedniego preparatu polecamy sprawdzić, jakie szkodniki można zniszczyć przy jego użyciu, bo niektóre z nich mają bardzo szerokie spektrum działania. Twojej uwadze polecamy również preparaty na pluskwy oraz preparaty na muchy, które mają w składzie substancje specyficzne dla walki z tymi gatunkami owadów.

Wybierz odpowiednie opryski na kleszcze i komary dla siebie, wykonaj oprysk i w końcu zakosztuj przyjemności letniego wypoczynku na tarasie i w ogrodzie. Dzięki nim w letnie wieczory w końcu poczujesz się jak w raju, a meble ogrodowe ustawione na tarasie nie będą świecić pustkami, gdyż uciążliwe owady w końcu przestaną zakłócać wieczorny wypoczynek na świeżym powietrzu. Przekonaj się, że to możliwe i zamów opryski na kleszcze już dziś!

Powiązane kategorie:

      pixel