Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawy z nasionami kwiatów

( ilość produktów: 7 )

Kwieciste trawniki złożone z nasion kwiatów polnych przeżywają prawdziwy renesans. Teraz można znaleźć je nie tylko tam, gdzie rosną w sposób naturalny, ale również koło domów, przy których są zakładane specjalnie. Jeśli też marzysz o kolorowym trawniku koło domu, to polecamy mieszanki traw z kwiatami, które znajdziesz w naszym sklepie.

Mieszanka traw z kwiatami - sposób na kwietną łąkę koło domu

Coraz więcej osób decyduje się na powrót do natury i szuka sposobów na to, by kreować przyjazną przestrzeń wokół siebie, na której jak najmniej będą widoczne ślady obecności człowieka. Popularność mieszanek traw z nasionami kwiatów jest tego najlepszym dowodem, a wybór takiego rozwiązania sprawia, że koło domu może pojawić się kolorowa łąka tworząca malowniczy krajobraz, udekorowany wieloma kolorowymi gatunkami kwiatów. Najlepiej prezentuje się on koło domów budowanych w stylu klasycznym lub starych domostwach, remontowanych i odkrywanych na nowo. Można jednak z powodzeniem stosować ją wszędzie tam, gdzie chcemy mieć prawdziwą feerię barw nie do podrobienia, bo pochodzących z natury.

W skład mieszanki wchodzą różne gatunki trawy i kwiatów. Najczęściej spotykanymi gatunkami nasion traw w takich mieszankach są życica trwała, kostrzewa czerwona, wiechlina łąkowa. Wśród kwiatów znajdują się takie gatunki jak stokrotka, krwawnik, chaber, rumianek czy gipsówka. Dzięki takiemu składowi tworzą one wielokolorowy dywan, którego skład różni się w zależności od czasu. Kwitną one od maja do października, a nawet listopada, ciesząc oczy i wprowadzając przepiękne aromaty do naszego otoczenia. Podczas okresu kwitnienia łąka zmienia się też kolorystycznie, bo kwitnące w czerwcu chabry o niebieskiej barwie doskonale komponują się z białym rumiankiem czy czerwonymi makami. Patrząc na tak wielobarwny krajobraz oraz różnorodność kształtów kwiatów, przydomowa łąka może być pretekstem do refleksji nad niezwykłością roślin stworzonych przez matkę naturę.

Sianie nasion trawy wymieszanych z nasionami kwiatów ma jeszcze tę zaletę, że nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji. W odróżnieniu od trawnika gazonowego, mieszanka traw z kwiatami nie powinna być koszona często - wystarczy skosić ją 1-2 razy w roku. Jest to zatem idealne rozwiązanie na tereny rzadko koszone oraz miejsca, w których koszenie jest mocno utrudnione. Mieszanka ta cieszy się również dużym uznaniem u zabieganych, którzy nad zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie przedkładają inne zajęcia i bardzo lubią ogrody o naturalnym wyglądzie.

Mieszanka traw z kwiatami - wybierz odpowiednią dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl oferujemy szeroki wybór mieszanek nasion traw z kwiatami, które różnią się od siebie składem. Jedna mieszanka zawiera kwiaty miododajne, inna zioła, a jeszcze inna kompozycję przeróżnych kwiatów, które pozwalają na stworzenie pięknej łąki. Wybierając produkty dla siebie warto sprawdzić dokładnie jaka mieszanka nasion jest w wybranym opakowaniu, szczególnie jeśli mamy w planie wabić do ogrodu pszczoły, motyle i inne owady.

W naszej ofercie znajdują się mieszanki trawy i kwiatów w niewielkich opakowaniach po 1kg, idealne do posiania na niewielkich powierzchniach. Znajdziesz u nas również większe opakowania, po 5 lub 10kg, wystarczające by wysiać je na większej powierzchni ogrodu. Przy podanej na opakowaniu wydajności ok. 40m2/1 kg jedno opakowanie 10 kg wystarczy na obsianie działki o powierzchni 4 arów.

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z ofertą mieszanek traw z nasionami kwiatów. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że siejąc je obok domu możesz zamienić nudny zielony trawnik w kwietną łąkę, która przyciąga owady i daje pszczołom pokarm wykorzystywany przy produkcji miodu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak potrzeby koszenia łąki, którą wystarczy pozostawić samą sobie, by osiągnąć oczekiwane efekty. Można zatem powiedzieć, że wybór tych nasion to wygrana po każdej ze stron, więc nie wahaj się dłużej i zamów mieszanki kwiatów do swojego ogrodu.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona trawy" :

    pixel