Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Blog

2023-05-25

Jak podeprzeć hortensje? Skuteczne zabezpieczenie przed złamaniem

Jak podeprzeć hortensje? Skuteczne zabezpieczenie przed złamaniem
Hortensje należą do czołówki najpopularniejszych ogrodowych kwiatów ozdobnych. Łatwo się adaptują i wspaniale rozwijają, jeżeli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki. Możemy je sadzić zarówno w donicach, jak i bezpośrednio w ziemi. Dlatego z ich uprawą poradzi sobie nawet mało doświadczony ogrodnik. Niestety łodygi hortensji są podatne na uszkodzenia – jak zabezpieczyć hortensje przed złamaniem? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiedź znajdziesz w niniejszym tekście! Dziś opowiemy nieco więcej o tych wspaniałych roślinach. Jak zwykle będzie rzeczowo, ciekawie i oczywiście do wyczerpania tematu – zapraszamy do lektury.
2023-05-25

Jak zrobić oczko wodne? Poznaj nasze pomysły i porady

Jak zrobić oczko wodne? Poznaj nasze pomysły i porady
Oczko wodne stanowi wyjątkowe uzupełnienie ogrodowej przestrzeni – tworzy unikalny klimat i jest oczkiem w głowie każdego ogrodnika. A ponieważ najlepiej jest je założyć jeszcze przed pełnią sezonu letniego, to dziś napiszemy o nim nieco więcej. Dowiedz się jak zbudować oczko wodne w ogrodzie – misja ta nie jest trudna, a wszystkie potrzebne artykuły znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do lektury!
2023-04-28

Pielęgnacja trawnika na wiosnę – nasze wskazówki

Pielęgnacja trawnika na wiosnę – nasze wskazówki
Coraz bardziej wiosenna aura i rosnące temperatury za oknem świadczą o tym, że sezon ogrodowy możemy uznać za otwarty. Zanim jednak nasze ogrody wypełnią się zielenią i żywymi kolorami kwiatów, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację sadzonek ogrodowych po okresie zimowym. Jaka jest najbardziej podstawowa roślina ogrodowa? Oczywiście trawa. I dlatego właśnie pielęgnacja trawnika na wiosnę jest tematem dzisiejszego artykułu! Dowiesz się jak dbać o trawnik na wiosnę, by już niedługo cieszyć się równomiernie obsadzoną, zieloną powierzchnią. Zapraszamy do lektury!
2023-04-28

Co jest lepsze – wermikulit czy perlit

Co jest lepsze – wermikulit czy perlit
Wermikulit i perlit to dwa najpopularniejsze dodatki do podłoży ogrodniczych. Dlatego dziś opowiemy więcej o właściwościach obu tych materiałów. Wermikulit czy perlit – który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Czy wermikulit dobrze izoluje podłoże? Czy perlit zagęszcza glebę? Co zrobić, aby rośliny lepiej znosiły upały? W jaki sposób zastosowanie perlitu lub wermikulitu wspiera rozwój systemu korzeniowego? Sprawdźmy!
2023-03-29

Jaki sekator kupić do ogrodu? Poznaj nasze propozycje

Jaki sekator kupić do ogrodu? Poznaj nasze propozycje
Wiosenna aura coraz bardziej zadomawia się za naszymi oknami, a oznacza to, że można już rozpocząć ostatnie odliczanie do startu sezonu ogrodowego. Dziś więc opowiemy o narzędziu, które znajdziemy w niezbędniku każdego ogrodnika – na co zwrócić uwagę przy zakupie sekatora? Jaki sekator ogrodowy najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Sprawdźmy!
2023-03-27

Jak i z czego zrobić płotek ogrodowy?

Jak i z czego zrobić płotek ogrodowy?
Znajdziesz go w prawie każdym ogrodzie. To on odpowiada za wyznaczanie stref i rozdzielanie grządek – płotek ogrodowy mimo tego, że bywa niski i niepozorny, to jest jednym z najważniejszych elementów infrastruktury ogrodowej. Dziś opowiemy jak zrobić płotek ogrodowy – dowiesz się jakich materiałów użyć oraz w jaki sposób szybko i sprawnie zamontować go w swoim ogrodzie. Jak już pewnie się domyślasz, wiedzy do przekazania mamy całkiem sporo, więc bez przedłużania wstępu zapraszamy do dalszej lektury!
2023-02-27

Kalendarz ogrodnika – najważniejsze czynności w każdym miesiącu

Kalendarz ogrodnika – najważniejsze czynności w każdym miesiącu
Wiele osób wciąż jest przekonanych, że prace w ogrodzie ograniczają się wyłącznie do ciepłych dni, występujących w ciągu roku. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz, by Twoja działka prezentowała się pięknie, musisz o nią zadbać nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą. Z pewnością w takim przypadku pojawia się pytanie, co robić w ciągu roku i jakie prace wykonywać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie wszystkich miesięcy, by ułatwić ewentualne planowanie i wdrożenie poszczególnych działań.
2023-02-24

Jak zadbać o ogród wiosną?

