Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki cieniujące

( ilość produktów: 173 )

Polski klimat nas nie rozpieszcza, bo cieplejsza pora roku trwa niezbyt długo, ale nawet u nas zdarzają się dni, w których każdy z nas szuka cienia. Chronią się przed nim ludzie i zwierzęta, ale bardzo często ochrony przed pełnym słońcem wymagają również rośliny. Jeśli potrzebujesz osłony na ogrodzenie, rusztowanie czy do szklarni, w każdym z tych zastosowań warto wykorzystać siatki cieniujące, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź, jakiej siatki potrzebujesz.

Siatka cieniująca - co to jest? Jakie są osłony?

Siatka cieniująca (osłona na ogrodzenie), nazywana inaczej siatką osłonową lub siatką maskującą, to produkt przeznaczony do osłony ogrodzeń, szklarni czy obiektów sportowych. Materiał ten chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak kurz, silny wiatr czy intensywny deszcz. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, umożliwia swobodny przepływ powietrza, co sprawia, że osłaniane rośliny mogą prawidłowo rosnąć i kwitnąć.

Siatka osłonowa jest także ciekawym elementem dekoracyjnym balkonów i ogrodzeń. Stanowi także znakomitą osłonę przed sąsiadami. Wystarczy, że zamontujesz ją na ogrodzeniu, a unikniesz niechcianych spojrzeń wścibskich sąsiadów. 

Bardzo często siatki cieniujące wykorzystuje się na ogrodzeniu przy ruchliwej ulicy, gdyż siatka doskonale chroni przed kurzem i pyłem ulicznym. Chętnie korzystają z niej również właściciele psów, gdyż siatka osłonowa przymocowana do ogrodzenia znacznie ogranicza widok na ulicę i dzięki temu psy nie są drażnione przez nieodpowiedzialnych przechodniów. Co więcej, materiał pełni też funkcję osłony Twojej prywatności przed przechodniami. Dzięki temu możesz urządzić swój ogród jak chcesz, bez obawy przed niepożądanym wzrokiem innych osób. 

Siatka cieniująca (na przykład siatka cieniująca 90) może również pełnić rolę siatki rusztowaniowej i chronić pracowników wykonujących prace na elewacji budynku przed ostrym słońcem utrudniającym pracę. Dzięki takiej siatce, chronione są także osoby, które przechodzą obok budowy. Siatka osłonowa pełni funkcję osłony przed kurzem i pyłem, a także sprawia, że w trakcie prac elewacja wygląda bardziej estetycznie. 

Siatki cieniujące (osłona na ogrodzenie) wykonane są z włókien polipropylenowych o różnej grubości, najczęściej w kolorze ciemnozielonym lub brązowym, dostosowanym do naturalnych warunków otoczenia. Wysoka gramatura oznacza, że siatka maskująca jest znacznie bardziej wytrzymała, dzięki czemu będzie pełnić swoją rolę przez bardzo długi czas.

Gdzie i jakie siatki (osłony) stosować?

Zastosowanie siatek cieniujących jest bardzo szerokie. Są stosowane w ogrodnictwie, szkółkarstwie, leśnictwie, a także na obiektach sportowo-rekreacyjnych, szklarniach czy balkonach. Będą także idealne na ogrodzenie. Posiadając stabilizator UV, zapewniają wieloletnie użytkowanie. Siatka maskująca na ogrodzenie jest produktem wysokiej jakości.

Siatki cieniujące (osłony) są bardzo często stosowanym produktem w celu ochrony roślin przed nadmiernym słońcem. Siatka cieniująca ogranicza dochodzące do roślin promieniowanie uv padające na rośliny przy intensywnym, gorącym słońcu, a nocą chroni przed zbyt dużą utratą ciepła. Z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane ? włókna polipropylenowe umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co zapewnia optymalną wentylację i jest dodatkowym plusem zastosowania siatki cieniującej. Siatka cieniująca ochrania także rośliny przed drobnym robactwem, a także ptakami niszczącymi uprawy, więc nie powinno dziwić, że można je często zobaczyć na zagonach upraw rolniczych.

Przy wyborze siatki maskującej (osłony na ogrodzenie) warto zwrócić uwagę na szereg parametrów, które umożliwią prawidłowe jej zastosowanie. Wśród nich warto baczniej przyjrzeć się jej gramaturze, stopniu zacienienia oraz systemowi montażowemu. To bardzo ważne, ponieważ wpływa na późniejszą eksploatację. W zależności od potrzeb można wybierać siatki o różnym stopniu zacienienia, od kilkudziesięciu, do nawet 100%. Tak duże zacienienie oznacza, że siatka zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem UV, więc świetnie się sprawdzi jako osłona obiektów sportowych oraz na ogrodzenia, ale już przy ochronie roślin może nie do końca spełnić swoją rolę.

Najważniejsze zalety siatki cieniująco-osłonowej

Siatka cieniująca ma szerokie zastosowania, ale jej największe zalety i możliwości zastosowania to:

- stosowanie jako osłony na ogrodzenia jako element osłonowy, cieniujący oraz dekoracyjny

- w ogrodnictwie jako ochrona roślin przed nadmiernym nasłonecznieniem, zarówno w szklarniach, jak i na terenach bezpośrednio nasłonecznionych

- do zbioru nasion w leśnictwie

- na obiektach sportowo-rekreacyjnych w celu ochrony przed podmuchami wiatru, np. boiska, korty tenisowe czy pola do gry w paintball.

Jak montować siatkę cieniująco-osłonową na ogrodzenie?

Montaż siatki cieniującej na ogrodzenie jest bardzo szybki i łatwy. Z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Na obrzeżach siatek cieniujących na ogrodzenie umieszczone są oczka montażowe o średnicy, która umożliwia łatwy i wygodny montaż, na przykład za pomocą opasek kablowych. Siatkę nakładamy na ogrodzenie lub inne powierzchnię i mocujemy. Tak osłonięty dzięki siatce teren umożliwi roślinom piękny, prawidłowy wzrost i kwitnienie w upalne dni, a ciekawskim sąsiadom uniemożliwi zakłócanie naszego spokoju w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Brzmi jak plan idealny!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą siatek cieniujących na ogrodzenie znajdujących się w sklepie Rolmarket.pl. Jeśli uznasz, że siatka cieniująca to nie ten produkt, którego szukasz, to zwróć uwagę również na inne siatki, np. siatki na ptakisiatki przeciwwiatrowe lub siatki rabatowe. Każda z nich ma swoją specyfikę, ale łączy je fakt, że pomagają chronić Twoje uprawy lub ogród przed czynnikami mającymi szkodliwy wpływ na ich kondycję. Przejrzyj dostępne produkty, wybierz siatki najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i złóż swoje zamówienie już dziś! Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie Rolmarket.pl!

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

pixel