Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kije bambusowe

( ilość produktów: 28 )

Uprawa roślin wymaga stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych: przycinania, nawożenia czy podlewania. Niektóre rośliny potrzebują też wsparcia, zwłaszcza w początkowym okresie rozwoju. Do tego celu stosuje się rozmaite tyczki, wśród których na szczególną uwagę zasługują tyczki bambusowe. Zobacz, jakie tyczki bambusowe znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl

Tyczki bambusowe - trwałe i łatwe do stosowania

Bambus to roślina, która rośnie szybko i nie ma dużych wymagań glebowych. Jej pnie są puste w środku, a drewno bambusa jest twarde i wytrzymałe. Nic zatem dziwnego, że znajduje ono zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia, zarówno w formie użytkowej jak i dekoracyjnej. Wykorzystując go jako tyczki bambusowe można zatyczyć rośliny o różnej wysokości i potrzebach.

Bambus jest chętnie wykorzystywany na tyczki zarówno ze względu na swoją wytrzymałość, jak i ekologiczny charakter. Produkcja kijów bambusowych jest łatwa, bambus nie jest rośliną wymagającą i szybko rośnie, dzięki czemu regularne karczowanie jego łodyg nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Tyczki bambusowe dobrze się sprawdzają do tyczenia pomidorów, fasoli czy innych pnączy. Świetnie nadają się również jako wsparcie małych krzewów i drzewek, których łodygi są jeszcze zbyt wiotkie, by mogły one samodzielnie rosnąć. Dobrze sprawdzają się również do tyczenia roślin ozdobnych, szczególnie takich, które mają ciężkie kwiaty i pod ich ciężarem łodygi mogą mocno skłaniać się ku ziemi.

Tyczki bambusowe - wybierz najlepsze dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz tyczki bambusowe różnych rozmiarów. Różnią się one od siebie zarówno długością, jak i grubością. Możesz wybrać najmniejsze tyczki bambusowe 60cm o średnicy 6-8mm, które dobrze się nadają do tyczenia pomidorów. Możesz również zdecydować się na nieco dłuższe tyczki, 105 lub 120 cm, dla których znajdziesz z pewnością wiele zastosowań w swoim ogrodzie. Dla większych roślin, wymagających szczególnie dobrego wsparcia, polecamy wybrać tyczki bambusowe o długości 180cm i średnicy 14-16 mm. Sprawdzą się one jako wsparcie młodych drzewek czy innych wysokich roślin o dużej wadze, które potrzebują naprawdę mocnych tyczek wspierających.

Przejrzyj dostępne w naszym sklepie tyczki bambusowe i zastanów się, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie. Osobom uprawiającym małe ogródki przydomowe polecamy tyczki pakowane po 10szt. Dla rolników i ogrodników profesjonalnych przygotowaliśmy paczki po 100, 300, a nawet 500 szt.

    pixel