Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Akcesoria do linii kroplującej

( ilość produktów: 32 )

Systemy nawadniania wykorzystujące linie kroplujące cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to dziwić, gdyż ich stosowanie ma szereg zalet, wśród których do najważniejszych należą oszczędność wody i precyzyjne dozowanie wody tuż od korzenie. Dla sprawnego działania całego systemu konieczna jest nie tylko linia kroplująca, ale również przeróżne akcesoria. Zobacz jak szeroki ich wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Akcesoria do linii kroplujących - szeroki wybór modeli

Projektowanie sprawnego systemu nawadniania z pomocą linii kroplujących może wymagać łączenia kolejnych jej elementów i zmieniania kierunku ułożenia linii nawadniających. Nic zatem dziwnego, że jednym z najważniejszych elementów systemu nawadniającego są takie elementy jak kolanko, złączka, trójnik czy przelot. Dzięki nim można zaprojektować taki przebieg linii kroplujących, że dotrą one do wszystkich roślin, które chcemy nawadniać z ich pomocą. Wśród akcesoriów nie może zabraknąć również uchwytów, przyłączy i łączników, dzięki którym można łatwo i wygodnie przymocować linię kroplującą do podłoża i podłączyć ją do kranu zasilającego. Standardowa średnica wewnętrzna 16mm wszystkich akcesoriów sprawia, że ich łączenie jest możliwe we wszystkich konfiguracjach.

Bardzo ważnym elementem linii kroplującej są kroplowniki. To proste urządzenia podłączane do emiterów znajdujących się w linii kroplującej, których zadaniem jest precyzyjne doprowadzenie wody pod korzenie nawadnianej rośliny. Składają się one z wkłuwki do emitera, elastycznego wężyka oraz wkłuwki do ziemi. Ich użycie znacznie podnosi skuteczność nawadniania z pomocą linii kroplującej oraz pozwala oszczędzać wodę zużytą podczas podlewania i czas spędzony na tej czynności. Wystarczy otworzyć zawór doprowadzający wodę do linii kroplującej, a resztę pracy wykona za nas system. Dodatkową zaletą stosowania takich systemów jest brak nawodnienia zewnętrznej warstwy gleby, co utrudnia rozrost chwastów i dzięki temu można znacząco ograniczyć ich rozwój, poprawiając jednocześnie warunki do rozwoju tych roślin, na których nam zależy.

Warto wiedzieć, że linię kroplującą można wykorzystywać nie tylko do podlewania roślin ogrodowych, ale również w donicach. Dzięki kroplownikom można doprowadzić do nich wodę i punktowo dozować ją dokładnie pod korzenie roślin, czyli w miejsca, w których jest ona najbardziej potrzebna. Z możliwości tej korzystają przede wszystkim osoby zajmujące się profesjonalną uprawą roślin doniczkowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by linię kroplującą wykorzystać w ten sposób również w przydomowym ogrodzie. Jeśli oprócz roślin rosnących w gruncie masz w otoczeniu domu rośliny w donicach, to z pomocą kroplownika możesz łatwo doprowadzić do nich wodę i mieć pewność, że nawet mimo braków upadów nie będą one narażone na wysuszenie.

Szeroki wybór akcesoriów do linii kroplującej w Rolmarket.pl

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym wykonasz dobrze funkcjonującą linię kroplującą. Znajdziesz wszystkie potrzebne złączki, szpilki do mocowania linii czy kroplowniki. Wszystkie mają wewnętrzne średnice 16mm, dzięki czemu możesz z powodzeniem użyć ich jako elementy jednego systemu, które pasują do rur zasilających 20mm, gdyż mają one wewnętrzną średnicę 16mm.

Przeglądając ofertę dostępnych u nas produktów z pewnością zauważysz, że możesz kupować pojedynczo akcesoria do linii kroplujących, ale możesz zdecydować się również na większe zestawy. Możliwość zakupu pojedynczych elementów doceniają osoby, które już mają linie kroplujące, ale chcą je rozbudować i potrzebują odpowiednich dodatków. Natomiast zestawy akcesoriów do linii kroplującej świetnie sprawdzają się u osób, które dopiero rozpoczynają budowę linii kroplującej lub mają w planie jej bardzo obszerną rozbudowę. W zestawie takim znajdują się bowiem zarówno złączki wciskane, przeloty, szpilki, jak i kroplowniki, końcówki i zaślepki. Wszystkie elementy zestawu są tak dopasowane, że można je łączyć w dowolny sposób. Jednym słowem zakup tego produktu to rozwiązanie najlepsze, jeśli chcesz stworzyć w ogrodzie system nawadniający za pomocą linii kroplującej.

Zobacz powiązane kategorie:

pixel