Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kratka trawnikowa

( ilość produktów: 11 )

Każdy ogrodnik chciałby się pochwalić pięknym trawnikiem. Jego posiadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga ono wdrożenia przemyślanych rozwiązań. Jednym z nich jest umieszczenie kratki, która zapobiegnie rozrastaniu się trawnika i wytyczy jego kształt. Kratki trawnikowe to innowacyjne rozwiązanie ekologiczne – pozwalają na wytyczenie powierzchni użytkowych przy jednoczesnym zachowaniu powierzchni czynnych biologicznie. Zastosuj je w swoim ogrodzie, wybierając kratkę z oferty sklepu Rolmarket.pl.

Jaką kratkę trawnikową wybrać?

Kratki trawnikowe cieszą się sporą popularnością, dlatego też ich wybór jest bardzo duży. Prawdopodobnie najczęściej spotykane są kratki wykonane z betonu, jednak częstym rozwiązaniem jest umieszczanie w ogrodzie plastikowych kratek trawnikowych, które są znacznie lżejsze, a co za tym idzie – łatwiejsze w montażu. Często tworzywa sztuczne, z których wykonuje się kratki otrzymuje się w drodze recyklingu, co dodatkowo podkreśla właściwości ekologiczne takiego rozwiązania. Wybierając kratkę ogrodową, zwróć przede wszystkim uwagę na jej jakość – materiał, z którego jest wykonana powinien wytrzymywać duże obciążenia i być odporny na działanie niskich temperatur oraz promieni słonecznych. Kratka trawnikowa to również znacznie tańsza opcja niż na przykład kostka brukowa – jej położenie nie wymaga specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanego zespołu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, szczegółowe informacje dotyczące każdego z produktów oferowanych przez Rolmarket.pl znajdziesz w jego opisie.

Kratki trawnikowe: zastosowanie

Płyty trawnikowe świetnie sprawdzą się w aranżacji ogrodu i wytyczeniu granic trawnika. Mają one jednak dużo więcej zastosowań – są alternatywą dla tradycyjnych chodników czy kostki brukowej. Mogą pełnić funkcję ścieżek w ogrodzie, oddzielać od siebie poszczególne rabaty i wytyczać ścieżki rowerowe. Kratki warto umieszczać zwłaszcza w miejscach narażonych na duże obciążenia, a więc parkingach, podjazdach czy poboczach. Często używa się ich także do tworzenia estetycznych dróg osiedlowych. Sprawdzą się także jako podstawa pod kompostownik. Kratki drogowe najczęściej wysiewa się trawą, ale można także wypełnić je kruszywem. Aby kratki ogrodowe jak najlepiej wypełniały swoją funkcję, powinieneś im w tym odrobinę pomóc. Pamiętaj, że trawa w kratkach ma trudniejsze warunki do rozwoju, dlatego powinieneś wybierać odpowiednie mieszanki nasion, sugerując się informacjami zamieszczonymi na ich opakowaniach. Nie zapominaj również o tym, aby po wysiewie właściwie pielęgnować młodą trawę – regularnie nawadniać i zasilać nawozami.

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel