Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Środki na wykwity wapienne

( ilość produktów: 3 )

Podjazdy z kostek brukowych, tarasy wyłożone pięknymi, naturalnymi kamieniami, czy też domowa posadzka wykończona kamieniem - to wszystko piękne elementy wystroju domowej przestrzeni. Impregnat do kamienia naturalnego to wówczas konieczność, by podłoże nie traciło swojego głębokiego koloru, a piękno kamienia mogło być eksponowane przez cały czas. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne impregnaty do kostki brukowej i kamieni naturalnych, dzięki którym właściwie zabezpieczysz powierzchnię pokrytą tym pięknym materiałem.

Preparaty do impregnacji kamieni - znajdź najlepszy w Rolmarket.pl

Zabezpieczenie powierzchni ułożonej z kamieni jest koniecznością, jeśli chcesz się cieszyć jej pięknym wyglądem przez cały czas. Jaki preparat wybrać? Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie musisz mieć różnych impregnatów do różnych rodzajów kamienia. Większość specyfików dostępnych na rynku umożliwia impregnowanie uniwersalne. Mogą być używane zarówno jak impregnat do kostki i marmuru, jak i betonu. Osobno warto zakupić stosowany najczęściej na zewnątrz preparat na wykwity wapienne. Oba rodzaje preparatów znajdziesz w naszym sklepie.

Novol Aqua Solido - pogłębiający kolor impregnat do kamienia i kostki brukowej

Jest to skuteczny środek, który daje efekt tzw. mokrego kamienia. Jest w stanie doskonale pogłębić kolor kamienia i wydobyć z niego prawdziwe piękno. Może być wykorzystywany do różnego rodzaju kamienia, jak również do kostki. Bardzo ważne jest to, że zabezpieczysz nim kamień na zewnątrz i wewnątrz. Specyfik jest mrozoodporny, więc nawet w chłodniejszych warunkach impregnacja ma sens.

Konserwowana powierzchnia zabezpieczona jest przed wchłanianiem tłuszczu i olejów. Kamień ma pogłębiony swój naturalny odcień, wygląda na lekko mokry, a dzięki temu zdecydowanie później widać na nim upływ czasu. Ten impregnat sprawia również, że zdecydowanie bardziej widoczny staje się rysunek kamienia, również na powierzchniach szlifowanych i groszkowanych. Tego typu impregnaty pozwalają również na uzyskanie efektu nowości - stare i zniszczone posadzki odzyskują blask.

Trio-Lux - specyfik na wykwity wapienne i pozostałości po cemencie

Trio-Lux to specyfik, który służy przede wszystkim do czyszczenia powierzchni kamienia. Usuwa zabrudzenia pierwotne, które powstały na kamieniu na skutek praco remontowo-budowlanych i zabrudzenia różnego rodzaju zaprawami cementowymi. Skutecznie usuwa również zabrudzenia wtórne, które są spowodowane długotrwałym zawilgoceniem.

Impregnaty do kamienia tego typu to doskonały wybór, jeśli kamieniom zewnętrznym chcesz przywrócić dawny blask i wyczyścić z trudno usuwalnych zabrudzeń. Z czasem - przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - na kamieniu zewnętrznym mogą powstawać również tzw. zabrudzenia atmosferyczne. Należą do nich: mchy, olej, zacieki i rdza. Skład i właściwości tego preparatu pozwalają na usuwanie nim również takich zabrudzeń.

Dlaczego warto stosować preparaty do impregnacji kamienia?

Kamień jest bardzo trwałym materiałem i zarówno w domu, jak i na zewnątrz, może służyć przez całe dekady. Z wiekiem jednak traci swój blask, wyciera się i brudzi i - pomimo tego, że nadal doskonale pełni swoją funkcję - nie wygląda już tak zachwycająco. Inaczej jest, jeśli regularnie kamień czyścić i stosujesz środki, które tworzą na nim powłokę ochronną. Dzięki niej powierzchnia kamienia na długo pozostaje taka, jaka jest na samym początku - z wyraźnie widocznym rysunkiem kamienia oraz z jego głębokimi, różnorakimi kolorami.

Jak nakładać preparaty do kamienia?

Część preparatów nakłada się na sucho, np. za pomocą welurowej szmatki, a część po wcześniejszym spryskaniu wodą. Zanim zaczniesz prace nad impregnacją kamienia, zapoznaj się z zaleceniami producenta. To pozwoli Ci uniknąć błędów i zaimpregnować kamień tak, by zachwycał swoim pięknem przez kolejne lata.

Wybierz najlepszy impregnat z oferty Rolmarket i odczaruj kamień w swoim ogrodzie lub domu. W razie wątpliwości lub pytań, śmiało możesz korzystać z pomocy naszych specjalistów. Przyjemnych zakupów!

Popularne podkategorie kategorii "pozostałe produkty" :

      pixel