Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Siatki cieniujące

( ilość produktów: 233 )

Siatka cieniująca (osłona na ogrodzenie), nazywana inaczej siatką osłonową lub siatką maskującą, to produkt przeznaczony do osłony ogrodzeń, szklarni czy obiektów sportowych. Materiał ten chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak kurz, silny wiatr czy intensywny deszcz. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, umożliwia swobodny przepływ powietrza, co sprawia, że osłaniane rośliny mogą prawidłowo rosnąć i kwitnąć. Siatka osłonowa jest także ciekawym elementem dekoracyjnym balkonów i ogrodzeń. Stanowi także znakomitą osłonę przed sąsiadami.

Siatki cieniujące (osłona na ogrodzenie) wykonane są z włókien polipropylenowych o różnej grubości, najczęściej w kolorze ciemnozielonym lub brązowym, dostosowanym do naturalnych warunków otoczenia.

Gdzie i jaką siatkę cieniującą stosować?

Siatki cieniujące są bardzo często stosowanym produktem w celu ochrony roślin przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Siatki powstrzymują przed niekorzystnym promieniowaniem padającym na rośliny przy intensywnym, gorącym słońcu, nocą natomiast chronią przed zbyt dużą utratą ciepła. Z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane – włókna polipropylenowe umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co jest dodatkowym plusem ich zastosowania. Chronią także rośliny przed drobnym robactwem, a także ptakami niszczącymi rośliny.
Zastosowanie siatek cieniujących jest bardzo szerokie. Są stosowane w ogrodnictwie, szkółkarstwie, leśnictwie, a także na obiektach sportowo-rekreacyjnych, szklarniach czy balkonach lub ogrodzeniach. Posiadając stabilizator UV, zapewniają wieloletnie użytkowanie. Siatka maskująca jest produktem wysokiej jakości.
Przy wyborze siatki maskującej warto zwrócić uwagę na szereg parametrów, które umożliwią prawidłowe jej zastosowanie. Wśród nich warto baczniej przyjrzeć się jej gramaturze, stopniu zacienienia oraz systemowi montażowemu.

Najważniejsze zalety siatki cieniująco-osłonowej:

- jako osłony na siatkę ogrodzeniową jako element osłonowy, cieniujący oraz dekoracyjny
- w ogrodnictwie jako ochrona roślin przed nadmiernym nasłonecznieniem, zarówno w szklarniach, jak i na terenach bezpośrednio nasłonecznionych
- do zbioru nasion w leśnictwie
- na obiektach sportowo-rekreacyjnych w celu ochrony przed podmuchami wiatru, np. boiska, korty tenisowe czy pola do gry w paintball

Jak montować siatkę cieniująco-osłonową?

Montaż siatki cieniującej jest bardzo szybki i łatwy. Z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Na obrzeżach siatek cieniujących umieszczone są oczka montażowe o średnicy, która umożliwia łatwy i wygodny montaż, na przykład za pomocą opasek kablowych. Siatkę nakładamy na ogrodzenie lub inne powierzchnię i mocujemy. Tak osłonięty teren umożliwi roślinom piękny, prawidłowy wzrost i kwitnienie w upalne dni, a ciekawskim sąsiadom uniemożliwi zakłócanie naszego spokoju w ogrodzie, na balkonie czy tarasie.

pixel