Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Substral Mniszek Ultra Hobby AL - środek chwastobójczy na chwasty w trawie 750ml

Producent: Substral
  • Nr 1 w polsce wg opineo
  • 100 dni na zwrot
  • Na rynku od 1996 r.
  • Bezpieczeństwo transakcji ssl
  • 24 260 74 00
32,70 zł
/ szt.
4,36 zł / 100ml
Dodaj do ulubionych
Substral Mniszek Ultra Hobby AL - środek chwastobójczy na chwasty w trawie 750ml
Substral Mniszek Ultra Hobby AL - środek chwastobójczy na chwasty w trawie 750ml
32,70 zł

Substral Mniszek na chwasty w trawie - Opis produktu:

Substral Mniszek Ultra Hobby AL to gotowy do użycia środek chwastobójczy przeznaczony do zwalczania uciążliwych chwastów dwuliściennych występujących na trawnikach, boiskach i polach golfowych. Zwalcza takie chwasty jak: babka, koniczyna biała, mnisze lekarski czy mlecz.  Pobierany przez liście powoduje ich deformację oraz zahamowanie wzrostu, a następnie zamieranie chwastów. Pierwsze objawy działania preparatu są zauważalne już po kilku dniach a proces obumierania następuje po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu.
Substral Mniszek na chwasty w trawie - Stosowanie:

Środki ochrony roślin- Mniszek Ultra Hobby AL jest preparatem gotowym do użycia, co oznacza, że jest bardzo wygodny w stosowaniu i pozwala na szybką aplikację. Nie ma bowiem potrzeby jego rozcieńczania i mieszania.

Preparat na chwasty należy stosować punktowo na miejsca zachwaszczone, w terminie od 1 kwietnia do 31 sierpnia. W roku założenia trawnika środek Mniszek Ultra Hobby AL należ stosować w fazie krzewienia trawy lub 14 dni od pierwszego koszenia.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 litr środka na 20 m2
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2
Odstęp między zabiegami: 90-120 dni

Przeciwskazania:

Nie należy stosować środka  Mniszek Ultra Hobby AL:
- na rośliny chore, uszkodzone, mokre lub osłabione suszą
- w temperaturze poniżej 10°C i powyżej 25°C
- przed zbliżającymi się przymrozkami i deszczem
- w ogrodach na młode liście i korę drzew, krzewów owocowych i ozdobnych ze względu na ryzyko ich uszkodzenia
- w trakcie dużego wiatru ze wzgędu na możliwość zniesienia środka na inne rośliny

Pojemność: 750 ml

UWAGA: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków ostrożności zamieszczonych w etykiecie.

Piękny, zielony i równo przycięty trawnik to najlepsza ozdoba każdego ogrodu. Wygląda okazale i zachęcająco, dlatego warto zadbać o uzyskanie takiego efektu. Jedną z największych przeszkód, które stają nam na drodze, są chwasty. W przypadku trawników najczęściej mowa tutaj o: mleczu, babce i koniczynie białej, które znacząco obniżają walory estetyczne. Na szczęście można skutecznie się ich pozbyć.  
Mniszek na chwasty – prosty sposób na chwasty

Substral Mniszek Ultra Hobby AL to specjalny środek chwastobójczy, który zaprojektowano z myślą o likwidacji chwastów dwuliściennych, typowych dla trawników. Dzięki swoim składnikom hamuje wzrost tych niechcianych roślin i powoduje ich obumieranie, co zapewnia nam łatwą możliwość usunięcia chwastów. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach od zastosowania preparatu. O czym należy pamiętać zanim przystąpimy do wykonywania oprysków?  
Imponujące działanie

Aby Mniszek na chwasty był najbardziej skuteczny, należy stosować go w odpowiedni sposób. Substral Mniszek Ultra Hobby AL to środek gotowy do użycia, nie trzeba więc martwić się koniecznością jego rozcieńczania, co znacznie usprawnia pracę. Używamy go punktowo, w miejscach, w których rosną chwasty, pamiętając aby robić to w terminie od 1 kwietnia do 31 sierpnia. Między kolejnymi opryskami zachowajmy odstęp od trzech do czterech miesięcy i unikajmy ich w trakcie wzmożonego wiatru. Produkt ochrony roślin jest dostępny w butelce o pojemności 750 ml, którą wyposażono w wygodny spray gwarantujący równomierne rozkładanie się preparatu.

 W przypadku produktów będących środkami ochrony roślin w rozumieniu ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Tekst jedn. Dz.U. 2020 r., poz. 2097) oraz  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 z dnia 21.10.2009 r. (Dz. Urz. UE L 309 z 24.11.2009 r., z późn. zm.), złożyć zamówienie oraz być stroną umowy sprzedaży mogą jedynie Klienci będący osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadającymi kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Tekst jedn. Dz.U. 2020 r., poz. 2097).

Zobacz również inne środki ochrony roślin, jakie oferuje sklep ogrodniczy Rolmarket.pl.

Parametry techniczne
Pojemność:
750 ml
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
OPINIE PROSTE CECH
5/5
Points
Dodaj własne zdjęcie produktu: Points
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pokaż formularz
pixel