Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki na krety

( ilość produktów: 62 )

Poszukując pożywienia, krety ryją w ziemi tunele, często niszcząc przy tym korzenie roślin, co prowadzi do ich usychania. Z kolei ich kopce psują wygląd naszych wypielęgnowanych trawników. Krety są więc zdecydowanie niepożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie. Zastanawiasz się, jak je z niego wypłoszyć? Miej na uwadze, że krety znajdują się pod ochroną i dobrać odpowiednie środki do walki z tymi stworzeniami. Jedną z takich metod są siatki przeciw kretom, których szeroki wybór odnajdziesz w naszym sklepie.

 

Sposoby na pozbycie się kretów

Ludzie od lat zmagają się z tymi gryzoniami i zdążyli wymyślić wiele bardziej lub mniej skutecznych sposobów na ich wypłaszanie. Oto niektóre z nich:

Krety są bardzo wrażliwe na zapachy, dlatego w pobliżu krecich nor warto rozmieścić spleśniałą skórkę cytryny, czosnek, niedopałki papierosów czy resztki ryb.

Do tradycyjnych metod walki z kretami należy również umieszczanie puszek na prętach w miejscach pojawiania się gryzoni. Puszki poruszane przez wiatr wydają dźwięki, które skutecznie odstraszają krety.

Na podobnej zasadzie jak puszki działają wiatraczki. Wbite w ziemię wywołują delikatne drgania, co płoszy krety.

Niektórzy zastawiają również pułapki na krety. Jest do dość kontrowersyjny sposób, zważywszy na to, że krety znajdują się pod ochroną.

Istnieją również specjalistyczne płyny oraz granulaty odstraszające krety, które są dostępne w ofercie sklepu Rolmarket.pl.

Siatki zabezpieczające przed kretami – to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z tymi stworzeniami. Siatki zakopuje się pod poziomem trawy, dlatego gwarantują, że kret nie dotrze do korzeni naszych roślin.

 

Jaką siatkę na krety wybrać?

Siatki na krety to rozwiązanie, które pozwoli na dobre uporać się z tymi uciążliwymi stworzeniami. W jaki sposób? To proste – sprawi, że krety nigdy nie pojawią się w otoczeniu roślin.
Siatkę montuje się około 10 cm pod trawnikiem lub około 30 cm pod rabatami kwiatowymi czy warzywnymi. Jej montaż jest łatwy pod warunkiem, że przystępujesz do niego jeszcze przed zasianiem trawnika. W innym wypadku może przysparzać nieco trudności. Siatki skonstruowane są tak, aby stanowić skuteczną zaporę dla gryzoni, nie przeszkadzając przy tym wegetacji roślin (wymiary oczek wynoszą od 3 x 3 mm do 20 x 20mm). Siatki tworzy się z metalu lub z tworzyw sztucznych (głównie z plastiku bądź polipropylenu), co przyczynia się do ich wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz siatki wyprodukowane przez sprawdzone zagraniczne i rodzime firmy, co jest gwarancją ich jakości. Włoska lub hiszpańska siatka przeciw kretom sprawi, że krety nigdy nie zawitają do Waszego ogrodu.

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

pixel