Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki na krety

( ilość produktów: 46 )

Twoją zmorą w ogrodzie są krety? Te małe stworzenia potrafią być niebezpieczne dla roślin i narobić dużo szkód. Poszukując pożywienia, krety ryją w ziemi tunele, często niszcząc przy tym korzenie roślin, co prowadzi do ich usychania. Z kolei ich kopce psują wygląd naszych wypielęgnowanych trawników. Krety są więc zdecydowanie niepożądanymi gośćmi w naszym ogrodzie. Zastanawiasz się, jak je z niego wypłoszyć? Miej na uwadze, że krety znajdują się pod ochroną i dobierz odpowiednie środki do walki z tymi stworzeniami. Jedną z takich metod ochrony są siatki na krety, których szeroki wybór odnajdziesz w naszym sklepie.

Sposoby na pozbycie się kretów - rozwiązania na różne przypadki

Kret potrafi być wyjątkowo uciążliwym stworzeniem. Ludzie od lat zmagają się z tymi gryzoniami i zdążyli wymyślić wiele bardziej lub mniej skutecznych sposobów na ich wypłaszanie. Oto niektóre z nich:

Krety są bardzo wrażliwe na zapachy, dlatego w pobliżu krecich nor warto rozmieścić spleśniałą skórkę cytryny, czosnek, niedopałki papierosów czy resztki ryb, nie jest to jednak rozwiązanie idealne. W końcu kto z nas chciałby rozrzucać po swoim trawniku śmieci i odpady?

Do tradycyjnych metod walki z kretami należy również umieszczanie puszek na prętach w miejscach pojawiania się gryzoni. Puszki poruszane przez wiatr wydają dźwięki, które skutecznie odstraszają krety. Na podobnej zasadzie jak puszki działają wiatraczki. Wbite w ziemię wywołują delikatne drgania, co płoszy krety. Wpływa to jednak negatywnie na wystrój ogrodu, nie będzie więc pasowało osobom, które szczególnie zwracają uwagę na estetykę przestrzeni. 

Niektórzy zastawiają również pułapki na krety. Jest do dość kontrowersyjny sposób, zważywszy na to, że krety znajdują się pod ochroną. Istnieją również specjalistyczne płyny oraz granulaty odstraszające krety, które są dostępne w ofercie sklepu Rolmarket.pl. Takie preparaty skutecznie odstraszają szkodniki - krety i nornice. 

 

Siatka na krety - sprawdzony sposób na walkę ze szkodnikami

Siatki zabezpieczające przed kretami ? to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z tymi stworzeniami. Siatki zakopuje się pod poziomem trawy, dlatego gwarantują, że kret nie dotrze do korzeni naszych roślin. Siatki na krety mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że takie siatki można rozkładać na duże powierzchnie, dzięki czemu zwierzęta nie zniszczą Twojej uprawy. Do montażu siatki do swojego ogrodu nie potrzebujesz specjalnych narzędzi. Siatki takie są sprzedawane na rolki, które wystarczy rozwinąć i przytwierdzić do gleby. Przydadzą Ci się do tego celu specjalne szpilki. 

Siatki na krety to rozwiązanie trwałe. Polipropylen, z jakiego są wykonane, sprawia, że są wytrzymałe, a do tego lekkie i odporne na wilgoć. Z pewnością będą chroniły trawnik przez długi czas. Co więcej, siatki wykonane z tworzywa sztucznego są nawet bardziej wytrzymałe od siatek metalowych, ponieważ nie rdzewieją w kontakcie z wilgocią. 

Aby zamontować siatkę należy odpowiednio przygotować podłoże. Siatka nie powinna pokrywać ziemi, na której leżą kamienie, korzenie itd., dlatego przed położeniem siatki, należy zająć się dokładnym oczyszczeniem podłoża. 

Siatki na krety należy montować przed zasadzeniem trawnika. W innym przypadku montaż będzie wymagał większej pracy. Jeśli trawnik już jest wyrośnięty, należy warstwowo go usunąć, wtedy przejść do rozkładania siatki na całej długości i następnie z powrotem ułożyć darń. 

 

Jaką siatkę na krety wybrać? 

Siatki na krety to rozwiązanie, które pozwoli na dobre uporać się z tymi uciążliwymi stworzeniami. W jaki sposób? To proste ? sprawi, że krety nigdy nie pojawią się w otoczeniu roślin i nie przebiją Twojego trawnika.

Siatki na krety montuje się na głębokości około 10 cm pod trawnikiem lub około 30 cm pod rabatami kwiatowymi czy warzywnymi. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli zamontujemy je płycej, istnieje szansa, że uszkodzimy ją podczas prac w ogrodzie, np. motyką. Montaż siatki jest łatwy pod warunkiem, że przystępujesz do niego jeszcze przed zasianiem trawnika. W innym wypadku może przysparzać nieco trudności. Siatki skonstruowane są tak, aby stanowić skuteczną zaporę dla gryzoni, nie przeszkadzając przy tym wegetacji roślin (wymiary oczek wynoszą od 3 x 3 mm do 20 x 20mm). Siatki tworzy się z metalu lub z tworzyw sztucznych (głównie z plastiku bądź polipropylenu), co przyczynia się do ich wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz siatki wyprodukowane przez sprawdzone zagraniczne i rodzime firmy, co jest gwarancją ich jakości. Włoska lub hiszpańska siatka przeciw kretom sprawi, że krety nigdy nie zawitają do Waszego ogrodu.

 

Podsumowanie

Już wiesz, że siatki na krety to jedno z najlepszych rozwiązań w zakresie ochrony gleby i trawnika przed tymi stworzeniami. Jeśli nie zdecydujesz się na siatkę, to istnieje też wiele innych sposobów na walkę przeciw kretom. Znajdziesz je w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów.

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

pixel