Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Kora sosnowa

( ilość produktów: 1 )

O tym, jak ważne jest ściółkowanie gleby wie każdy ogrodnik. Często pojawiają się jednak wątpliwości co do wyboru materiału ściółkującego. Jak wybrać taki, który będzie skuteczny i nie zaburzy przy tym estetyki ogrodu? Bez wątpienia najlepiej w tej roli sprawdzi się kora sosnowa, która zapobiega rozwojowi chwastów oraz utrzymuje dużą wilgotność podłoża. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt – chętnie pomożemy w wyborze najlepszego produktu..

Kora sosnowa – jaką wybrać i jakie jest jej zastosowanie?

Kupując korę sosnową workowaną przede wszystkim warto upewnić się, że ilość produktu pokryje całą powierzchnię przeznaczoną do ściółkowania. W naszym sklepie znajdziesz egzemplarze o pojemności nawet 80 litrów. Oferowane przez nas produkty cechują się najwyższą jakością. Mieszanki kory składają się ze starannie wyselekcjonowanych elementów, które zostały oczyszczone z piasku i pyłu. Gwarantujemy, że zrębki są bezpieczne dla roślin, zwierząt i ludzi – nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji. Kora sosnowa idealnie sprawdzi się jako naturalny materiał do ściółkowania gleby. Produkt pozwala na uzyskanie pożądanej struktury gleby i ochrania rośliny przed mrozami i przymrozkami. Stanowi ona także estetyczny element dekoracyjny. Idealnie sprawdzi się jako ozdoba podłoża na klombach i skalniakach, a także wokół drzew, iglaków i krzewów liściastych. Polecamy zwłaszcza do aranżacji ogrodów w stylu japońskim! Szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w opisach każdego z nich.

Dlaczego warto ściółkować za pomocą kory ogrodowej?

Ściółkowanie to nic innego jak po prostu przykrywanie gleby wokół roślin innym materiałem. Ma ono wiele zalet – ściółka przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby oraz jej wysychaniu poprzez zmniejszanie parowania wody. W efekcie rośliny dłużej pozostają nawodnione, a rachunki za wodę maleją. Z kolei w przypadku intensywnych opadów deszczu, ściółka tworzy warstwę ochronną przed wymywaniem cennych składników z gleby. Co więcej, ściółkowanie to skuteczny sposób na zahamowanie rozwoju chwastów, co zmniejsza nakład pracy przy pieleniu. Do ściółkowania można wykorzystywać wiele różnych materiałów. Oprócz kory sosnowej może to być na przykład agrowłóknina, którą znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Kora jest wybierana przez wielu ogrodników ze względu na jej estetyczny wygląd – oprócz jej praktycznych właściwości, wśród jej funkcji można wymienić także zdobienie ogrodu. Jej kolejną zaletą jest fakt, że zakwasza podłoże. Jest to więc świetny wybór dla osób, które zmagają się ze zbyt wysokim poziomem pH w swoim ogrodzie.

    pixel