Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawy łąkowe

( ilość produktów: 10 )

Trawy łąkowe świetnie sprawdzą się zwłaszcza na dużych powierzchniach. Przed wyborem odpowiedniej mieszanki, warto sprawdzić, jakie będzie miała wymagania pielęgnacyjne i pogodowe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich szeroką ofertą w naszym sklepie.

Jak stosować mieszanki traw łąkowych?

Prace należy rozpocząć od zaorania i usunięcia chwastów. Jednym z  kryteriów doboru odpowiedniej mieszanki i sposobu jej siania jest wielkość powierzchni. Jeśli jest nieduża, wystarczy siać trawę z ręki lub małym siewnikiem ręcznym. Polecaną metodą wysiewania traw na łące jest metoda krzyżowa. Polega ona na tym, że mając działkę w kształcie kwadratu, przechodzimy z jednego rogu, do przeciwległego, wysiewając przy okazji mieszankę. Wysiewając z ręki, pamiętaj, aby robić to zamaszystym ruchem, tak, aby promień rozrzutu wynosił około dwóch metrów. Do dużych obszarów łąk, najlepiej jest wykorzystać specjalistyczny sprzęt. Po rozrzuceniu nasion ugnieć je delikatnie w glebę i w miarę możliwości podlej łąkę wodą. Trawnik łąkowy, podobnie jak inne rodzaje trawników, wysiewamy późną wiosną oraz jesienią.

Rodzaje traw łąkowych

Ze względu na sposób wzrostu trawy łąkowe dzielimy na:

  • Wysokie – rosną kępiasto i wydają liczne źdźbła ulistnione. Przykładem są: kupkówka, wyczyniec łąkowy, tymotka czyli brzanka łąkowa, owsik wysoki, owsik złoty i omszony, kostrzewa wyniosła, kostrzewa łąkowa (także zadarnia). Dodatkowo na łąkach z wysokich traw można spotkać takie rodzaje jak: stokłosę, drżączkę, trawę miodową, śmiałka darniowego i myszybera trzcinowego.
  • Podszewkowe – do tego rodzaju należą: rajgras angielski czyli życica trwała, mietlica rozłogowa, wiechlina łąkowa, szorstka i późna, grzebienie; sprawdzić się mogą także: tomka wonna i kostrzewa owcza.

Pielęgnacja trawy łąkowej

Trawa łąkowa nie wymaga szczególnej pielęgnacji - można ją kosić dwa razy w roku. Należy jednak częściej kosić ścieżki, aby łatwiej było spacerować wśród kwiatów. Kwietna łąka nie wymaga nawożenia, ponieważ może się to przyczynić do szybszego rozrostu trawy kosztem innych roślin.

    pixel