Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Tyczki bambusowe

( ilość produktów: 36 )

Istnieje wiele roślin ogrodowych mających bardzo wiotkie łodygi, które pod swoim ciężarem bardzo często się wyginają. Ich prawidłowy wzrost i rozwój można jednak usprawnić, stosując odpowiednie tyczki. Na szczególną uwagę zasługują tyczki bambusowe, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Tyczki bambusowe - ekologiczne podpory do roślin

Bambus czyli drewno, z którego produkowane są tyczki bambusowe to najszybciej rosnące drzewo na świecie. Jego tempo wzrostu pozwala na szybkie odnawianie się zasobów tego surowca, więc nie powinno dziwić, że drewno bambusa jest stosowane w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Wytwarza się z niego wiele produktów użytkowych i dekoracyjnych, a jego kariera we wnętrzach cały czas się mocno rozwija. Stosuje się je również do wytwarzania tyczek bambusowych, które z powodzenie mogą zastąpić inne podpory do roślin, w tym m.in. tyczki metalowe. W porównaniu z tymi ostatnimi są dużo lżejsze i dużo bardziej ekologiczne.

Stosowanie tyczek bambusowych to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy masz w ogrodzie fasolę, bób czy inne warzywa strączkowe, które wymagają solidnego podparcia. Przydają się one również do tyczenia jeżyn czy malin, których łodygi poważnie wyginają się pod ciężarem dojrzewających owoców. Można z ich pomocą tyczyć również pomidory, powojniki czy niektóre gatunki róż. Jednym słowem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie rośliny wymagają wsparcia, by łodygi nie uległy pęknięciu i złamaniu.

Szeroki wybór tyczek bambusowych

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wiele różnych rodzajów podpór do roślin, wśród których Twojej uwadze polecamy szczególnie szeroki asortyment tyczek z drewna bambusowego. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, a różnią się od siebie zarówno długością, jak i grubością. Te najmniejsze czyli tyczki o średnicy 8-10mm przydadzą się do tyczenia pomidorów, natomiast grube tyki 20-22mm nadadzą się nawet do zatyczenia młodych drzewek ozdobnych lub owocowych. Jeśli wokół młodego drzewka dodasz osłonki na drzewa, a przed wsadzeniem rośliny zastosujesz odpowiedni rodzaj podłoża ogrodniczego, to możesz mieć pewność, że wsadzona roślina będzie miała optymalne warunki do rozwoju.

Jeśli chcesz zapewnić roślinom w swoim ogrodzie jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju, a rosną tam rośliny o delikatnych łodygach, to wykorzystaj tyczki z bambusa, które będą dla nich wsparciem. Przed zamówieniem zapoznaj się z wymiarami dostępnych produktów i dobierz ich długość i średnicę, do potrzeb rośliny, która potrzebuje ich wsparcia. Zastanów się również ile tyczek będziesz potrzebować, bo w naszym sklepie znajdziesz komplety po 100, 200, a nawet 500 szt. 

Dostępne w naszym sklepie tyczki bambusowe są trwałe i wytrzymałe, dlatego możesz mieć pewność, że będą dobrze pełnić swoją rolę przez co najmniej kilka kolejnych sezonów. Jeśli produkty z bambusa przypadną Ci do gustu, to polecamy również kije bambusowe oraz maty bambusowe, z pomocą których stworzysz estetyczną osłonę ogrodu lub balkonu, pozwalającą Ci zachować prywatność. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, bo dzięki nim Twój ogród będzie prezentować się doskonale.

 

 

 

Popularne podkategorie kategorii "tyczki sadownicze" :

pixel