Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Polana ceramiczne do biokominków 5 sztuk – zestaw C (brzoza z sękami)

Producent: Polski
  • Nr 1 w polsce wg opineo
  • 100 dni na zwrot
  • Na rynku od 1996 r.
  • Bezpieczeństwo transakcji ssl
  • 24 260 74 00
139,99 zł
/ szt.
28,00 zł / szt.
Dodaj do ulubionych
Polana ceramiczne do biokominków 5 sztuk – zestaw C (brzoza z sękami)
Polana ceramiczne do biokominków 5 sztuk – zestaw C (brzoza z sękami)
139,99 zł

Opis produktu:

Polana ceramiczne są doskonałą imitacją wielu gatunków polskich drzew. Przeznaczone są do ozdoby biokominków (stojących oraz wiszących) oraz do ogrzewania otoczenia. Polana bowiem bardzo dobrze akumulują ciepło i nagrzewają się podczas palenia, dzięki czemu oddają ciepło do wnętrza po wygaszeniu ognia.

Drewienka do biokominków dodają także większego realizmu podczas palenia i sprawiają, że dynamika ognia jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Polana umieszcza się wokół paleniska, dlatego charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na wysoką temperaturę – zachowują swoje właściwości nawet przy 1080° C.

Oferowane ozdoby ceramiczne uzyskuje się, mieszając w odpowiednich proporcjach glinę i szamot, który odznacza się dużą odpornością na wahania temperatury. Z tak powstałej substancji formuje się pożądane kształty, osusza je i umieszcza w specjalnie przystosowanych do wypalania drewienek piecach komorowych. Wypala się je dwukrotnie w temperaturze 860° C oraz 1080° C. W takim środowisku zachodzi zjawisko spiekania (z gliny usunięta zostaje całkowicie woda), w następstwie którego powstaje czerep o pożądanej gęstości – znacznie mniejszej od gęstości surowca.

Po wypaleniu produkty są malowane angobami ceramicznymi na bazie tlenków metalicznych i niemetalicznych.

Oferowane polana, równie dobrze jak do biokominków, nadają się także do kominków gazowych. Polana ceramiczne wypalane są w piecach elektrycznych, dlatego nadają się również do kominków elektrycznych.

Zestaw zawiera 5 sztuk drewienek.

 

Sposób użycia:

Po rozpakowaniu opakowania z polanami, należy wyciągać je pojedynczo i układać wokół otworu paleniska. Sam otwór powinien pozostać natomiast nie osłonięty.

Należy pamiętać, że polan nie wolno układać, gdy palenisko jest rozpalone. Powinny one się tam znaleźć przed wskrzeszeniem ognia.

Do zapalania paleniska powinno używać się zapalniczek o wydłużonym kształcie.

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
OPINIE PROSTE CECH
5/5
Points
Dodaj własne zdjęcie produktu: Points
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pokaż formularz

Ten produkt jest niedostępny
Produkt rekomendowany dla Ciebie

pixel