Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kratka trawnikowa

( ilość produktów: 4 )

Każdy ogrodnik chciałby się pochwalić pięknym trawnikiem. Jego posiadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga ono wdrożenia przemyślanych rozwiązań. Jednym z nich jest umieszczenie kratki, która zapobiegnie rozrastaniu się trawnika i wytyczy jego kształt. Kratki trawnikowe to innowacyjne rozwiązanie ekologiczne – pozwalają na wytyczenie powierzchni użytkowych przy jednoczesnym zachowaniu powierzchni czynnych biologicznie. Zastosuj je w swoim ogrodzie, wybierając kratkę z oferty sklepu Rolmarket.pl.

Jaką kratkę trawnikową wybrać?

Kratki trawnikowe cieszą się sporą popularnością, dlatego też ich wybór jest bardzo duży. Prawdopodobnie najczęściej spotykane są kratki wykonane z betonu, jednak częstym rozwiązaniem jest umieszczanie w ogrodzie plastikowych kratek trawnikowych, które są znacznie lżejsze, a co za tym idzie – łatwiejsze w montażu. Często tworzywa sztuczne, z których wykonuje się kratki otrzymuje się w drodze recyklingu, co dodatkowo podkreśla właściwości ekologiczne takiego rozwiązania. Wybierając kratkę ogrodową, zwróć przede wszystkim uwagę na jej jakość – materiał, z którego jest wykonana powinien wytrzymywać duże obciążenia i być odporny na działanie niskich temperatur oraz promieni słonecznych. Kratka trawnikowa to również znacznie tańsza opcja niż na przykład kostka brukowa – jej położenie nie wymaga specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanego zespołu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, szczegółowe informacje dotyczące każdego z produktów oferowanych przez Rolmarket.pl znajdziesz w jego opisie.

Kratki trawnikowe: zastosowanie

Płyty trawnikowe świetnie sprawdzą się w aranżacji ogrodu i wytyczeniu granic trawnika. Mają one jednak dużo więcej zastosowań – są alternatywą dla tradycyjnych chodników czy kostki brukowej. Mogą pełnić funkcję ścieżek w ogrodzie, oddzielać od siebie poszczególne rabaty i wytyczać ścieżki rowerowe. Kratki warto umieszczać zwłaszcza w miejscach narażonych na duże obciążenia, a więc parkingach, podjazdach czy poboczach. Często używa się ich także do tworzenia estetycznych dróg osiedlowych. Sprawdzą się także jako podstawa pod kompostownik. Kratki drogowe najczęściej wysiewa się trawą, ale można także wypełnić je kruszywem. Aby kratki ogrodowe jak najlepiej wypełniały swoją funkcję, powinieneś im w tym odrobinę pomóc. Pamiętaj, że trawa w kratkach ma trudniejsze warunki do rozwoju, dlatego powinieneś wybierać odpowiednie mieszanki nasion, sugerując się informacjami zamieszczonymi na ich opakowaniach. Nie zapominaj również o tym, aby po wysiewie właściwie pielęgnować młodą trawę – regularnie nawadniać i zasilać nawozami.

Kratki trawnikowe z oferty Rolmarket

Kratki trawnikowe, kratki ogrodowe lub inaczej geokratki służą do stabilizacji grząskiego podłoża, dzięki czemu możemy lepiej zaaranżować przydomową przestrzeń. Zdadzą egzamin w ogrodzie i na podjazdach – kratki chronią układ korzenny trawy, zabezpieczają teren przed atakami kretów, oraz umożliwiają utrzymanie nawierzchni z sypkich kruszyw w pożądanym kształcie i stanie. Jako Rolmarket oferujemy wyłącznie wysokiej jakości kratki trawnikowe – są wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, więc zabezpieczą podłoże na długie lata. Wszystkie kratki trawnikowe znajdziesz właśnie w tej kategorii – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kratka ogrodowa – ochrona przed atakami kretów

Każdy, kto kiedykolwiek przeżył atak kretów na terenie swojej działki, wie, jak uciążliwe potrafi być usuwanie kolejnych kopców. Krety potrafią skutecznie zburzyć całą, nieraz planowaną latami aranżację przestrzeni ogrodowej. Okratkowane podłoże jest zabezpieczone przed atakami tych małych stworzeń, ponieważ nie są one w stanie przebić się przez ciasne oczka kratki. Tak więc kratka ogrodowa nie tylko chroni trawnik przed uszkodzeniami mechanicznymi z zewnątrz, lecz również od wewnątrz.

Kratka trawnikowa na parking

Zapomnij o wiecznie przemieszczających się drobinkach żwiru z parkingowego podjazdu. Kratka trawnikowa zabezpieczy każdą powierzchnię pokrytą drobnymi kruszywami przed ich rozsypywaniem. To właśnie dzięki kratce ogrodowej, Twój podjazd będzie idealnie równy. Geokratki umożliwiają tworzenie równych powierzchni – granice wyglądają dosłownie tak, jakby ktoś wytyczył je od linijki! Dzięki nim stworzysz opaski żwirowe, ścieżki ogrodowe czy wydzielisz strefy rekreacji.

Kratki trawnikowe – zadbaj o odpowiednie nawodnienie trawnika

Jeżeli zależy Ci na bujnym, zielonym, dobrze nawodnionym trawniku, to koniecznie zastanów się nad montażem kratek ogrodowych. Trawnik wyłożony kratkami ogrodowymi jest lepiej nawodniony, ponieważ woda utrzymuje się pomiędzy ściankami, w oczkach kratki i stopniowo wsiąka w podłoże. Przekonaj się sam!

Kratki ogrodowe – ekologiczne rozwiązanie w Twoim ogrodzie

Geokratki takie jak kratki ogrodowe IP 40 czy kratka trawnikowa LACHERT zostały wyprodukowane z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu. Nie zapomnij przy zmianie aranżacji ogrodowej wyrzucić tych kratek do dedykowanego pojemnika – polipropylen i polietylen to łatwe w przetwarzaniu surowce sztuczne. Koniec z rozrastającymi się wysypiskami i wyspami śmieci dryfującymi po oceanach – wspólnie zadbajmy o dobro naszej planety poprzez dążenie do obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych.

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel