Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki na szpaki

( ilość produktów: 18 )

Szpaki to ptaki, które bardzo często można spotkać w przydomowych ogrodach i sadach. Chętnie mieszkają w tym rejonie, gdyż lubią żywić się owocami rosnącymi na drzewach i krzewach owocowych. Jeden szpak z pewnością nie uczyni wielu szkód, ale większa ilość szpaków to już problem. Czynią one szkody nie tylko w przydomowych ogrodach, ale i na plantacjach drzew i krzewów owocowych. Można jednak z nimi skutecznie walczyć, stosując siatki na szpaki.

Siatka na szpaki do ochrony drzew i krzewów owocowych

Walka ze szkodnikami w postaci szpaków może przyjmować bardzo różne formy. Nie wszystkie są jednak bezpieczne dla tych ptaków, co kłóci się z ideą prowadzenia gospodarstwa przyjaznego zwierzętom. Na szczęście siatki osłonowe nie robią zwierzętom żadnej krzywdy, a pozwalają ochronić plony owoców przed ich żarłocznością. Siatki zabezpieczające montuje się na koronach drzew i krzewów owocowych, co uniemożliwia ptakom dostęp do nich. Świetnie sprawdzają się więc jako siatki na czereśnie i siatki na wiśnie, bo szpaki szczególnie lubią te gatunki owoców. Dzięki montażowi siatki ochronnej owoce mogą spokojnie dojrzeć i właściciel uprawy może bez strat zebrać plony. 

Siatki ochronne są wykonane z mocnego tworzywa, które jest odporne na warunki atmosferyczne. Dobrze znoszą deszcze i zmiany temperatury i niestraszne są im również promienie słoneczne. Są też odporne na rozrywanie przez wiatr czy uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez gałęzie. Dzięki wysokiej trwałości siatki na szpaki mogą być używane wielokrotnie, co z pewnością ucieszy osoby dbające o ochronę środowiska naturalnego.

Jak wybrać siatki na szpaki

Przeglądając siatki osłonowe warto zwrócić na ich rozmiar. W naszym sklepie znajdziesz siatki do ochrony drzew owocowych o różnej wielkości. Dzięki temu możesz dobrać rozmiar siatki do wielkości osłanianego drzewa czy krzewu. Pozwala to zoptymalizować działanie siatki, gdyż tylko właściwie dobrana siatka ochronna będzie doskonale pełnić swoją funkcję. Zbyt mała nie ochroni całego drzewa czy krzewu, a zbyt duża będzie niepotrzebnie zwisać na ziemię, zwiększając ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Drugim parametrem, który warto brać pod uwagę przy wyborze siatki do ochrony drzew owocowych, jest oczko. Im mniejsze owoce, tym mniejsze powinno być oczko siatki, bo tylko wtedy siatka będzie skuteczna. Jeśli oczka siatki będą zbyt duże, to może się okazać, że ptaki poradzą sobie z nimi i będą próbowały jeść owoce, nie zważając na siatkę.

Jak widzisz siatki do ochrony drzew owocowych to konieczność, jeśli w Twojej okolicy mieszkają szpaki. Przejrzyj dostępne produkty i zastanów się, które siatki zabezpieczające będą najlepiej pasować do Twoich drzew i krzewów owocowych. Zastanów się również, czy nie przydadzą Ci się inne siatki zabezpieczające i ochronne, np. siatki przeciw kretom czy siatki cieniujące. Każda z nich ma swoją rolę do spełnienia i z doświadczenia wiemy, że sprawdzają się w niej doskonale. Zobacz zatem naszą ofertę siatek i zamów te produkty, które przydadzą się w Twoim ogrodzie.

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

 

    pixel