Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Worki i opakowania

( ilość produktów: 54 )

W kategorii tej znajdą Państwo bogatą ofertę produktów, które ułatwią prace zarówno w gospodarstwie domowym, w ogrodzie, w sadzie, na roli, jak i na budowie. Dostępne są tu między innymi worki do segregacji śmieci, rękawy siatkowe, worki polipropylenowe, worki raszlowe czy torebki strunowe.

Worki do segregacji śmieci

Worki do segregacji śmieci produkuje się z:

  • Folii – cienka sprawdzi się jedynie do gromadzenia odpadów „miękkich”, takich jak papier, a grubsza czy wzmacniana – do odpadów kuchennych.
  • Materiałów biodegradowalnych, czyli przyjaznych dla środowiska. Dzięki nim, worki ulegają szybkiemu rozkładowi, bez szkód wyrządzanych glebie.
  • Materiałów z recyclingu.

Różnić mogą się one także pojemnością, którą należy dopasować zarówno do ilości domowników, jak i wielkości zbiornika na odpady.

Jako że odpowiednia segregacja śmieci jest uregulowana prawnie, naszym obowiązkiem jest odpowiednie rozdzielenie odpadów wrzucanych do śmietnika. Zadanie to ułatwia nam fakt, że występują one w różnych kolorach:

  • Żółte – przeznaczone są do składowania tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych
  • Zielone – do przechowywania szkła kolorowego i odpadów ogrodowych
  • Czerwone – do nich wrzucać należy odpadki metalowe i złom żelazny
  • Niebieskie – wykorzystuje się je do składowania papieru i tektury
  • Fioletowe – stworzone z myślą o odpadkach biodegradowalnych
  • Czarne – na odpadki mieszane

Różne zastosowanie worków

Kolejny z produktów, rękaw siatkowy, świetnie sprawdzi się do pakowania warzyw i owoców. Nadaje się on do paletowania zarówno ręcznego, jak i automatycznego. Tego typu sposób pakowania gwarantuje dostęp odpowiedniej ilości powietrza, co zapobiega gniciu plonów. Rękaw siatkowy wykorzystać można również do przechowywania drewna kominkowego. Wybierając tego typu produkt, upewnijmy się, że został on wykonany z trwałego, odpornego na rozciąganie materiału.

Kolejna kategoria produktów to worki polipropylenowe do pakowania węgla, piasku, gruzu, brykietu, ekogroszku, mąki czy zboża. Można je zszywać przy pomocy specjalnej zszywarki lub zawiązać zwykłym sznurkiem. Najlepiej wybierać produkty o wysokiej gramaturze, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będą one mocne i wytrzymałe.

Równie przydatnym wyrobem są worki raszlowe, które wykorzystać można zarówno do przechowywania warzyw i owoców w chłodni czy piwnicy lub ich transportowania, jak i pakowania drewna kominkowego i opałowego oraz wypełniania kamieniami w celu wykonania drenażu. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie rozmiarem, gramaturą i gęstością.

Akcesorium, które przyda się w każdym domu, są torebki strunowe. Idealnie sprawdzą się do przechowywania i transportowania produktów o niewielkich rozmiarach, jak biżuteria, kosmetyki czy dokumenty. Praktyczne zapięcie umożliwia szybki dostęp do wnętrza woreczka.

Zobacz również inne worki:

pixel