Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Żywołapki - pułapki żywołowne

( ilość produktów: 16 )

Kuny, lisy, szczury, wydry, bobry, nornice to zwierzęta, których obecność potrafi przynieść bardzo wiele szkód w każdym domu i obejściu, do którego trafią. Walka z nimi jest bardzo trudna, a nie każdy chce walczyć z nimi przy pomocy środków powodujących ich śmierć. Jaki jest skuteczny sposób na pozbycie się ich? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą pułapki żywołowne, których szeroki wybór oferuje nasz sklep Rolmarket.pl. W tej kategorii znajdziesz klatki pułapki, w które bez problemu złapiesz takie zwierzęta jak myszy, szczury i inne gryzonie, a także lisy, kuny i bobry.

Pułapki żywołowne - skuteczne i humanitarne sposoby łapania

Żywołapki, czyli inaczej pułapki żywołowne lub pułapki żywochwytne, to profesjonalne łapki do wyłapywania gryzoni takich jak kuny, lisy, wydry, nornice, szczury, szopy, duże psy i wiele innych. Ich zadaniem jest bezpieczne złapanie zwierząt bez robienia im krzywdy. Wszystkie żywołapki działają na podobnej zasadzie i posiadają blokadę drzwi od wewnątrz, dlatego złapany szkodnik z pewnością nie będzie miał możliwości ucieczki do momentu, kiedy żywołapka nie zostanie otwarta od zewnętrznej strony.

Żywołapki są niezawodnym produktem, szczególnie wtedy, gdy nieproszeni „goście” (na przykład kuny czy szczury) wciąż grasują po ogrodach, polach i sadach, niszcząc drzewa, kwiaty, rośliny. Są bezpieczne dla zwierząt. Nie ranią ani nie krzywdzą w inny sposób złapanych zwierząt, dzięki czemu nawet jeśli złapie się w nie przypadkowe zwierzę, to nie stanie się mu żadna krzywda. Żywołapki są w 100% humanitarne i umożliwiają przeniesienie złapanego szkodnika w miejsce, gdzie jest jego naturalne środowisko, ale jak najdalej od miejsca, gdzie czyni szkody.

Pułapki żywołowne przydadzą się nie tylko do złapania dzikich zwierząt, takich jak kuny czy lisy, ale także zwierząt zdziczałych (koty i psy). 

Jak działa pułapka żywołowna:

Odławianie zwierzęcia - szkodnika grasującego w ogrodzie, sadzie czy na polu, nie stanowi już większego problemu, gdy jest się w posiadaniu klatki żywo łownej. Jednorazowy wydatek posłuży na dłuższy czas użytkowania, dzięki czemu raz kupiona żywołapka będzie zawsze pod ręką, gdyby jakiś nieproszony gość zawitał do naszego domu lub ogrodu. Montaż i demontaż żywołapki jest bardzo porosty i nie wymaga specjalnego przeszkolenia, gdyż dołączona do produktu instrukcja w jasny sposób informuje, jak żywołapka powinna być przygotowana do działania.

Pułapki żywołowne oferowane przez nasz sklep wykonane są z najwyższej jakości ocynkowanych materiałów, dzięki czemu nie niszczą się i mogą być używane po oczyszczeniu kilkakrotnie, a nawet kilkanaście razy. 

Przed wyborem żywołapki należy zdecydować się, czy wybrać pułapkę jedno czy dwu komorową. Jest to uzależnione od wielkości zwierzęcia, które chcemy złowić. Proces zwabienia szkodnika jest bardzo prosty. Na znajdującej się w wewnątrz żywołapki tacy umieszczamy przynętę, najlepiej w kilku miejscach, by jeszcze lepiej skusić zwierzę do wejścia do środka. Rodzaj wabika zależy od tego, jakie zwierzęta chcemy złapać i w zależności od tego będzie on inny. 

Po włożeniu wabika, najlepiej w rękawiczkach, by nie zostawić swojego zapachu wyczuwalnego dla zwierząt, ustawiamy łapkę w miejscu, gdzie najczęściej zwierzę się pojawia. Z uwagi na to, iż nie mamy pewności czy zwierzę nie jest już doświadczone warto wykorzystać wabik w formie tzw. szwedzkiego stołu, tzn. smakowe wabiki zostawić nie tylko na tacy, ale także wokół niej i użyć do tego rożnych przysmaków. 

