Polana do biokominka

( ilość produktów: 7 )

Jeżeli chcesz, aby Twój biokominek wyglądał atrakcyjnie i z powodzeniem imitował klasyczne palenisko, postaw na wysokiej jakości polana ceramiczne, które do złudzenia przypominają prawdziwe kawałki naturalnego drewna. Możesz ich używać do ozdoby każdego rodzaju biokominka (zarówno wiszącego, jak i wolnostojącego), nie obawiając się przy tym, że zajmą się ogniem. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i poznaj najważniejsze właściwości polan z ceramiki.

Polana z ceramiki – dąb, brzoza, a może buk?

Ceramiczne polana są niezwykle wytrzymałe i zachowują swoje pierwotne właściwości oraz kształt nawet w 1080 °C, dzięki czemu nie niszczą się i nie odkształcają, kiedy używasz swojego kominka. Co więcej, świetnie imitują różne rodzaje drewna – zaczynając od brzozy, a na dębie kończąc. Ich wygląd sprawia, że Twój biokominek wygląda znacznie ciekawiej, a dynamika płonącego ognia staje się bardziej interesująca. Kiedy ceramiczne polana „płoną”, Twoja radość z domowego kominka staje się jeszcze większa. Ceramiczne polana, czyli lepsze wykorzystanie ognia Polana z ceramiki bardzo dobrze akumulują ciepło. Oznacza to, że szybko się nagrzewają i utrzymują tę temperaturę, powoli oddając ciepło na zewnątrz. Dzięki tej właściwości ceramiczne polana delikatnie ogrzewaną wnętrze na długo po wygaszeniu kominka. To za ich pomocą ograniczysz zużycie opału.

Jak używać ceramicznych polan?

Używanie ceramicznych polan jest bardzo proste. Wystarczy ułożyć je wokół paleniska, pamiętając przy tym, aby otwór pozostał nie przykryty. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nigdy nie rozkładaj polan w chwili, gdy biokominek jest rozpalony. Kiedy rozłożysz polana, pamiętaj także o zachowaniu środków ostrożności podczas wskrzeszania ognia – użyj w tym celu długich zapałek albo specjalnej zapalarki.

W jaki sposób produkuje się polana z ceramiki?

Oferowane przez nas polana zostały wyprodukowane przy użyciu gliny oraz szamotu. Mieszanina tych dwóch substancji umożliwia formowanie dowolnych kształtów i odznacza się dużą wytrzymałością na wysokie temperatury. Po ukształtowaniu polan tak, aby przypominały drewno lub szyszki, wypala się je dwukrotnie, a następnie maluje specjalną powłoką z białej lub barwionej glinki.

    pixel