Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Tyczki i maty bambusowe

( ilość produktów: 75 )

Bambus to materiał często wykorzystywany w ogrodzie. Na jego bazie produkuje się zarówno tyczki i kratki, jak i maty, płoty, ogrodzenia czy meble. Trudno się temu dziwić – drewno bambusowe posiada cały szereg zalet – jest trwałe, sztywne i lekkie. Oprócz tego, doskonale wkomponowuje się w zieleń roślin i świetnie współgra z kamieniem czy innymi odmianami drewna. Docenią go także miłośnicy ogrodów w stylu japońskim.

Jak pozyskuje się drewno bambusowe?

Drewno bambusowe pozyskuje się z pustych w środku, drewniejących łodyg bambusa olbrzymiego. Gatunek ten uchodzi za najszybciej rosnącą na świecie roślinę – wartościowego budulca dostarcza on bowiem już po 5 latach od posadzenia. Po ścięciu szybko odrasta, a w ciągu 35 lat można pozyskać z niego aż 15 kilometrów zdrewniałej łodygi. 

Decydując się na zakup tyczek bambusowych, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to materiał, który może z łatwością ulec uszkodzeniu na skutek działania czynników atmosferycznych. W związku z tym, najlepiej będzie zaopatrzyć się w produkt odpowiednio zaimpregnowany przez producenta. Nigdy nie kupujmy bambusowych akcesoriów przebarwionych na zielono – kolor ten świadczy o niedostatecznym wysuszeniu pędów, co z kolei sprzyja ich pękaniu.

Tyczki bambusowe stosuje się wówczas, gdy rosnące w naszym ogrodzie rośliny wymagają oparcia, poprzez utrzymanie w pozycji pionowej zarówno rozrastających się pędów i liści, jak i ciężaru warzyw czy owoców. Tego typu produkt znajduje zastosowanie w przypadku między innymi malin, jeżyn, groszku, fasoli, pomidorów oraz niektórych gatunków róż.

Chcąc zasłonić posesję przed wzrokiem sąsiadów lub osłonić ogród przed wiatrem czy hałasem, warto zaopatrzyć się w specjalną matę bambusową, która jest rozwiązaniem zarówno niedrogim, jak i bardzo praktycznym. Jako że listewki są tu połączone ze sobą ocynkowanym drutem stalowym, mamy pewność że produkt nie rozpadnie się w krótkim czasie. Pojedyncze maty bambusowe do ogrodu mają przeważnie od 3 do 5 metrów długości i około 2 metrów wysokości.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest ogrodzenie posesji żywym bambusem, który w krótkim czasie stworzy oryginalne, żywe ogrodzenie. Przy zakupie sadzonek warto sprawdzić, czy wybrana przez nas odmiana jest odporna na działanie niskich temperatur.

Maty do ogrodu produkuje się także z trzciny, która jest materiałem niedrogim i stosunkowo wytrzymałym lub wikliny, która charakteryzuje się estetycznym wyglądem i dużą nieprzepuszczalnością.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "tyczki sadownicze" :

 

 

pixel