Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Zraszacze pulsacyjne

( ilość produktów: 11 )

Głównym czynnikiem mającym wpływ na wzrost i rozwój roślin jest dostęp do wody. Bez niej nie ma co liczyć na piękny zielony trawnik, bujne rabaty kwiatowe czy plony owoców jagodowych. Mając własny ogród należy więc zadbać szczególnie o poziom nawodnienia, a jednym z najlepszych rozwiązań jest stosowanie zraszaczy. Do tego zadania polecamy zraszacze pulsacyjne różnego rodzaju, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Zraszacz pulsacyjny - niewielki rozmiar, wiele zalet

Zraszacz pulsacyjny to urządzenie, które umożliwia podlewanie wybranego fragmentu ogrodu. W zależności od rodzaju zraszacza i potrzeb może to być cały obszar znajdujący się wokół zraszacza lub jego wybrany fragment. Dzięki temu można wygodnie podlać fragment trawnika znajdujący się tuż obok tarasu czy ścieżki, nie martwiąc się, że woda będzie się marnować podczas polewania miejsc, które tego nie potrzebują. Jest to również świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy podlewać tylko konkretną rabatę lub krzewy owocowe, a pozostała powierzchnia nie potrzebuje aż tak mocnego nawadniania.

Ogromną zaletą zraszacza pulsacyjnego jest jego niewielki rozmiar, który pozwala wygodnie i łatwo przestawić go w odpowiednie miejsce. Umożliwia to łatwe podlewanie całej powierzchni trawnika, a w razie potrzeby przestawiać go w inne miejsce. Stopniowa regulacja kąta padania strumienia oraz jej zasięg dają duże możliwości ustawienia kierunku, zasięgu i zakresu podlewania, precyzyjnie dozując odpowiednią ilość wody.

Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu spędzanego na ręcznym podlewaniu trawnika oraz mieć pewność, że nawadnianie jest równomierne i cała powierzchnia zraszania została należycie nawodniona. Podczas jego pracy możesz swobodnie zająć się innymi sprawami, podczas gdy zraszacz przeprowadza nawadnianie. Jeśli chcesz, to możesz go podłączyć do automatycznie uruchamianych systemów nawadniania. Dzięki temu uruchomi się on samoczynnie w określonym czasie, np. wczesnym rankiem i zadba o Twoje rośliny jeszcze grubo przed Twoją porą wstawania. Będzie to korzystne nie tylko dla Ciebie, ale i dla roślin, gdyż wczesnoporanne podlewanie w okresie letnim jest dużo bardziej efektywne od podlewania wieczornego, gdy gleba jest nagrzana po całym dniu.

Warto pamiętać, że zraszacz pulsacyjny może być używany nie tylko do zraszania i nawadniania roślin, ale również do zabawy. Bieganie czy gra w piłkę pod strumieniami zraszacza w upalny letni dzień to sposób na przyjemną rozrywkę. Kochają ją szczególnie dzieci, które w ten sposób mogą spędzić wiele godzin, śmiejąc się i piszcząc z zachwytu.

Plastikowy czy metalowy zraszacz pulsacyjny - wybierz model dla siebie

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zraszaczy pulsacyjnych, które możesz stosować do nawadniania swojego ogrodu. Są wśród nich zarówno zraszacze plastikowe, jak i metalowe. Zraszacz plastikowy jest najbardziej popularnym modelem i oferowany jest przez wielu znanych producentów sprzętu ogrodniczego, takich jak Gardena czy Cellfast. Jest on wykonany z tworzyw wysokiej jakości, odpornych na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu przez długi czas będzie dobrze pełnił swoją funkcję. Solidna podstawa zapobiega przemieszczaniu się podczas nawadniania, a odpowiednio przygotowane przyłącza pozwalają szybko i łatwo podłączyć wąż ogrodowy.

Alternatywą dla zraszacza plastikowego jest metalowy zraszacz pulsacyjny, który ma podobne funkcjonalności do tego opisanego powyżej, ale jest wykonany z metalu. To profesjonalny zraszacz malowany proszkowo, który będzie stabilnie stał na podłożu doskonale nawadniając Twój ogród. Stabilna podstawa gwarantuje nieruchomą pozycję podczas nawadniania oraz pozwala uchronić powierzchnię gruntu przed uszkodzeniami, do jakich dochodzi, gdy używany jest zraszacz wbijany w ziemię. Jest odporny na korozję i warunki atmosferyczne, więc bez przeszkód będzie pełnił swoją funkcję przez kilka kolejnych sezonów.

Ważnym czynnikiem, który może wpływać na decyzję o wyborze konkretnego modelu zraszacza jest możliwość regulacji kąta i zasięgu padania. Niektóre mają płynny i szeroki zakres regulacji, który wykonuje się używając dwóch pierścieni regulacyjnych, a inne nieco mniejszy, więc przy wyborze produktu dla siebie warto dokładnie sprawdzić jego parametry.

Kolejną cechą charakterystyczną dla niektórych zraszaczy jest możliwość szeregowego podłączenia kolejnych urządzeń. Dzięki temu można w tym samym czasie podlać cały ogród, nawet jeśli jego powierzchnia jest dużo większa niż zasięg pojedynczego zraszacza. Wystarczy odpowiednio wybrać miejsce ustawienia kolejnych urządzeń, by zapewnić możliwość zraszania w całym przydomowym ogrodzie.

Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty zraszaczy pulsacyjnych dostępnych w naszym sklepie. Dbamy o różnorodność, by znalazł u nas odpowiednie urządzenia zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i hobbysta, który chce należycie zadbać o swój ogród. Wybierz produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się z efektów, jakie zapewni Ci regularne nawadnianie roślin wokół Twojego domu.

      pixel