Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawy parkowe, na tereny zacienione

( ilość produktów: 13 )

Każdy, kto ma swój własny dom i kawałek placu przy nim, zastanawia się z reguły jak go zagospodarować, aby ładnie się prezentował, a także był funkcjonalny. Z tego względu wiele osób decyduje się na choćby niewielki trawnik, gdyż nie od dziś wiadomo, że otoczenie zieleni ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Poza tym trawnik jest również doskonałym miejscem do zabawy dla dzieci, gdyż nawet jeśli zaliczą upadek, to w najgorszym przypadku grożą im brudne kolana, a nie zdarte, jakby to miało miejsce na kostce. Jednakże to, czy trawnik będzie ładny, w dużym stopniu zależy od trawy, którą się zasieje. Z tego względu najlepiej jest wybrać trawę parkową, ponieważ nadaje się na różne miejsca, w tym również miejsca zacienione. 

Trawa na tereny zacienione — zalety 

Mieszanka traw parkowych, jak sama nazwa wskazuje, doskonale nadaje się na tereny parkowe. W takich miejscach jak wiadomo, na poziomie gruntu nie ma zbyt wiele słońca, więc nic dziwnego, że w skład mieszanki wchodzą przede wszystkim nasiona traw do cienia. Taki skład wyróżnia ją na tle innych mieszanek traw i sprawia, że można osiągnąć efekt trawnika dywanowego nawet w miejscach mocno zacienionych. Trawa cieniolubna nadaje się jednak nie tylko na miejsca cieniste, ale również pół cieniste. Jest to bardzo ważne, gdyż z reguły w takich miejscach bardzo trudno jest o efekt trawnika dywanowego. Jeśli użyte zostaną nasiona traw nieprzeznaczonych na tereny cieniste, to trawa będzie rzadka, będzie słabo rosnąć i nawet nawozy ogrodnicze nie pomogą w osiągnięciu oczekiwanych efektów. 

Tymczasem trawa cieniolubna wręcz uwielbia takie tereny i świetnie się czuje w miejscach utrudnionego dostępu do światła. Ma wówczas ciemno-zieloną barwę, jest gęsta i wygląda zdrowo w warunkach, w których inne mieszanki traw już dawno wyglądałyby fatalnie. Z tych powodów trawa cieniolubna idealnie nadaje się na przydomowe trawniki ozdobne, na które z reguły pada cień budynku, a na działkach mocno zadrzewionych, również cień drzew. Mieszanka cieniolubna chętnie jest również wybierana do sadu oraz parku, ponieważ w żaden sposób nie oddziałują na jej wzrost szkodliwie ani konary drzew, ani korzenie. Poza tym trawa parkowa ma to do siebie, że wolno rośnie. Dzięki temu nie wymaga częstego koszenia, co docenia liczne grono zabieganych. Trawa gazonowa jest chętnie wybierana przez osoby, które lubią często wyjeżdżać na dłuższy czas. Dzięki wolnorosnącej trawnie nie widać wówczas, iż ktoś przez dłuższy czas nie zajmował się trawnikiem, gdyż trawa jest nieprzerośnięta. Bardzo ważną zaletą jest też to, że trawa parkowa tworzy piękny trawnik dywanowy, który robi niesamowite wrażenie. Trawa parkowa dodatkowo nie wymaga jakiejś specjalnej dbałości, ani też nawożenia. Z racji tego jest chętnie wybierana przez wiele osób ceniących sobie łatwość jej pielęgnacji i efekt, jaki udaje się uzyskać. 

Ile kosztuje trawa parkowa?

Cena trawy parkowej nie jest wygórowana, ponieważ oscyluje w granicach około 20-30 złotych za kilogram w zależności od wielkości opakowania, które się kupuje, a także firmy. Im większe opakowanie, tym jej cena za kilogram jest nieco mniejsza. Z tego powodu warto dobrze policzyć obszar, na którym ma być zasiana trawa i kupić od razu jedno większe opakowanie zamiast kilku mniejszych, bo koszt trawy do posiania w ogrodzie bęzie znacznie niższy. Jeżeli natomiast chodzi o wydajność to z reguły jednym kilogramem można obsiać areał około 50 metrów kwadratowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby miał ładny trawnik na niezbyt dogodnych warunkach to trawa parkowa jest idealnym rozwiązaniem w przystępnej cenie. Wszystko to w dużej mierze jest także za sprawą tego, że w swoim składzie ma kilka rodzajów nasion.

W naszym sklepie znajdziesz świetnej jakości nasiona traw na tereny zacienione. Jeśli jednak potrzebne Ci są mieszanki traw o innych parametrach, to zwróć uwagę na trawy odporne na suszętrawy z mikrokoniczyną czy mieszanki traw z nasionami kwiatów. Znajdziesz u nas również walce do trawy i siewniki, dzięki którym Twój trawnik będzie prezentował się doskonale.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona trawy" :

    pixel