Pokaż produkty w zestawie
- Długie szpilki plastikowe do mocowania agrotkaniny i agrowłókniny, 19cm (50 szt.)Cena: 12,99 zł / opakowanie
- Polska agrowłóknina czarna 0,5x100m 50gCena: 79,70 zł / pakiet

Charakterystyka produktu:
Agrowłóknina czarna jest znakomita do ściółkowania gleby w celu poprawienia warunków rozwoju roślin. Idealnie eliminuje chwasty, bez konieczności używania środków chemicznych.
Temperatura gleby przykrytej agrowłókniną jest wyższa od gleby bez ściółki, co sprzyja rozwojowi systemu korzeniowego. W wyniku ściółkowania agrowłókniną występuje znaczne przyspieszenie wzrostu wegetatywnego roślin. Agrowłóknina w odróżnieniu od czarnej folii jest w pełni przepuszczalna dla wody, dzięki czemu nie dochodzi do braków wilgoci u roślin uprawowych (woda z opadów i nawadniania przenika do przykrytej gleby).
Oprócz głuszenia chwastów w uprawie truskawek i warzyw, agrowłóknina czarna znajduje również zastosowanie przy zakładaniu ogrodów, wysypywaniu rabat i klombów korą, itp.
Agrowłóknina czarna chroni rośliny przed:
- chwastami (eliminuje ich wzrost i rozsiewanie bez stosowania herbicydów)
- odparowaniem wody (chroni przed nadmierną utratą wilgoci gleby, nawet w okresie suszy)
- szkodnikami glebowymi i chorobami
Ściółkowanie gleby agrowłóniną przed siewem lub sadzeniem
W miejscach planowanego siewu nasion lub sadzeniu rozsady należy wykonać otwory nacinając nożem lub żyletką znak X lub V. Później wysiewu lub sadzenia dokonuje się do wyciętych otworów.
Ściółkowanie gleby agrowłóniną wokół roślin już rosnących
Agrowłóknina czarna zastępuje ściółkowanie gleby korą (pod iglaki, żywopłoty itp.), dlatego też glebę wokół roślin już rosnących można wyścielić pasem agrowłókniny, rozcinając ją od krawędzi, nasunąć wycięcie do pnia a następnie przytwierdzić włókninę do gleby. Miejsce pokryte agrowłókniną można posypywać nawozem , nawadniać oraz stosować nawozy płynne. Zniszczone fragmenty agrowłókniny można usunąć lub nakrywać kolejnymi warstwami utrzymując praktyczne i estetyczne podłoże. Na agrowłókninę można wysypywać wszelkiego rodzaju kamienie ozdobne, korę, grys.
Ściółkowanie gleby agrowłóniną przed zbiorami
Agrowłóknina stosowana wokół roślin w tunelach i przy uprawach polnych (truskawki, ogórki) zapewnia piękne ,czyste zbiory owoców bez konieczności stosowania kłopotliwej słomy.
Opis
Parametry produktu:
- szerokość: 0,5 m
- długość: 100 m
- gramatura: 50g
- kolor: czarny
+ SZPILKI 50 SZTUK
Szerokość: | 0,5m |
Kolor: | Czarny |
Gramatura : | 50g |
Porady naszych ekspertów
Agrowłóknina ściółkująca – jaką wybrać, jak ją rozłożyć

Rozłożenie agrowłókniny ściółkującej to jedna z lepszych metod walki z chwastami oraz dbania o odpowiedni poziom nawodnienia gleby. Agrowłóknina ściółkująca ma szereg innych zalet, o których przeczytasz poniżej. Sprawdzisz, czym różni się agrowłóknina zimowa i agrowłóknina wiosenna. Dowiesz się również, jaką agrowłókninę ściółkującą wybrać, by ochrona roślin była najskuteczniejsza i jak prawidłowo ją rozłożyć.
Agrowłóknina, agrotkanina, geowłóknina w ogrodzie — cechy, zastosowanie i różnice

Przeglądając produkty dostępne w sklepach ogrodniczych, możesz natknąć się na trzy rodzaje tkanin: agrowłókninę, agrotkaninę oraz geowłókninę. Każda z nich ma nieco inne właściwości i służy do różnego rodzaju prac. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Przeczytaj nasz artykuł na temat cech, zastosowania oraz różnic tych trzech płacht.
Agrotkanina a agrowłóknina – jaki produkt sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Wielu ogrodników wie jak ważne jest ściółkowanie. Nie tylko wspomaga wzrost roślin, ale ułatwia także ich pielęgnację. Do tego typu prac użyjesz różnego rodzaju materiałów: naturalnych i sztucznych. Najpopularniejsze oraz najchętniej stosowane produkty to agrotkanina oraz agrowłóknina. Jakie mają właściwości, najważniejsze zalety, kiedy warto ich użyć? Na te pytania odpowiadamy poniżej.
Dlaczego warto zainwestować w czarną agrowłókninę przeciw chwastom?

Każdy z nas chce wyhodować piękne rośliny – aby osiągnąć ten cel, warto wyposażyć się w profesjonalne artykuły. Bardzo pomocna jest czarna agrowłóknina – chroni, zabezpiecza i pozwala zdrowo rosnąć Twoim uprawom. W poniższym artykule poznasz jej charakterystykę oraz główne zalety.
Agrowłóknina czy agrotkanina – oto jest pytanie! Czym ściółkować podłoże wokół roślin?
