Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Dolomit nawóz mineralny Dolpol 20kg

Producent: Polski
  • Nr 1 w polsce wg opineo
  • 100 dni na zwrot
  • Na rynku od 1996 r.
  • Bezpieczeństwo transakcji ssl
  • 24 260 74 00
22,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Opis produktu:

Dolomit jest nawozem mineralnym pozyskiwanym z przemiału skały dolomitowej, najbardziej przydatnym na gleby kwaśne o niskiej zawartości magnezu,
charakteryzującym się wyjątkową skutecznością, bardzo dużą siłą zobojętniania i dużą aktywnością.
Zawiera minimum 45% CaO+MgO, w tym MgO 15%.

Nawóz wapniowo-magnezowy

Dolomit jest nawozem mineralnym pozyskiwanym z przemiału skały dolomitowej. Dolomit jest podwójnym węglanem: wapnia i magnezu, a jego dokładny skład zależy od miejsca, z którego pochodzi. Jest najbardziej przydatny na gleby kwaśne o niskiej zawartości magnezu. Większość gleb w Polsce ma niską zawartość magnezu, która jeszcze  uległa obniżeniu spowodowanemu przez zanieczyszczenie środowiska i rozwój przemysłu. Jego niedobór spowalnia wzrost roślin, ogranicza pobieranie innych składników pokarmowych z gleby oraz przyczynia się do obniżenia plonów. Brak magnezu jest również przyczyną niższej zawartości białka, cukru i tłuszczu w roślinach. Działanie dolomitu polega na odkwaszeniu gruntu i dostarczeniu do niej magnezu, który jest konieczny do rozwoju większości roślin. Dolomit charakteryzuje się wyjątkową skutecznością, bardzo dużą siłą zobojętniania i dużą aktywnością. Dolomit dostępny w naszym sklepie zawiera minimum 45% CaO+MgO, w tym MgO 15%. Jest to dolomit drobny, dzięki czemu wykazuje szybszą reaktywność i szybko widać efekty w postaci odkwaszenia gleby.

Kiedy i gdzie stosować?

Dolomit, jako nawóz wapniowy, może być stosowany przez cały rok. Najlepiej jednak sprawdza się wtedy, gdy można go dobrze wymieszać z ziemią, a zatem na polach, na których uprawiane jest zboże najlepiej stosować go po żniwach. Dolomit sprawdza się jako nawóz do trawników, szczególnie tych, na których walczymy z mchem. Zastosowanie dolomitu pozwala odkwasić glebę i pozbyć się mchu, który najlepiej rozwija się na glebach kwaśnych. Dolomit nadaje się również do nawożenia roślin sadowniczych, ozdobnych oraz warzyw. Doskonale sprawdza się w uprawach ekologicznych, gdyż jest to nawóz w pełni naturalny i do jego produkcji nie została użyta żadna chemia. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że jest on łatwo przyswajalny przez rośliny oraz znacząco przyczynia się do poprawy struktury gleby. Dzięki niemu rośliny mają lepsze warunki do rozwoju i wzrostu, a co za tym idzie są zdrowsze, ładniejsze i dają lepsze plony. Dolomit nie powinien być natomiast stosowany tam, gdzie uprawiane są rośliny lubiące kwaśny odczyn gleby. Należą do nich m.in. tuje, borówka amerykańska, rododendrony. W przypadku tych roślin stosowanie dolomitu jest zdecydowanie niewskazane.

Zalety:

- odkwasza glebę poprawiając jej strukturę chemiczną i fizyczną,
- łatwo i szybko przyswajany jest przez rośliny,
- reguluje procesy asymilacji roślin,
- zwiększa odporność roślin na przemarzanie,
- poprawia cechy jakościowe roślin, oddziaływając na zdrowotność produktów roślinnych,
- nie traci na jakości przy długotrwałym przechowywaniu,
- można go stosować w różnych porach roku.

Dawkowanie:

w zależności od zasobności gleby w magnez i wapń należy stosować od 14 do 60 kg dolomitu na 100 m2.

Parametry techniczne
Forma:
Proszek
Pojemność:
20 kg
Zastosowanie:
Uniwersalny
Marka:
Pozostałe
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pokaż formularz

Porady naszych ekspertów

2022-01-27

Zioła na parapecie: w doniczce i w wodzie

Zioła na parapecie: w doniczce i w wodzie
Zioła to rośliny, które pięknie pachną, można stosować je jako dodatek do wielu potraw, a w dodatku mogą być atrakcyjną ozdobą wnętrza. Nic zatem dziwnego, że uprawa ziół w domu cieszy się coraz większą popularnością, a brak przydomowego ogródka nie oznacza rezygnacji ze świeżego dodatki do potraw. Zobaczmy zatem, jak zabrać się do uprawy ziół w doniczce i jakie gatunki będą dobrze czuły się w takich warunkach.
pixel