Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Worki na zboże

( ilość produktów: 2 )

Worki na zboże – w czym warto przechowywać ziarno?

Podczas uprawy zbóż bardzo ważne jest nie tylko ich prawidłowy wysiew oraz zbiór, ale również późniejsze przechowywanie w odpowiednich warunkach. W tym celu wybierzworek polipropylenowy – dzięki niemu składowanie oraz przewożenie ziaren jest banalnie proste. Produkt charakteryzuje się wytrzymałą oraz mocną konstrukcją – posłuży Ci przez wiele lat. Worek bardzo łatwo i szybko zamkniesz – skorzystaj ze zszywek lub sznurka.

Kilka zasad dotyczących właściwego przechowywania zboża

Jak właściwie przechowywać ziarno, aby nie narazić się na straty? Poznaj kilka zasad, które ułatwią Ci to zadanie.

#1 Przechowuj czyste zboże

Przed przerzuceniem ziaren do worków, zadbaj o ich czystość – usuń poślad oraz niepotrzebne resztki roślin czy ziemi. Użyj do tego prostej czyszczalni sitowo-pneumatycznej o niskim zużyciu energii. Możesz również przejrzeć swoje zbiory i ręcznie oddzielić nagromadzone w nich odpadki. Takie czynności zajmują czas, ale są opłacalne – dzięki nim zminimalizujesz poziom wilgotności ziarna nawet o 3%.

#2 Zadbaj o to, aby przechowywane ziarno było suche

Suche ziarno cechuje się wysoką jakością oraz trwałością. Mokre plony mogą być pożywką dla różnego rodzaju infekcji zbóż – a początkowe objawy bardzo trudno zauważyć. Właśnie dlatego przed składowaniem roślin, dokładnie je osusz. Żyto, pszenżyto, jęczmień i owies przechowuj: ·        Do pół roku w wilgotności powietrza wynoszącej około 14%. ·        Po pół roku w wilgotności nie większej niż 13%.

#3 Zabezpiecz przechowywane zboże przed zwierzętami

Zwierzęta mogą nie tylko zniszczyć worki na zboże, ale przenosić groźne dla zdrowia plonów patogeny.Zabezpiecz nasiona uszczelniając wszystkie najmniejsze szczeliny i wloty. Używaj sprawdzonych produktów do przechowywania ziaren, które nie wytrą się po jednym miesiącu.

Wytrzymałe worki na zboże znajdziesz w sklepie rolmarket.pl

Jeśli szukasz odpowiednich produktów do przechowywania swoich upraw, sprawdź asortyment sklepu internetowego Rolmarket. Znajdziesz w nim wytrzymałe worki polipropylenowe, które łatwo zawiążesz sznurkiem bądź zszyjesz zszywaczem. Przy zamówieniu większej liczby artykułów, prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia ceny. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

    pixel