Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Zraszacze wahadłowe

( ilość produktów: 9 )

Piękny przydomowy trawnik to marzenie niejednego właściciela domu lub mieszkania z ogródkiem. Osiągnięcie zadowalających rezultatów wymaga częstego koszenia i nawożenia, ale bez wątpienia jednym z trzech najważniejszych czynników jest właściwe nawadnianie trawnika. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do nawadniania, a jednym z ważniejszych z nich jest zraszacz wahadłowy. Poznaj jego najważniejsze zalety i dowiedz się, dlaczego warto go mieć.

Zraszacz wahadłowy - idealny do zraszania powierzchni kwadratowych i prostokątnych

Wielu właścicieli przydomowych trawników mówi, że szuka rozwiązania pozwalającego na automatyczne i równomierne nawadnianie trawnika, a jednocześnie gwarantującego, że woda dotrze nie tylko na środek podlewanej powierzchni, ale i do jej narożników. Przy takim rodzaju działek zraszacz obrotowy będzie niewystarczający, ale bez wątpienia doskonale sprawdzi się zraszacz wahadłowy stworzony właśnie dla ogrodów o takim kształcie.

Centralnym elementem zraszacza ogrodowego jest ramię oscylacyjne z dyszami, przez które wydobywa się woda. Ramię to pod wpływem ciśnienia wody zmienia swoje położenie, podlewając powierzchnię znajdującą się w jego zasięgu. Raz strumienie wody podlewają jedną część znajdującą się obok zraszacza, za chwilę kolejną i tak wahając się tam i z powrotem odbywa się dokładne podlewanie trawnika.

Jednym z ważniejszych elementów zraszacza jest mechanizm regulacji zakresu nawadniania. Każdy ze zraszaczy umożliwia ustawienie zasięgu strumienia wypływającego z dysz, ale zakres ten jest zależny od konkretnego modelu. Jeden zraszacz pozwala na regulację od 7-17m przy maksymalnej szerokości strumienia 13m, a inny ma nieco mniejszy zakres tych ustawień, co nie zawsze jest wadą, bo nie każdy potrzebuje aż tak precyzyjnie ustawiać gdzie i jak ma się odbywać nawadnianie w ogrodzie.

Zalety zraszaczy wahadłowych

Stosowanie zraszacza wahadłowego do nawadniania ogrodu ma szereg zalet, wśród których na pierwszy plan wysuwa się automatyzacja tego procesu. Korzystając ze zraszaczy nie trzeba spędzać wielu godzin na ręcznym podlewaniu trawnika. Wystarczy ustawić zraszacz w odpowiednim miejscu, ustawić zakres i szerokość nawadniania, włączyć wodę, a zraszacz wykona całe zadanie za Ciebie. Ty możesz ten czas wykorzystać na inne przyjemności lub odpoczynek, ciesząc się, że automat będzie wykonywał nawadnianie za Ciebie.

Niezaprzeczalną zaletą zraszacza wahadłowego jest również jego dokładność. Podczas podlewania ręcznego bardzo trudno będzie uzyskać równomierny poziom nawodnienia na całej powierzchni. Ze zraszaczem wahadłowym nie trzeba się o to martwić, bo jego konstrukcja i sposób działania są tego najlepszą gwarancją. Dodatkowo podczas podlewania zużywana jest dużo mniejsza ilość wody niż podczas podlewania ręcznego, więc bez wątpienia można uznać, że zakup zraszacza ma charakter proekologiczny.

Ostatnią ważną zaletą zraszacza jest jego wielofunkcyjność. Może on zapewnić nie tylko regularne i równomierne nawadnianie trawnika, ale również dobrą zabawę w upalne letnie dni. Wodne zabawy pod włączonym zraszaczem lubią niemal wszyscy, a szczególną radość z tego powodu odczuwają dzieci. Jeśli więc chcesz zorganizować dobrą zabawę swoim milusińskim, to kup zraszacz i zaproś ich do wspólnej zabawy w jeden z wakacyjnych dni.

Wybierz najlepszy zraszacz wahadłowy dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl mamy szeroki wybór zraszaczy wahadłowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Są zraszacze gwarantujące podlanie kilkudziesięciu metrów kwadratowych powierzchni, co idealnie sprawdza się w małych ogródkach przy blokach lub segmentach w szeregówce, ale są również zraszacze o zdecydowanie większych zasięgach do ponad 300m2, z których chętnie korzystają właściciele działek o większej powierzchni.

Wśród dostępnych w naszym sklepie produktów znajdziesz zraszacze renomowanych producentów, takich jak Gardena czy Bradas, które są znane i cenione od lat. Korzystanie z urządzeń tych marek gwarantuje wysoką jakość tworzywa sztucznego używanego do ich produkcji, odpornego na promienie UV. W wielu zraszaczach ramię oscylacyjne jest wykonane z aluminium, co zapewnia długi czas użytkowania. Umieszczone w nim dysze można czyścić, a dla bezpiecznego i bezawaryjnego korzystania ze zraszacza, producent wyposażył go w sitko, wychwytujące większe zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, które mogłyby zatkać dysze i uniemożliwić podlewanie. Sitko wyjmuje się i czyści bardzo łatwo, więc cała obsługa zraszacza jest bardzo wygodna i intuicyjna.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszych produktów. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich produkty, które zapewnią wygodne i równomierne nawadnianie Twojego ogrodu. Dzięki zraszaczom Twój trawnik w końcu będzie miał stały dostęp do wody, a Ty odetchniesz od ręcznego podlewania i będziesz miał więcej czasu. Wybierz zraszacz dla siebie i przekonaj się, że Twój trawnik i inne gatunki roślin w Twoim ogrodzie mogą wyglądać doskonale.

      pixel