
Opis produktu:
Urządzenie pozwalające na dokonanie pomiaru poziomu kwasowości gleby. Miernik do gleby jest bardzo przydatny przy uprawie wielu odmian roślin i warzyw.
Zakres pomiaru pH od 3 do 10.
Miernik ph gleby (kwasomierz glebowy) - wykonanie
1. Należy przygotować jednorazową próbkę podłoża (300 – 400g), usuwając z niej kamyki, źdźbła trawy, korzenie, liście itp.
2. Glebę następnie wsypujemy do 0,5l słoika, dodajemy niewielką ilość wody, aby ziemia była wilgotna.
3. przecieramy ostrożnie końcówkę miernika szorstkim papierem lub szczoteczką i wsuwamy sondę do przygotowanej próby podłoża.
4. Odczytu należy dokonać po 60 sekundach na skali urządzenia.
pH gleby – dlaczego warto je znać?
Kwasowość gleby, czyli jej odczyn pH to bardzo ważna informacja dla wszystkich ogrodników i rolników. Większość roślin ma określone wymagania co do poziomu kwasowości gleby i na glebach o za małej/za dużej kwasowości nie rosną tak, jak powinny. Niektóre rośliny np. tuje, borówki amerykańskie czy rododendrony wymagają gleby kwaśnej. Inne, np., trawy i zboża wręcz przeciwnie. Zbyt duża kwasowość może spowodować spowolnienie wzrostu, a co za tym idzie – niższe plony. Warto zatem zaopatrzyć się w kwasomierz glebowy czyli miernik pH gleby.
Miernik ph gleby (kwasomierz glebowy) – do czego służy?
Miernik pH gleby, to urządzenie pozwalające na dokonanie pomiaru poziomu kwasowości gleby. Miernik jest bardzo przydatny przy uprawie wielu odmian roślin i warzyw. Powinien być obowiązkowym wyposażeniem w każdym gospodarstwie rolnym. Przyda się również osobom uprawiającym przydomowe ogródki, posiadaczom działek czy ogrodnikom amatorom. Dostępny w naszym sklepie kwasomierz glebowy ma zakres pomiaru pH od 3 do 10, a jego stosowanie jest bardzo proste. W ciągu dosłownie kilku minut można zbadać poziom kwasowości gleby i na tej podstawie rozważyć stosowanie odpowiednich nawozów. Ich wybór zależy od rodzaju roślin, które mają rosnąć na glebie. Do odkwaszania stosuje się m.in. dolomit, a do zakwaszania np. torf. Miernik pH gleby jest niewielkim szpikulcem z tabliczka pomiarową u góry. Wygodny kształt pozwala łatwo wbijać go w grudkę ziemi, a wyraźna skala ułatwia odczytanie wyniku.
Miernik ph gleby (kwasomierz glebowy) – jak stosować?
1. Należy przygotować jednorazową próbkę podłoża (300 – 400g), usuwając z niej kamyki, źdźbła trawy, korzenie, liście itp. 2. Glebę następnie wsypujemy do 0,5l słoika, dodajemy niewielką ilość wody, aby ziemia była wilgotna. 3. przecieramy ostrożnie końcówkę miernika szorstkim papierem lub szczoteczką i wsuwamy sondę do przygotowanej próby podłoża. 4. Odczytu należy dokonać po 60 sekundach na skali urządzenia. Jeśli troszczysz się o swoje rośliny i chcesz zadbać o ich zdrowy rozwój, to musisz znać kwasowość gleby. Kup miernik pH gleby i już dziś dowiedz się, czego użyć, by wspomóc zdrowy rozwój roślin w Twoim ogrodzie.
Parametry
- szerokość: 50mm
- głębokość: 40mm
- długość szpikulca: 195mm
- długość całkowita: 280mm
Sklep ogrodniczy Rolmarket.pl
Kupowane z tym produktem:
Porady naszych ekspertów
Pomiar pH gleby. Jak samemu zmierzyć odczyn pH w ogrodzie?

Co siać w styczniu w inspekcie lub szklarni?

Styczeń to w naszym klimacie środek zimy, a zatem niewiele osób myśli już w tym okresie o siewie roślin ogrodowych. Okazuje się jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by w styczniu wysiewać niektóre gatunki kwiatów i warzyw, które dobrze się czują w inspekcie lub w szklarni. Zobaczmy zatem, jakie rośliny możemy brać pod uwagę.
Uprawa borówki amerykańskiej

Borówki amerykańskie to owoce, które chętnie gościmy na naszych stołach. Ich popularność rośnie, a ponieważ cena borówek nadal nie należy do najniższych, to coraz więcej osób chce mieć krzewy borówki amerykańskiej w swoim przydomowym ogrodzie. Zobaczmy, jak wygląda uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej.
Wapnowanie gleby

Jak sprawdzić i poprawić właściwości gleby?

Bujne, mocno zielone rośliny i pięknie kwitnące kwiaty, tworzą przepiękny ogród, o którym marzy niemal każdy właściciel choćby skrawka ziemi. Taki ogród wymaga jednak sporo pracy oraz wiedzy na temat tego, jak dbać o rośliny, by im pomóc, a nie zaszkodzić. Jednym z kluczowych czynników jest wiedza na temat rodzaju gleby. Zobaczmy, jak sprawdzić i poprawić właściwości gleby, by marzenie o pięknym ogrodzie stało się faktem.
Jak przygotować trawnik do zimy?

Kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę?
