Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Sterowniki nawadniania i liczniki przepływu wody

( ilość produktów: 9 )

Każdy posiadacz ogrodu z pewnością wie, jak uciążliwe może być codzienne, regularne nawadnianie roślin - i to niekoniecznie tylko tych ozdobnych czy jadalnych, ale też na przykład trawników. Woda to jeden najważniejszych czynników potrzebnych roślinom do wzrostu. Jak można im ją zapewnić? Istnieje mnóstwo sposobów nawadniania ogrodu - począwszy od użycia najprostszych narzędzi: tj. konewki czy węże ogrodowe, po zaawansowane nawadniania. 

Jaki sposób nawadniania ogrodu wybrać? Podpowiadamy

Chcesz utrzymać swoje rośliny w świetnym stanie? Musisz im zapewnić odpowiednią ilość wody. Od Ciebie - Twoich potrzeb i budżetu - zależy metoda nawadniania. Do podlewania roślin doniczkowych i małych powierzchni dobrze sprawdzi się podlewanie konewką. Takie rozwiązanie nie wymaga też bliskiego źródła wody bieżącej, więc nada się na przykład na niektórych ogródkach działkowych. 

Jeśli masz trochę większą działkę i w Twoim ogrodzie większa liczba roślin potrzebuje nawadniania, ale potrzebujesz prostego rozwiązania, wybierz niezawodny, stosowany od lat sposób - podlewanie wężem ogrodowym. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szlauchów o różnej długości i właściwościach, które posiadają wielofunkcyjne zraszacze ogrodowe do trawy regulujące ciśnienie wody. Z pewnością więc znajdziesz produkt dla siebie, a Twoje rośliny Ci podziękują. 

Jeśli jednak potrzebujesz zaawansowanego rozwiązania, które zajmie się nawadnianiem Twojego dużego ogrodu, postaw na automatyczny system nawadniania. Dzięki temu Ty zaoszczędzisz wiele czasu, a Twoje rośliny będą bezpieczne nawet podczas najcieplejszych dni. 

Automatyczne nawadnianie - fenomen w dziedzinie ogrodnictwa

Nawadnianie trawnika i innych roślin w ogrodzie może być proste, łatwe i przyjemne! Nie musisz wstawać wcześnie rano na podlewanie ogrodu, zanim jeszcze słońce wzejdzie. Wybierz automatyczny system nawadniania i ciesz się spokojem. Za pomocą nowoczesnych systemów nawadniania dostarczysz wodę dla roślin w swoim ogrodzie - rabat kwiatowych (zobacz: kwiaty), trawnika (zobacz: trawy), żywopłotów czy roślin na tarasie i balkonie - a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który możesz wykorzystać na inne aktywności.

Co ważne, automatyczny system nawadniania jest też niezwykle oszczędny - oszczędza oszczędza wodę (szczególnie gdy za pomocą sterownika zaprogramujesz go na podlewanie ogrodu w nocy, dzięki czemu nie paruje tak intensywnie). 

Automatyczne nawadnianie - jak działa? Sterownik nawadniania, czujnik wilgotności gleby i inne

System automatycznego nawadniania to cała sieć połączonych ze sobą urządzeń. Składa się ze zraszaczy i przewodów doprowadzających do nich wodę. Na rynku jest dostępnych wiele typów zraszaczy - wynurzalne (ukryte w ziemi, które unoszą się tylko podczas podlewania) i niewynurzalne (które nie zmieniają swojego położenia). Za dostęp i blokowanie przepływu wody do poszczególnych sekcji zraszaczy odpowiadają elektrozawory. 

Do takiego systemu musisz też wybrać rodzaj sterowania, a do tego potrzebujesz odpowiednich sterowników. Jeśli chcesz, by Twój podlewanie odbywało się całkowicie samoczynnie, wybierz sterowanie automatyczne (sterownik automatyczny). Możesz też systemem nawadniania sterować własnoręcznie, ale wtedy musisz go za każdym razem samodzielnie podłączać do źródła wody. Na rynku dostępnych jest wiele sterowników, które obejmują różne opcje i usługi. Możesz je ustawiać na konkretne dni tygodnia i godziny. Sterownik może też posiadać opcje indywidualnego wyboru odstępu czasowego, na przykład co kilkanaście dni. 

Wróćmy do elektrozaworów. W przypadku automatycznego nawadniania ich pracą steruje sterownik, w którym możesz zaprogramować intensywność nawadniania, czas i kolejność włączania poszczególnych sekcji zraszaczy. Sterowanie nie jest wcale skomplikowane. 

Do systemu warto dodać czujniki wilgotności gleby, które będą przesyłały do sterownika nawadniania informacje o stanie wilgotności podłoża. Odpowiedni czujnik wilgotności gleby z pewnością znajdziesz w naszym sklepie.

Sterowniki nawadniania (programatory) - jakie wybrać?

Zdecydowałeś się na zainstalowanie automatycznego systemu nawadniania? Czas na wybór sterownika! Na rynku dostępne są różne sterowniki nawadniania. A jaki produkt wybrać? Weźmy pod uwagę nasz sklep. Znajdziesz tu sterowniki w różnym przedziale cenowym, o różnych trybach i zasięgu działania, więc z pewnością wybierzesz sterownik odpowiedni dla siebie. Jeśli masz duży ogród i planujesz kilkanaście sekcji nawadniania, sterowniki takie jak Bradas White Line będą świetne. Ten konkretny sterownik obsługuje aż 11 sekcji nawadniania. Jest bardzo prosty w obsłudze i posiada czytelny wyświetlacz LCD. Możesz go zasilać za pomocą baterii, ale też akumulatora - jak wolisz. Co ważne, ten sterownik nawadniania ma wiele opcji - pozwala na ustawienie różnych programów dla różnych sekcji ogrodu, a także wybór dni nawadniania (konkretnych dni tygodnia, czy dni parzystych i nieparzystych). W przypadku sterowników ważne jest sprawdzenie, gdzie można je instalować. Ten konkretny produkt musi znajdować się wewnątrz pomieszczeń. 

Masz mniejszy ogród i nie potrzebujesz podłączenia do tak wielu stref? Proponujemy Ci produkt taki jak Sterownik nawadniania Greenmill. Do tego sterownika podłączysz 4 sekcje nawadniania i możesz go używać w dwóch trybach - automatycznym i ręcznym. Ten produkt świetnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych, szkółkach roślin czy nawet małych plantacjach rolniczych. Zasilanie tego sterownika jest dwojakie - możesz do tego użyć zasilacza, ale działa on też przy użyciu baterii. Bez problemu podłączysz go do linii kroplujących, zraszaczy czy węży ogrodowych. 

 

Sterownik nawadniania - podsumowanie

Już wiesz, czego potrzebujesz do swojego automatycznego systemu nawadniania ogrodu. Przewody, zraszacze, złącza i separatory, elektrozawory i sterowniki. Na początku może się wydawać to skomplikowane, ale z pewnością Twój trud zostanie wynagrodzony. Nie będziesz musiał się martwić o podlewanie swojego trawnika czy rabat kwiatowych. Nawadnianiem zajmie się automatyczny system. 

Wiesz już, jaki sterownik wybrać? Zapraszamy Cię po odpowiedni produkt do naszego sklepu. Z pewnością znajdziesz sterownik odpowiedni dla swoich potrzeb. A jeśli szukasz innych narzędzi czy wyposażenia do swojego ogrodu , zapraszamy Cię do innych kategorii w naszym sklepie (na przykład meble ogrodowe).

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel