Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Motyki

( ilość produktów: 1 )

Motyki – przydatne w każdym ogrodzie

Pielęgnacja ogrodu to zadanie wymagające poświęcenia czasu oraz energii. Dużym ułatwieniem przy wykonywaniu niezbędnych prac jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Jednym z podstawowych akcesoriów tego typu jest motyka.

Narzędzie to służy do spulchniania gleby oraz wykopywania chwastów. Przydomowi hodowcy warzyw korzeniowych i cebulowych często używają motyki do wykopywania plonów. W gospodarstwach rolnych narzędzie to zostało zastąpione przez maszyny.

Motyka – wielofunkcyjna i poręczna

Niektóre akcesoria ogrodowe mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć wykonanie niezbędnych prac. Motyka jest narzędziem, które zdecydowanie można zaliczyć do tej grupy. Nim jednak zdecydujesz się na jej zakup, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest rodzaj motyki ogrodowej. Narzędzia te dostępne są zarówno w prostych, jak i bardziej wielofunkcyjnych modelach. Podstawowa motyka posiada jedynie szerokie, przednie ostrze osadzone na trzonie. Element ten może mieć różne kształty i długości, podobnie jak jego uchwyt. Bardziej rozbudowane modele wyposażone są dodatkowo w tzw. pazurki, przypominające miniaturowe grabie. To za ich pomocą możesz napowietrzać glebę wokół delikatnych roślin i kwiatów.

Motyki ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Dawniej motyki ogrodowe były narzędziem w całości wykonanym z drewna. Obecnie większość tego typu akcesoriów zrobiona jest z metalu. Dzięki temu żywotność motyki ogrodowej znacznie się wydłuża i może ona posłużyć Ci przez wiele sezonów. Stając przed koniecznością zakupu tego narzędzia, warto wybierać modele pokryte dodatkową warstwą farby. Jest to dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, które pozwoli wydłużyć żywotność motyki ogrodowej. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Motyka to narzędzie ręczne – dobrze więc, by odpowiednio leżało w dłoni. Uchwyt powinien być ergonomiczny i posiadać wypustki, przeznaczone na palce. Aby uniknąć wyślizgnięcia się narzędzia, najlepiej sięgnąć po motykę z gumową rękojeścią. Takie pokrycie rączki gwarantuje pewny chwyt i precyzję w trakcie wykonywanych prac ogrodowych.

Motyki ogrodnicze – konserwacja

Aby narzędzia ogrodowe służyły Ci przez wiele lat, należy odpowiednio o nie dbać. Przechowywanie akcesoriów „pod chmurką” może szybko doprowadzić do ich korozji, a tym samym – zniszczenia. Zasada ta dotyczy zarówno narzędzi elektrycznych, jak i ręcznych. Jak konserwować motyki ogrodnicze?

Podstawą jest utrzymanie tego narzędzia w czystości. Po każdym użyciu należy umyć motykę wodą, a następnie dokładnie ją osuszyć. W sezonie zimowym warto przechowywać ją wraz z innymi narzędziami – najlepiej w osłoniętej od zimna i wody komórce. Aby gumowa rączka nie sparciała z biegiem czasu, należy zawsze pilnować, by była sucha.

Szukasz porządnej motyki, która będzie służyć Ci przez wiele lat? Jesteś w dobrym miejscu! W naszym asortymencie posiadamy narzędzia ogrodnicze najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów. Przekonaj się sam!

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

      pixel