Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Piły ogrodnicze

( ilość produktów: 12 )

Piły ogrodowe to niezastąpione narzędzie służące do pielęgnacji drzew i krzewów. Pozwolą one na sprawne przycinanie gałęzi i pędów, sięgając nawet w trudno dostępne miejsca. W sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju pił ogrodowych, które pomogą Ci w regularnym przycinaniu Twoich roślin. Znajdziesz u nas piły sadownicze, sztorcowe, kabłąkowe i wiele innych, dzięki czemu na pewno dobierzesz idealny model dla siebie. Szczegółowe informacje na temat danego narzędzia znajdziesz w opisach poszczególnych produktów.  

Jaką piłę wybrać?

Przy wyborze piły ogrodowej powinieneś przede wszystkim dobrze zastanowić się, jaki materiał zamierzasz ciąć. Zwróć uwagę na kształt oraz kąt nachylenia zębów oraz kształt brzeszczotu. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie było uniwersalne wybierz piłę o kącie nachylenia zębów wynoszącym 90 stopni. Jeśli zamierzasz podcinać gałęzie, zwróć uwagę, czy ostrze piły zakończone jest hakiem, który pomoże w oczyszczeniu drzewa z obciętych gałązek. Nie bez znaczenia jest oczywiście jakość narzędzia – najlepiej, jeśli ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej. Bardzo istotnym czynnikiem jest również Twoja wygoda podczas pracy, dlatego upewnij się, że uchwyt piły jest wygodny i nie waży ona zbyt dużo. Świetnym rozwiązaniem jest zakup piły teleskopowej, której regulowany trzonek pozwala na dopasowanie urządzenia do użytkownika i do rozmiarów ciętego materiału. Bardzo wygodne są również piły składane, których mechanizm pozwala na łatwe przechowywanie i bezpieczne przenoszenie. Ze względu na niewielki rozmiar polecamy przycinać za ich pomocą niewielkie i cienkie gałęzie.  

Jak przycinać gałęzie drzew i krzewów?

Przycinanie gałęzi to jedna z najważniejszych prac pielęgnacyjnych wykonywanych w ogrodzie. Regularnie podcinane rośliny estetycznie wyglądają i bujnie kwitną, podczas gdy te rzadko skracane częściej chorują i wydają o wiele mniejsze plony. Pamiętaj o tym, aby przycinać gałęzie jedynie przy użyciu dobrze naostrzonych ostrzy. Tępe mogą uszkodzić rośliny i zahamować ich wzrost. Posiadanie odpowiednich narzędzi to jednak nie wszystko – równie ważna jest technika przycinania i czas, w którym się to odbywa. Pamiętaj, aby drzewa przycinać gdy te nie puściły jeszcze soków, czyli w okresie od listopada do marca. W tym czasie warto zadbać także o cięcie formujące, czyli nadanie roślinom odpowiedniego kształtu. Większość krzewów radzimy przycinać wczesną wiosną. Pamiętaj, że piły ogrodowe najlepiej sprawdzą się do cięcia dość grubych gałęzi oraz suchego drewna. Do przycinania małych gałązek delikatnych roślin wybierz nożyce lub sekator, które pozwalają na precyzyjne cięcia i zapobiegną ewentualnym uszkodzeniom.

Popularne kategorie pił ogrodniczych:

Inne narzędzia ogrodnicze (narzędzia ogrodnicze ręczne):

      pixel