Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Środki chwastobójcze ochrony roślin

( ilość produktów: 14 )

Chwasty to zmora rolników, ogrodników i osób, które mają własny kawałek trawnika koło domu. Walka z nimi jest trudna i długotrwała, ale na szczęście z pomocą przychodzą środki chwastobójcze różnego rodzaju. W naszym sklepie znajdziesz środki ochrony roślin różnego rodzaju, więc zobacz, które z nich warto wybrać.

Środki chwastobójcze – na chwasty dwuliścienne

Chwasty dwuliścienne, do których należą m.in. mniszek lekarski, koniczyna czy bluszczyk kurdybanek to najczęstsza zmora właścicieli trawników. Każdy kto marzy o pięknym zielonym dywanie wokół domu denerwuje się, gdy zobaczy na nim kwiaty koniczyny czy mniszka lekarskiego. Rosną one znacznie szybciej niż trawa, mają mniejsze wymagania co do stanowiska i gleby, a wiele z nich ma charakter inwazyjny, więc łatwo potrafi zdominować całą uprawę.

Chwastów dwuliściennych nie lubią również rolnicy, którym przeszkadzają w uprawie zbóż ozimych i jarych. Rosną one znacznie szybciej niż uprawiane zboża, dlatego zużywają sporą część składników odżywczych i znacznie zmniejszają plony przy zbiorze roślin uprawnych.

Do walki z nimi warto stosować preparaty do selektywnego zwalczania chwastów np. Chwastox Turbo czy Starane, które doskonale sobie poradzą z chwastami dwuliściennymi, nie niszcząc przy okazji trawnika. Trawy są bowiem roślinami jednoliściennymi, dlatego bezpiecznie można stosować na nich preparaty walczące z chwastami dwuliściennymi.

Preparaty na chwasty jednoliścienne

Niemniej ważna jest ochrona upraw przed chwastami jednoliściennymi. Należą do nich przede wszystkim trawy, a więc walka z tym rodzajem chwastów nie dotyka raczej posiadaczy przydomowych ogródków, ale jest konieczne w rolnictwie i ogrodnictwie na większą skalę. Problem z chwastami jednoliściennymi zgłaszają przede wszystkim rolnicy zajmujący się uprawą rzepaku ozimego, dla którego sporym zagrożeniem są nie tylko trawy, ale również samosiejki zbóż, które również należą do roślin jednoliściennych.

Do zwalczania wieloletnich chwastów jednoliściennych trzeba stosować odpowiednie środki ochrony roślin, które pomogą pozbyć się niechcianych na polu roślin i dzięki temu pomogą zapewnić lepsze warunki do rozwoju roślin uprawnych.

Preparaty chwastobójcze – na chwasty dwuliścienne i jednoliścienne

Są miejsca, w których żadne chwasty, zarówno dwuliścienne jak i jednoliścienne, nie są mile widziane. Wtedy do walki z nimi warto zastosować środki o szerszym spektrum działania, jak np. Roundup czy Agrosar, które działają na wszystkie rodzaje chwastów. Dzięki nim można pozbyć się niechcianych roślin i w końcu odetchnąć z ulgą, że walka z chwastami została zakończona.

Środki ochrony roślin - różny sposób aplikowania

Wśród środków ochrony roślin możemy znaleźć szeroki wybór produktów przeznaczonych do stosowania nalistnego lub doglebowego. Te drugie stosuje się jeszcze zanim chwasty zaczną wschodzić, a ich celem jest zahamowanie ich kiełkowania. Jeśli jednak chwasty już zaczęły rosnąć, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie środek chwastobójczy stosowany nalistnie. Jego odpowiedni skład pozwoli wniknąć substancji aktywnej do wnętrza liści chwastów, dzięki czemu dojdzie do ich obumarcia i proces rozwoju zostanie zahamowany.

Nasz sklep internetowy oferuje preparaty chwastobójcze w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, która następnie wykorzystywana jest do oprysków. Niektóre z nich są dostępne od razu do użycia, ale są to głównie preparaty przeznaczone do stosowania w niewielkich przydomowych ogródkach. Przy większych areałach, gdy trzeba się zastosować preparaty ochronne w dużej skali przy użyciu opryskiwacza o dużej pojemności zwykle wybierane są produkty w postaci stężonej zawiesiny przeznaczone do sporządzania emulsji wodnej lub preparaty w formie koncentratu.

Środki chwastobójcze – w opakowaniach różnej wielkości

Wybierając środki ochrony roślin warto zwrócić uwagę na fakt, że są one dostępne w różnych opakowaniach. Niektóre z nich to koncentraty, które należy rozcieńczyć w proporcjach podanych na opakowaniu, a inne są przeznaczone do użytku bezpośredniego. Te ostatnie to zwykle środki chwastobójcze do stosowania miejscowego w niewielkich ogrodach. Przy większych areałach zwykle stosuje się środki skoncentrowane, z pomocą których można spryskać większy obszar ich występowania. 

Nasz sklep oferuje szeroki wybór środków ochrony roślin, z pomocą których można zwalczać większość chwastów rosnących na polach uprawnych i w przydomowych trawnikach. Oprócz herbicydów polecamy Twojej uwadze również fungicydy i insektycydy, dzięki którym kompleksowo zadbasz o swoje uprawy. Wiele z nich można stosować jednocześnie, a zatem warto zaopatrzyć się we wszystkie środki ochrony roślin, a następnie sprawdzić, czy możliwe jest ich jednoczesne zastosowanie. Dzięki takiemu działaniu można znacznie oszczędzić czas przeznaczony na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, co ma szczególne znaczenie przy dużym areale upraw. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą środków chwastobójczych dostępnych w naszym sklepie.

Popularne podkategorie kategorii "środki ochrony roślin" :

    pixel