Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Żywołapki - pułapki żywołowne

( ilość produktów: 44 )

Żywołapki, czyli inaczej pułapki żywołowne lub pułapki żywochwytne, to profesjonalne łapki na uciążliwe zwierzęta, takie jak kuny, lisy, wydry, nornice, szczury, szopy, duże psy i wiele innych. Posiadają blokadę drzwi od wewnątrz, dlatego złapany szkodnik z pewnością nie będzie miał możliwości ucieczki do momentu, kiedy żywołapka nie zostanie otwarta od zewnętrznej strony.

Są one niezawodnym produktem, szczególnie wtedy, gdy nieproszeni „goście” wciąż grasują po ogrodach, polach i sadach, niszcząc drzewa, kwiaty, rośliny. Są bezpieczne dla zwierząt. Nie ranią, nie krzywdzą złapanych zwierząt. Są w 100% humanitarne i umożliwiają przeniesienie złapanego szkodnika w miejsce, gdzie jest jego naturalne środowisko, z dala od miejsca, gdzie czyni szkody.

Jak działa pułapka żywołowna:
Odławianie zwierzęcia - szkodnika grasującego po ogrodach, sadach czy polach nie stanowi już większego problemu, gdy jest się w posiadaniu łapki żywo łownej. Jednorazowy wydatek posłuży na dłuższy czas użytkowania. Montaż i demontaż żywo łapki jest bardzo porosty i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Wykonane są z najwyższej jakości ocynkowanych materiałów, dzięki czemu nie niszczą się i mogą być kilkakrotnie, kilkanaście razy używane po oczyszczeniu. Żywołapki bywają jedno lub dwu komorowe. Jest to uzależnione od wielkości zwierzęcia, które chcemy złowić. Proces zwabienia szkodnika jest bardzo prosty. Na znajdującej się w wewnątrz żywołapki tacy umieszczamy wabik, najlepiej w kilku miejscach – w zależności od zwierzęcia będzie on inny i ustawiamy łapkę w miejscu, gdzie najczęściej zwierzę się pojawia. Z uwagi na to, iż nie mamy pewności czy zwierzę nie jest już doświadczone warto użyć przynęty w formie tzw. szwedzkiego stołu, tzn. smakowe wabiki zostawić nie tylko na tacy, ale także wokół niej i użyć do tego rożnych przysmaków. Należy też zadbać o zamaskowanie łapki żywołownej. Zwabiony szkodnik wchodząc do żywołopaki i smakując przysmak uruchamia zapadnię, która zamyka się za nim bez możliwości ucieczki. Należy też pamiętać, aby przygotowują żywołapkę dla wyłowienia zwierzęcia stosować rękawiczki jednorazowe i mieć na sobie świeże ubrania. Kładąc wabik z kolei należy używać szczypiec znajdujących się w kompletach. Zwierzęta są bardzo wyczulone na zapach człowieka, dlatego warto przestrzegać tych zasad. Zwierzę złapane do łapki możemy odtransportować poza obszar, na którym czyni szkody.
W ofercie produktowej znajdziemy żywołapki w różnych wariantach. Żywołapki jedno lub dwustronnie zamykane, o różnych wymiarach, w zależności, jakie zwierzę zamierzamy odłowić. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze, ponieważ celem żywołapki nie jest krzywdzenie, a jedynie przeniesienie szkodniaka w miejsce, gdzie nie będzie czynił on szkody. Zbyt mała łapka mogłaby go ranić lub wzbudzić w nim zbyt duży poziom strachu i stresu.

Zobacz również:

Żywołapki na myszy     Żywołapki na kuny     Żywołapki na szczury     Żywołapki na koty

pixel