Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Węże techniczne

( ilość produktów: 10 )

Posiadanie domu i ogrodu, a nawet samego mieszkania wiąże się z koniecznością regularnego wykonywania różnego rodzaju prac lub konserwowania elementów budynku. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego podstawowe narzędzia lub elektronarzędzia, ale często swoje zastosowanie znajdują także bardziej zaawansowane narzędzia. Swoje zastosowanie często znajdują w domu akcesoria do takich narzędzi, takie jak węże techniczne.

Bywają wykorzystywane także, jako elementy infrastruktury. Niektóre z nich, takie jak wąż strażacki LINED HOSE może znaleźć swoje zastosowanie na ogrodzie do zaawansowanych zastosowań, takich jak na przykład napełnienie stawu lub oczka wodnego, co wymaga dużego przekroju węża oraz wytrzymałości na duże ciśnienie. Do przepływu wody stosuje się inne rodzaje węży, takie jak na przykład węże ciśnieniowe Bradas.

Są one wykonane z trwałego materiału i pozwalają na wykorzystanie w instalacjach stałych lub prowizorycznych do przepływu wody na bardzo dużym ciśnieniu. Są też ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest ich główną zaletą.Węże techniczne wykorzystuje się także w instalacjach gazowych, które wymagają wykorzystania węży o odpowiedniej klasie wytrzymałości, ze względu na to, że od odporności i szczelności węża zależy bezpieczeństwo budynku i ludzi. Kupując węże do instalacji bazującej na gazie propan-butan należy zwrócić baczną uwagę na to, jaką mają wytrzymałość na ciśnienie, a także na wysoką temperaturę.

Węże techniczne do narzędzi

Wężem, który często wykorzystywany jest w warunkach domowych, jest także wąż spawalniczy do acetylenu. Są to dedykowane węże, które wykorzystywane są do pracy ze spawarkami określonego typu. Ze względu na to, że to newralgiczny element spawarki, który wpływa na bezpieczeństwo pracy, należy kupować jedynie te węże, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Należy też pamiętać, aby wykorzystywać węże dedykowane do spawania, a nie uniwersalne, które nie dają gwarancji bezpieczeństwa.

Węże techniczne ciśnieniowe – niezastąpione przy uprawie na dużą skalę

Jeśli chcesz, by Twoje rośliny rosły zdrowo i bujnie, musisz zapewnić im odpowiednie warunki. Niektóre odmiany wymagają nie tylko siania czy podlewania, ale również regularnego nawożenia i ochrony przed szkodnikami. Pod tym względem węże techniczne ciśnieniowe to nieodłączny element uprawy na dużą skalę.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz przetransportować płynne nawozy oraz pestycydy wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Węże techniczne tego typu są odporne na ścieranie, działanie promieni UV oraz wysokiego ciśnienia. Dzięki nim prace, związane z nawożeniem i opryskiem roślin przebiegną o wiele szybciej i sprawniej.

Wąż techniczny strażacki – usprawnia transportowanie dużych ilości wody

Jeśli prowadzisz uprawy na dużą skalę, niezbędny będzie również wąż techniczny strażacki. Pozwala on na transportowanie dużych ilości wody na większe odległości. Może służyć do przepompowywania cieczy ze zbiorników, oczek wodnych czy basenów. Sprawdzi się zarówno w przypadku czystej, jak i brudnej wody.

Wąż techniczny strażacki jest szczególnie pomocny w sytuacjach, gdy musisz w krótkim czasie przepompować duże ilości wody. Jest on odporny na warunki atmosferyczne – możesz więc korzystać z niego niezależnie od pory roku. Wąż techniczny strażacki wyposażony jest też w opaskę zaciskową, która umożliwia szybki montaż i demontaż np. do pomp.

Węże techniczne spawalnicze – najlepszy wybór dla profesjonalistów

Lubisz majsterkować, a w przydomowym warsztacie obok innych narzędzi posiadasz także spawarkę? W takim razie koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w nasze węże techniczne spawalnicze. Są to produkty o dużej wytrzymałości, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno węże techniczne do przesyłu tlenu, jak i acetylenu.

Produkty te są odporne na wysokie temperatury oraz pęknięcia i uszkodzenia w przypadku kontaktu z gorącymi przedmiotami. Wybierając węże techniczne z naszej oferty, zyskujesz gwarancję profesjonalizmu i długiej żywotności produktu.

Wąż techniczny ciśnieniowy – jeden produkt, wiele zastosowań

Wąż techniczny ciśnieniowy to produkt o szerokim zastosowaniu. Przy jego pomocy możesz nie tylko szybko i sprawnie przeprowadzić oprysk roślin, ale także usprawnić pracę w przydomowym warsztacie. Wąż techniczny 3-warstwowy jest odporny na działanie wysokiego ciśnienia. Dzięki temu idealnie nadaje się do przesyłu sprężonego powietrza.

To usprawnienie pozwoli Ci szybko i sprawnie oczyścić warsztatowy stół, wnętrze samochodu czy ogrodowy grill. To jednak nie wszystko! Sprężone powietrze jest elementem napędzającym pneumatyczne narzędzia, takie jak np. nożyce do przycinania żywopłotu czy pistolet do piaskowania. Sprawdź pełną ofertę naszych węży technicznych już teraz!

    pixel