Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Wapno nawozowe granulowane Florovit 10kg

Producent: Florovit
  • Nr 1 w polsce wg opineo
  • 100 dni na zwrot
  • Na rynku od 1996 r.
  • Bezpieczeństwo transakcji ssl
  • 24 260 74 00
33,99 zł
/ szt.
3,40 zł / kg
Dodaj do ulubionych

Opis produkty:

Oferowane wapno nawozowe przeznaczone jest do odkwaszania wszystkich rodzajów gleb (w Polsce aż 70% gruntów uprawnych zalicza się do grupy gleb kwasnych lub bardzo kwaśnych). Jest to więc potrzebny preparat, ponieważ zbyt kwaśny odczyn gleby ogranicza skuteczne pobieranie składników pokarmowych przez większość roślin.
Preparat w krótkim czasie poprawia odczyn podłoża, dlatego rośliny znacznie lepiej przyswajają składniki pokarmowe i w mniejszym stopniu pobierają metale ciężkie, takie jak kadm, ołów czy chrom.

Regularnie stosowane wapno granulowane Florovit doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu gleby, wnosi do podłoża wapń, czyli znaczący składnik pokarmowy oraz korzystnie wpływa na własności fizyczne gleby.
Ponadto, w połączeniu z wapnem, zawarta w glebie próchnica poprawia strukturę gleby, co wpływa na utrzymanie korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych.

Odczyn gleby:
zakres / wartość pH
bardzo kwaśny       poniżej 4,5
kwaśny                  4,6 - 5,5
lekko kwaśny         5,6 - 6,5
obojętny                6,6 - 7,2
zasadowy               powyżej 7,3

Opakowanie: 10 kg.

1 kg preparatu wystarcza na 10 m2.

Wapno nawozowe granulowane - termin stosowania III, IX, X

Sposób stosowania wapna nawozowego granulowanego

Zabieg wapnowania należy wykonać na co najmniej 3-4 tygodnie przed planowanym wysiewem nasion lub sadzeniem roślin oraz przed zastosowaniem innych doglebowych nawozów ogrodniczych. Nawozy wapniowe zaleca się stosować jesienią lub bardzo wczesną wiosną.
Wapno granulowane należy rozsypać równomiernie na całej nawożonej powierzchni oraz w miarę możliwości zmieszać z wierzchnią warstwą gleby o miąższości 10-20 cm. Dawki nawozu powinny być ustalane w zależności od odczynu i rodzaju gleby.

Trawniki:
- gleby bardzo kwaśne (pH gleby poniżej 5) – dawka 4–5 kg/10m2,
- gleby lekko kwaśne (pH gleby około 6) – dawka 1–2 kg/10m2.

Uwagi:

Na świeże wapnowanie źle reagują takie warzywa jak: groch, fasola, marchew, pietruszka, seler, pasternak, pomidor, ogórek, dynia. Wapnowanie gleby pod uprawę wyżej wymienionych roślin należy przeprowadzać najpóźniej jesienią w roku poprzedzającym uprawę.
Nie należy stosować wapna pod rośliny kwasolubne takie jak: borówki, rododendrony, rośliny wrzosowate itp.
Nie należy stosować w jednym roku nawożenia obornikiem i wapnem.

Zaleca się okresowe wykonywanie pomiarów pH podłoża (kwasowości gleby) i ustalanie dawki wapna na podstawie uzyskanych wyników.
Wapno nawozowe Florovit dedykowane jest do odkwaszania wszelkich rodzajów gleb. Jest to cenny nawóz, bo 70% gleb w Polsce zaliczanych jest do kwaśnych, a nawet bardzo kwaśnych. Zbyt kwaśny odczyn gruntu ogranicza roślinom wchłanianie składników odżywczych. Dlatego tak ważne jest, żeby gleba była odkwaszana dobrym wapnem. Florovit poprawia odczyn gleby, rośliny mogą lepiej przyswoić substancje odżywcze. Zastosowanie wapna zmniejsza również pobieranie przez rośliny matali ciężkich: kadmu, ołowiu i chromu.

