Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Węże strażackie

( ilość produktów: 2 )

Napełnianie stawu, wypompowywanie lub przepompowywanie wody z użyciem pompy to zadania, które wymagają odpowiedniego sprzętu i węża o szerokim przepływie. Doskonale w tej roli sprawdzają się węże strażackie, które wbrew swojej nazwie wcale nie są wykorzystywane tylko przez strażaków. Zobacz, jakie węże strażackie znajdziesz w naszym sklepie.

Węże strażackie - doskonałe węże tłoczne

Wąż strażacki to wąż tłoczny czyli wąż, który umożliwia przepływ wody pod dużym ciśnieniem. Woda może być czysta, pochodząca z miejskiego wodociągu, jak i brudna, wypompowywana np. z domów zalanych deszczem lub po awarii rury. Jego zaletą jest duża wytrzymałość oraz odporność na zmiany temperatury. Nie zaszkodzi mu również zagięcie, bo dobrze sobie radzi również w takich warunkach.

Węże tłoczne mogą współpracować z pompami elektrycznymi i spalinowymi. Każdy wąż posiada oznaczenie, z jaką pompą może pracować oraz ciśnienie robocze wody, z jakim może pracować. Producenci podają również informację na temat ciśnienia rozrywającego, co oznacza, że przy takim ciśnieniu wąż nie wytrzyma, gdyż ciśnienie znajdujące się w jego wnętrzu rozsadzi go od środka.

Wąż tłoczny - wybierz najlepszy dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz węże strażackie różnego rodzaju. Różnią się one od siebie przede wszystkim średnicą oraz długością. Dostępne są u nas popularne węże tłoczne o średnicy 4", ale znajdziesz też wąż tłoczny 2" lub 3". Im większa średnica tym więcej wody można przepuścić przez wąż w tym samym czasie, więc wybór średnicy węża zależy w dużej mierze od tego, jaka wydajność jest Ci potrzebna.

Węże strażackie, które możesz kupić w naszym sklepie, mają końcówki ze złączami, dzięki czemu z powodzeniem można je od razu wykorzystać podłączając do hydrantu lub pompy. Niektóre modele nie mają zamontowanych złączy, więc przed użyciem należy je jeszcze zainstalować.

Wybierając wąż tłoczny dla siebie zwróć uwagę nie tylko na jego średnicę czy rodzaj końcówek, ale również na długość. Standardowo węże znajdujące się w asortymencie naszego sklepu mają 20m, ale zdarzają się również węże strażackie o długości 30m.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą węży tłocznych dostępnych w naszym sklepie. Wybieraj je z uwagą, gdyż na zdjęciach wszystkie są do siebie podobne. Wszystkie ważne parametry znajdziesz w ich opisie szczegółowym, więc sprawdź je uważnie, a potem zamów wąż tłoczny dla siebie.

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel