Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Rękawice ogrodowe

( ilość produktów: 8 )

   Rękawice ogrodowe – niezbędny element garderoby

   Stworzenie pięknego, estetycznego ogrodu i utrzymanie go w takim stanie wymagają nie lada wysiłku. Niektóre z niezbędnych prac mogą być wykonane za pomocą narzędzi. Większość ogrodowych zajęć wymaga jednak użycia sprzętu ręcznego lub nawet własnych dłoni. Warto więc zadbać o porządne zabezpieczenie rąk.

   Rękawice ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach oraz modelach. Niektóre z nich mają za zadanie ochronić dłonie przed brudem, wilgocią, skaleczeniami i odciskami. Bardziej ozdobne modele służą natomiast do lżejszych prac jak np. plewienie kwiatów.

   Rękawiczki ogrodowe ochronne – najlepsze do brudnej roboty

   Wykonywanie prac ogrodowych bardzo często wiąże się z koniecznością pobrudzenia odzieży. Przesadzanie roślin, usuwanie chwastów czy przygotowywanie grządek na nowy sezon to zajęcia ściśle związane z grzebaniem w ziemi. Warto na tę okazję zabezpieczyć dłonie przed skaleczeniami i brudem.

   Najlepiej sprawdzą się rękawiczki ogrodowe ochronne, dzięki temu dłonie chronione są przed wilgocią, a rękawice mogą posłużyć nieco dłużej niż ich materiałowe odpowiedniki. Warstwa ochronna jest dość cienka, by umożliwić bardziej precyzyjne prace, np. chwytanie mniejszych roślin palcami.

   Rękawiczki ogrodnicze – jeden produkt, wiele zastosowań

   Choć wiele czynności ogrodowych może zostać wykonanych ręcznie, to czasem nie można obejść się bez pomocy narzędzi. Aby zabezpieczyć dłonie przed odciskami, wilgocią oraz brudem, warto sięgnąć po robocze rękawiczki ogrodnicze. Często pokryte one są lateksem lub innym rodzajem gumy. Dzięki temu zapewniają one nie tylko dobrą ochronę, ale również pewny chwyt. Nosząc rękawice robocze, masz pewność, że łopata czy motyka nie wyślizgną Ci się z dłoni.

   Prace ogrodnicze w pełni sezonu zazwyczaj ograniczają się do prostych czynności. Zbieranie plonów, usuwanie chwastów czy odrywanie uschniętych części roślin to tylko niektóre z nich. Przy tego rodzaju zajęciach nie potrzebujesz aż tak dużej ochrony, jak przy pracach ziemnych. Doskonale sprawdzą się tutaj klasyczne rękawice ochronne, wykonane w całości z materiału.

   Rękawice ogrodowe – o czym warto pamiętać?

   Wybierając rękawice ogrodowe, warto mieć na uwadze kilka aspektów. Pierwszym z nich jest rozmiar tej części garderoby. Zbyt małe rękawice ogrodnicze będą uciskać palce i mogą nie zapewnić dostatecznej ochronny. Z kolei za duże modele uniemożliwią precyzyjne chwytanie i mogą ześlizgiwać się z dłoni. Przed zakupem warto więc zmierzyć długość palców oraz dłoni, a następnie znaleźć odpowiedni dla siebie rozmiar w tabeli producenta.

   Rękawice ogrodowe są jednym z najtańszych elementów przydomowej garderoby. Dość szybko mogą one ulec zniszczeniu, zwłaszcza jeśli są intensywnie eksploatowane. Warto więc mieć w zapasie przynajmniej kilka par różnego rodzaju. Najbardziej ekonomiczną opcją jest zakup zestawu, zawierającego kilka sztuk rękawic ogrodowych.

   Szukasz ogrodowych akcesoriów najwyższej jakości? Jesteś w dobrym miejscu! W naszym asortymencie znajdziesz rękawice ogrodowe w bardzo przystępnych cenach. Sprawdź teraz!

   pixel