Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Węże techniczne

( ilość produktów: 10 )

Posiadanie domu i ogrodu, a nawet samego mieszkania wiąże się z koniecznością regularnego wykonywania różnego rodzaju prac lub konserwowania elementów budynku. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego podstawowe narzędzia lub elektronarzędzia, ale często swoje zastosowanie znajdują także bardziej zaawansowane narzędzia. Swoje zastosowanie często znajdują w domu akcesoria do takich narzędzi, takie jak węże techniczne.

Bywają wykorzystywane także, jako elementy infrastruktury. Niektóre z nich, takie jak wąż strażacki LINED HOSE może znaleźć swoje zastosowanie na ogrodzie do zaawansowanych zastosowań, takich jak na przykład napełnienie stawu lub oczka wodnego, co wymaga dużego przekroju węża oraz wytrzymałości na duże ciśnienie. Do przepływu wody stosuje się inne rodzaje węży, takie jak na przykład węże ciśnieniowe Bradas.

Są one wykonane z trwałego materiału i pozwalają na wykorzystanie w instalacjach stałych lub prowizorycznych do przepływu wody na bardzo dużym ciśnieniu. Są też ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest ich główną zaletą.Węże techniczne wykorzystuje się także w instalacjach gazowych, które wymagają wykorzystania węży o odpowiedniej klasie wytrzymałości, ze względu na to, że od odporności i szczelności węża zależy bezpieczeństwo budynku i ludzi. Kupując węże do instalacji bazującej na gazie propan-butan należy zwrócić baczną uwagę na to, jaką mają wytrzymałość na ciśnienie, a także na wysoką temperaturę.

Węże techniczne do narzędzi

Wężem, który często wykorzystywany jest w warunkach domowych, jest także wąż spawalniczy do acetylenu. Są to dedykowane węże, które wykorzystywane są do pracy ze spawarkami określonego typu. Ze względu na to, że to newralgiczny element spawarki, który wpływa na bezpieczeństwo pracy, należy kupować jedynie te węże, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Należy też pamiętać, aby wykorzystywać węże dedykowane do spawania, a nie uniwersalne, które nie dają gwarancji bezpieczeństwa.

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel