Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Krany ogrodowe

( ilość produktów: 12 )

Posiadając ogród, bardzo istotne jest, aby wyposażyć się w kran do czerpania wody użytkowej, który będzie usytuowany na zewnątrz budynku lub w garażu, czy wiacie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w przeciwnym razie trudno będzie podłączyć, chociażby wąż ogrodowy, który może być przydatny podczas podlewania ogrodu, lub czynności takich jak mycie auta. Ponadto krany ogrodowe zamontowane na zewnątrz pozwalają na bardzo wygodny dostęp do wody, na przykład podczas podlewania rabat kwiatowych konewką, lub nawet zachowania higieny podczas prac ogrodowych. Zaopatrując się w kran do ogrodu, należy jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które są bardzo istotne.

Jak dobrać krany ogrodowe?

W pierwszej kolejności, kupując kran, trzeba zwrócić uwagę na wielkość gwintu. Jest to jeden z kluczowych parametrów, który wpływa na późniejsze dobieranie reszty akcesoriów, takich jak, chociażby końcówka węża ogrodowego lub redukcje do niego. Standardowe wymiary gwintów mają od połowy do nawet dwóch cali. Do klasycznych zastosowań można wykorzystać kran IBC PKR lub IBC NKR, ale można też zastanowić się nad zamontowaniem ogrodowego punktu poboru wody, za pomocą Tanker ITWTAN, czyli kranu wolnostojącego montowanego w dowolnym miejscu w ogrodzie, do którego da się podprowadzić instalację wodociągową. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście zastosowania w ogrodach o ponadprzeciętnie dużej powierzchni, w których chcąc doprowadzić wąż w najodleglejsze miejsce, trzeba rozwijać kilkadziesiąt metrów węża. Taki punkt poboru sprawdzi się wtedy znakomicie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę zaopatrując się w kran do ogrodu?

Poza samym rozmiarem i rodzajem kranu należy też zwrócić baczną uwagę na to, z czego wykonany jest kran. Powinien on być wykonany z odpowiednio zabezpieczonego materiału, który pokryty jest powłoką antykorozyjną. Ze względu na charakterystykę użytkowania i miejsce posadowienia, czyli ściany zewnętrzne budynków krany ogrodowe muszą być dobrze zabezpieczone, gdyż w przeciwnym razie zardzewieją. Najlepiej, aby elementy dodatkowe były wykonane z nierdzewiejącego tworzywa sztucznego.

Zobacz również:

Kran ogrodowy plastikowy

    pixel