Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Piły ogrodnicze

( ilość produktów: 7 )

Cięcie drzew i krzewów należy do niezwykle istotnych zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwalają usunąć uszkodzone gałęzie, uformować koronę czy wykonać cięcie odmładzające. Przeprowadzenie tych zabiegów wymaga użycia dobrego sprzętu, czyli sekatora do cieńszych gałęzi i piły do gałęzi nieco grubszych. W naszym sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju pił ogrodowych, które pomogą Ci w regularnym przycinaniu Twoich roślin. Oferujemy piły sadownicze, sztorcowe, kabłąkowe i wiele innych, dzięki czemu na pewno dobierzesz idealny model dla siebie. Szczegółowe informacje na temat danego narzędzia znajdziesz w opisach poszczególnych produktów. 

Piły ogrodowe - rodzaje

Piły ogrodowe to niezastąpione narzędzie służące do pielęgnacji drzew i krzewów. Pozwolą one na sprawne przycinanie gałęzi i pędów, sięgając nawet w trudno dostępne miejsca.  Wybór produktów z tej kategorii jest ogromny, a znajdują się wśród nich zarówno duże piły spalinowe czy elektryczne, służące do cięcia bardzo grubych gałęzi i wycinania całych drzew, jak i piły ręczne, które musi mieć w swoim zestawie narzędzi każdy posiadacz ogrodu. Piła ręczna występuje w kilu różnych odmianach, dlatego przed wyborem warto poznać charakterystyczne cechy każdej z nich.

Bardzo popularne są piły kabłąkowe, które składają się z dwóch części: kabłąka i brzeszczotu. Brzeszczot to część metalowa z drobnymi zębami służąca do cięcia gałęzi, a kabłąk umożliwia pewny chwyt podczas wykonywania cięcia. Brzeszczot może służyć do cięcia wszystkich rodzajów drewna, a można znaleźć również piły, które mają brzeszczot specjalnie przystosowany do cięcia suchego drewna lub świeżych pędów. Warto zatem przed wyborem zastanowić się, jaka piła kabłąkowa będzie w Twoim przypadku najlepsza.

Wśród podręcznych narzędzi ogrodniczych bardzo często znajduje się też piła ręczna sztorcowa. Jest ona niewielkich rozmiarów i doskonale sprawdza się do cięcia drzewek owocowych. Bez trudu można z jej pomocą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i przeprowadzić wiosenne cięcie konarów i pędów. Taka ręczna piła ogrodowa jest więc niezbędna każdemu sadownikowi.  

Na uwagę zasługuje również piła ręczna na wysięgniku.  To urządzenie doskonale się sprawdzi podczas podcinania drzewek owocowych i pozwoli wykonać te czynności bez użycia drabiny. Dzięki temu zabieg będzie można przeprowadzić znacznie wygodniej i szybciej.

Jaką piłę wybrać?

Przy wyborze piły ogrodowej powinieneś przede wszystkim dobrze zastanowić się, jaki materiał zamierzasz ciąć. Zwróć uwagę na kształt oraz kąt nachylenia zębów oraz kształt brzeszczotu. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie było uniwersalne wybierz piłę o kącie nachylenia zębów wynoszącym 90 stopni. Jeśli zamierzasz podcinać gałęzie, zwróć uwagę, czy na końcu ostrza znajduje się hak, który pomoże w oczyszczeniu drzewa z obciętych gałązek. Nie bez znaczenia jest oczywiście jakość narzędzia – najlepiej, jeśli ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej. Mocna stal sprawi, że piła ręczna będzie służyć przez długi czas i nie będzie wyginać się podczas ciecia drewna. 

Bardzo istotnym czynnikiem jest również Twoja wygoda podczas pracy, dlatego upewnij się, że uchwyt piły jest wygodny i nie waży ona zbyt dużo. Świetnym rozwiązaniem jest zakup piły teleskopowej, której regulowany trzonek pozwala na dopasowanie urządzenia do użytkownika i do rozmiarów ciętego materiału. Bardzo wygodne są również piły składane, których mechanizm pozwala na łatwe przechowywanie i bezpieczne przenoszenie. Ze względu na niewielki rozmiar polecamy przycinać za ich pomocą niewielkie i cienkie gałęzie. 

Jak przycinać gałęzie drzew i krzewów?

Przycinanie gałęzi to jedna z najważniejszych prac pielęgnacyjnych wykonywanych w ogrodzie. Regularnie podcinane rośliny estetycznie wyglądają i bujnie kwitną, podczas gdy te rzadko skracane częściej chorują i wydają o wiele mniejsze plony. Pamiętaj o tym, aby przycinać gałęzie jedynie przy użyciu dobrze naostrzonych ostrzy. Tępe mogą uszkodzić rośliny i zahamować ich wzrost. Posiadanie odpowiednich narzędzi to jednak nie wszystko – równie ważna jest technika przycinania i czas, w którym się to odbywa. Pamiętaj, aby drzewa przycinać gdy te nie puściły jeszcze soków, czyli w okresie od listopada do marca. W tym czasie warto zadbać także o cięcie formujące, czyli nadanie roślinom odpowiedniego kształtu. Większość krzewów radzimy przycinać wczesną wiosną. Pamiętaj, że piły ogrodowe najlepiej sprawdzą się do cięcia dość grubych gałęzi oraz suchego drewna. Do przycinania małych gałązek delikatnych roślin wybierz nożyce do gałęzi lub sekatory, które pozwalają na precyzyjne cięcia i zapobiegną ewentualnym uszkodzeniom. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów w tej kategorii. Wybór jest bardzo szeroki, więc z pewnością znajdzie się wśród nich piła ręczna, która spełni Twoje oczekiwania. Czy będzie to piła Fiskars mająca brzeszczot ze stali węglowej czy może inna piła ręczna, która lepiej pasuje do Twoich potrzeb? Polecamy Twojej uwadze również inne narzędzia ogrodnicze, z pomocą których bez przeszkód wykonasz wszystkie zabiegi pielęgnacyjne w Twoim ogrodzie.

Popularne kategorie pił ogrodniczych:

Inne narzędzia ogrodnicze (narzędzia ogrodnicze ręczne):

      pixel