Należy też zadbać o zamaskowanie łapki żywołownej. Zwabiony szkodnik wchodząc do żywołopaki i smakując przysmak uruchamia zapadnię, która zamyka się za nim bez możliwości ucieczki. Należy też pamiętać, aby przygotowują żywołapkę dla wyłowienia zwierzęcia stosować rękawiczki jednorazowe i mieć na sobie świeże ubrania. Kładąc wabik z kolei należy używać szczypiec znajdujących się w kompletach, aby nie przenieść zapachu człowieka na przynętę. Zwierzęta są bardzo wyczulone na zapach człowieka, dlatego warto przestrzegać tych zasad. Bez tego pułapka żywołowna może okazać się nieskuteczna. 

Martwisz się, co stanie się ze zwierzęciem, które złapie Twoja pułapka? Jest kilka opcji. Dzikie zwierzęta złapane do klatki łapki (na przykład kunę) możesz odtransportować poza obszar, na którym czyni szkody, do jego naturalnego środowiska. Takie rozwiązanie będzie idealne w przypadku kuny, lisa, bobra, norki itd. Będzie to też dobry sposób na szczury. Twoja pułapka może jednak złapać także koty. Wtedy najlepiej oddać je do schroniska. Dlaczego? Dlatego, że wbrew obiegowej opinii koty nie powinny żyć na zewnątrz. Czyha tam na nie wiele niebezpieczeństw. W schronisku za to zwierzęciu na pewno nie stanie się nic złego.

Wybierz żywołapkę - humanitarny sposób na kuny, koty i inne 

Nasz sklep oferuje żywołapki na kunyżywołapki na myszy i inne szkodniki w różnych wariantach, które różnią się od siebie wielkością i liczbą komór. Można wybrać żywołapki jedno lub dwustronnie zamykane, o różnych wymiarach, w zależności, jakie zwierzę zamierzamy odłowić. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze, ponieważ celem żywołapki nie jest krzywdzenie, a jedynie przeniesienie szkodniaka w miejsce, gdzie nie będzie czynił on szkody. Zbyt mała łapka mogłaby go ranić lub wzbudzić w nim zbyt duży poziom strachu i stresu.

Żywołapka to z pewnością dużo skuteczniejsza metoda niż odstraszacze na zwierzęta, gdyż działają nie tylko doraźnie, ale pozwalają wyłapać szkodniki i wywieźć je na tereny oddalone od zabudowań. Pułapka taka jest również bardziej humanitarna niż trutki na szkodnikikarmniki deratyzacyjnepułapki na myszypułapki na krety i nornice, gdyż jej stosowanie nie czyni żadnej krzywdy zwierzętom. Dzięki temu nie ma problemu z wyrzutami sumienia związanymi z uśmiercaniem zwierząt oraz odpada strach przed sytuacją, że do żywołapki wejdzie kot czy inny mieszkaniec gospodarstwa. Nawet jeśli do tego dojdzie, to nic mu się nie stanie i gdy zauważymy, że złapał się on w pułapkę, to wystarczy otworzyć drzwiczki i wypuścić ze środka przypadkowego gościa.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą żywołapek, które pozwolą raz na zawsze pozbyć się nieproszonych gości z naszego domu. Taka pułapka powinna znaleźć się w każdym domu, który od czasu do czasu odwiedzają kuny, lisy czy inne szkodniki. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są wykonane z materiałów wysokiej jakości, więc pułapka może być wielokrotnie wykorzystywana do łapania zwierząt, bez robienia im krzywdy. Gdy nie będzie używana, możesz ją przechowywać na przykład na strychu. Wybierz produkty dla siebie i zadbaj o życie zwierząt jednocześnie chroniąc swoje obejście przed szkodami, które mogą uczynić.

Powiązane kategorie (Pułapki na szkodniki):

Inne powiązane kategorie:

 

    pixel