Charakterystyka wapna nawozowego granulowanego Florovit

Systematyczne stosowanie wapna, odkwaszanie gleby, wnoszenie do niej wapnia jako ważnego składniku pokarmowego, poprawia jakość gleby i rosnących na niej roślin. Wapno w połączeniu z próchnicą zawartą w gruncie wpływa korzystnie na podłoże, zapewniając optymalne warunki  do wzrostu.Wapno Florovit dostępne jest w opakowaniach 10 kg. 1 kg preparatu przeznaczony jest dla 10 m2 gleby. Preparat stosuje się w okresie wczesnej wiosny (marzec) oraz jesienią (wrzesień, październik).

Zastosowanie wapna nawozowego granulowanego Florovit

Aplikowanie wapna należy wykonywać 3-4 tygodnie przed wysiewem lub sadzeniem roślin oraz przed zastosowaniem innych nawozów. Wapnowanie powinno być pierwszym zabiegiem przed siewem i sadzeniem. Florovit granulowany należy rozsypać równomiernie na całej powierzchni gleby oraz zmieszać z zewnętrzną jej warstwą na głębokości od 10 do 20 cm. Dawki nawozu ustala się w zależności od rodzaju gleby oraz stopnia odczynu kwaśnego. Do gleb bardzo kwaśnych (pH gleby poniżej 5) zaleca się dawkę 4-5 kg na 10 m2, zaś do gleb lekko kwaśnych (pH gleby około 6) dawkę od 1 do 2 kg na 10 m2. Wskazane są okresowe pomiary pH podłoża i ustalanie porcji wapna na podstawie wyników z pomiaru.

Parametry techniczne
Forma:
Granulat
Pojemność:
10 kg
Zastosowanie:
Uniwersalny
Marka:
Florovit
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
OPINIE PROSTE CECH
5/5
Points
Dodaj własne zdjęcie produktu: Points
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pokaż formularz

Kupowane z tym produktem:

Porady naszych ekspertów

2022-06-21

Pomiar pH gleby. Jak samemu zmierzyć odczyn pH w ogrodzie?

Pomiar pH gleby. Jak samemu zmierzyć odczyn pH w ogrodzie?
Dowiedz się w jaki sposób samodzielnie zmierzyć odczyn pH gleby w ogrodzie. Wykonaj w szybki i prosty sposób własny pomiar. Sprawdź!
2022-03-18

Nawozy azotowe rodzaje

Nawozy azotowe rodzaje
Azot należy do pierwiastków, które są niezbędne do rozwoju roślin, a niedobory azotu znajdującego się w glebie szybko odbija się na kondycji roślin i osiąganych plonach. Nic zatem dziwnego, że powszechnie stosowane są nawozy azotowe, które pozwalają uzupełnić te braki. Wybór nawozów azotowych jest bardzo duży, dlatego przed zakupem warto wiedzieć, jakie są rodzaje nawozów azotowych i w jaki sposób należy je stosować.
2019-11-14

Jak odkazić glebę w ogrodzie?

Jak odkazić glebę w ogrodzie?

Odkażanie gleby jest niezwykle istotnym zabiegiem — przede wszystkim wtedy, kiedy szkodliwe mikroorganizmy rozwinęły się w niej na dobre. W dzisiejszym artykule proponujemy sztuczne oraz naturalne sposoby na rozwiązanie problemu więdnących roślin czy mało obfitych zbiorów. Sprawdź!

 

2019-05-23

Jak sadzić lubczyk?

Jak sadzić lubczyk?
Uprawa ziół to bardzo wdzięczne zajęcie – nie przysparza zbyt wiele kłopotu, a opanowanie kilku prostych zasad pozwoli Ci na szybkie wyhodowanie i zebranie aromatycznych plonów. Jedną z roślin, którą warto posadzić w swoim ogródku jest lubczyk – nie tylko poprawia smak wielu potraw, ale również nada Twojej zielonej przestrzeni estetycznego wyglądu.
2018-09-20

Kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę?

Kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę?
Wapnowanie dobrze jest wykonywać jesienią. Zabieg pozwala odkwasić glebę i poprawia warunki uprawy roślin.

Ten produkt jest niedostępny
Produkt rekomendowany dla Ciebie

Nawóz do iglaków Florovit 25kg

Nawóz do iglaków Florovit 25kg

229,70 zł9,19 zł / kg
pixel