Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Trawy parkowe, na tereny zacienione

( ilość produktów: 16 )

Każdy kto ma swój własny dom i kawałek placu przy nim zastanawia się z reguły jak go zagospodarować, aby ładnie się prezentował, a także był funkcjonalny. Z tego względu wiele osób decyduje się chociażby na niewielki trawniki, ponieważ zieleń nadaje największego uroku. Poza tym jest to również doskonałe miejsce do zabawy dla dzieci, gdyż nawet jeśli zaliczą upadek to w najgorszym przypadku grożą im brudne kolana, a nie zdarte jakby to miało miejsce na kostce. Jednakże to czy trawnik będzie ładny w dużym stopniu zależy od trawy, którą się zasieje. Z tego względu najlepiej jest wybrać trawę parkową, ponieważ nadaje się na różne miejsca.  

Zalety trawy parkowej

Trawa ta na tle innych wyróżnia się tym, że doskonale nadaje się zarówno w miejsca cieniste, jak i pół cieniste. Jest to bardzo ważne, gdyż z reguły w takich miejscach trawa lubi wyginąć, jest rzadka albo zaczyna dziko rosnąć. W przypadku tej trawy jest w zupełności inaczej, ponieważ ona wręcz uwielbia takie tereny i ma wówczas ciemno-zieloną barwę. To też idealnie nadaje się na przydomowe trawniki ozdobne, na które z reguły pada cień z budynku. Chętnie jest również wybierana do sadu oraz parku, ponieważ w żaden sposób nie oddziałują na jej wzrost szkodliwie ani konary drzew, ani korzenie. Poza tym trawa parkowa ma to do siebie, że wolno rośnie. Dzięki temu nie wymaga częstego koszenia. Dlatego chętnie jest też wybierana przez osoby, jakie lubią często wyjeżdżać na dłuższy czas. Wszystko to za sprawą tego, że nie widać wówczas, iż ktoś przez dłuższy czas nie zajmował się trawnikiem, gdyż trawa  jest nieprzerośnięta. Bardzo ważną zaletą jest też to, że trawa parkowa tworzy piękny trawnik dywanowy, który robi niesamowite wrażenie.Trwa parkowa dodatkowo nie wymaga jakiejś specjalnej dbałości, ani też nawożenia. Z racji tego jest chętnie wybierana przez wiele osób, jakie cenią sobie łatwość pielęgnacji. 

Ile kosztuje trawa parkowa?

Cena trawy parkowej nie jest wygórowana, ponieważ oscyluje w granicach około 20-30 złotych za kilogram w zależności od wielkości opakowania, które się kupuje, a także firmy. Czym większe opakowanie tym jej koszt jest nieco mniejszy. Jeżeli natomiast chodzi o wydajność to z reguły jednym kilogramem można obsiać areał około 50 metrów kwadratowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby miał ładny trawnik na niezbyt dogodnych warunkach to trawa parkowa jest idealnym rozwiązaniem w przystępnej cenie. Wszystko to w dużej mierze jest także za sprawą tego, że w swoim składzie ma kilka rodzajów nasion.

    pixel