Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Taśmy kroplujące

( ilość produktów: 22 )

Każdy, kto posiada relatywnie duży ogród, ma czasem problem z regularnym dbaniem o jego odpowiednie nawodnienie. Nie może to dziwić, gdyż aktualnie warunki klimatyczne są takie, że trudno utrzymać ogród w odpowiednim stanie, bez regularnego podlewania go. W praktyce oznacza to, że trzeba nawet w jednodniowym interwale podlewać swoje nasadzenia, co jest bardzo uciążliwe, gdy trzeba to robić ręcznie. Dlatego też, posiadając ogród, warto zaopatrzyć się w dedykowane do podlewania akcesoria, które umożliwią stworzenie wydajnego i łatwego w obsłudze systemu nawadniającego. Kluczem do osiągnięcia wygody w tym zakresie jest zadbanie o to, by taki system był względnie samoobsługowy. Dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają osiągnięcie takiego stanu rzeczy w dość łatwy i ekonomiczny sposób.

Jak wykorzystać taśmy kroplujące w ogrodzie?

Odkąd na rynku pojawiły się taśmy do podlewania ogrodu, zyskały one ogromną popularność. Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają każdorazowego rozciągania i podlewania, a sam proces obsługi polega jedynie na odkręcaniu i zakręcaniu zaworów i kranów, do których są podłączane. Taśmy kroplujące, takie jak HIRRO TAPE, lub GOLD SPRAY pozwalają na bardzo łatwe stworzenie systemu nawadniania, który będzie liczył nawet kilkaset metrów. Oznacza to, że można bez problemu pokryć taką instalację nawet największe ogrody. Taśmy tego typu wykorzystuje się do nawadniania zarówno klasycznych ogrodów z nasadzeniami ozdobnymi, szpalerów żywopłotów stworzonych na przykład z tuj, jak i ogródków warzywnych. Uniwersalność wykorzystania takich systemów jest także widoczna w samym montażu, do którego niewymagane są specjalnie dedykowane akcesoria, a zwykłe akcesoria do węży.

Jak szybko podlewają ogród taśmy do kroplowania?

Szybkość podlewania przez takie systemy jest zróżnicowana i zależna od konkretnej instalacji. Standardowo wykorzystuje się prędkość, która pozwala na przepływ wody na poziomie około 1,5 do 2 litrów na godzinę, na jeden emiter wody. W kontekście tego, że instalacja jest montowana na stałe, w zupełności wystarcza to, by zapewnić odpowiednie nawodnienie nawet najbardziej wymagającym nasadzeniom.

    pixel