Jak zadbać o ogród wiosną?
Kiedy za oknem robi się znacznie cieplej, a wyłaniające się słońce zza chmur zachęca do wyjścia na dwór, jest to doskonały moment, aby zadbać o ogród wiosną. Z pewnością po nieco mniej intensywnej zimie, jesteś w pełni gotowy do rozpoczęcia prac ogrodowych i przygotowania się na otwarcie sezonu. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka wskazówek, które ułatwią ci przeprowadzenie poszczególnych działań. Sprawdź, co powinieneś wykonać w ogrodzie w drugim kwartale roku.
2023-02-02

Jak zadbać o ogród latem?

Jak zadbać o ogród latem?
Lato kojarzy ci się tylko z wypoczynkiem i błogim relaksem? Nic bardziej mylnego. Z pewnością możemy stwierdzić, że trzecia pora roku to czas, kiedy prace w twoim ogrodzie będą dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Oczywiście nie uciekniesz jednak do całkowitej laby, ponieważ ogród latem wciąż wymaga pewnej pielęgnacji. Dowiedz się, jakie czynności wykonywać, by twój kawałek zieleni pięknie się prezentował, a przygotowane zbiory wciąż były obfite.
2023-02-01

Nawożenie roślin na agrowłókninie – co musisz wiedzieć?

Nawożenie roślin na agrowłókninie – co musisz wiedzieć?
Na wygląd ogrodu wpływ mają nie tylko nasadzenia, ale przede wszystkim regularna pielęgnacja, do której należy przycinanie, formowanie, czy nawożenie roślin. Na rynku jest wiele produktów, które ułatwiają zadbanie o ogród. Z których warto skorzystać? Czy rozłożona agrowłóknina pomaga?
2023-02-01

Co pod iglaki? To weź pod uwagę!

Co pod iglaki? To weź pod uwagę!
Dla wielu osób iglaki w ogrodzie to nie tylko możliwość posiadania pięknych zielonych krzewów przez cały rok, ale przede wszystkim możliwość ich formowania. Krzewy prezentują się estetycznie, dając poczucie komfortu i prywatności. Sprawdź, co warto wykorzystać, aby odpowiednio o nie zadbać.
2023-01-31

Jak zadbać o ogród jesienią?

Jak zadbać o ogród jesienią?
Kiedy kończy się lato i przychodzi ostatni kwartał roku, w twoim ogrodzie rozpoczynają się przygotowania do zamknięcia sezonu. Nic w tym dziwnego, w końcu ciepłe dni pomału stają się rzadkością, a na ich miejscu pojawia się chłód i liczne opady. Jak jednak zadbać ogród jesienią, aby twoja roślinność była odpowiednio zabezpieczona przed mrozami, a liczne nasadzenia wykonane w tym roku ponownie zakwitły wiosną? Na te i inne pytania z najdziesz poniżej odpowiedzi.
2023-01-17

Jak zadbać o ogród zimą?

Jak zadbać o ogród zimą?
Każdy ogrodnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że prace na jego działce nie kończą się wraz z zakończeniem sezonu. Ogród zimą również wymaga stałej pielęgnacji. Ta pomoże zachować dotychczasowe nasadzenia w doskonałym stanie i sprawić, że kolejne, wiosenne prządki będą jedynie przyjemnością. Dowiedz się, jakie działania powinieneś podjąć, aby Twój ogród zachował swoją świetność i wspaniały wygląd.
2022-12-16

Gdzie powiesić karmnik dla ptaków? Sprawdź, jak go bezpiecznie zamontować

Gdzie powiesić karmnik dla ptaków? Sprawdź, jak go bezpiecznie zamontować
Karmnik dla ptaków gości w wielu ogrodach w czasie zimy. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pomóc przetrwać ptakom ten trudny dla nich okres. Umieszczając go w swoim ogrodzie, trzeba pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie to miejsce bezpieczne. Gdzie najlepiej go powiesić? Wybierzmy najlepsze miejsce!
2022-12-16

Czym nie karmić ptaków? Sprawdź, czego nie wolno im podawać

Czym nie karmić ptaków? Sprawdź, czego nie wolno im podawać
Okres od listopada do marca to zazwyczaj czas, w którym nasi skrzydlaci przyjaciele potrzebują pomocy w odnalezieniu pożywienia. Ptaki szczególnie trudno radzą sobie, kiedy temperatury spadną poniżej zera, a wszystko pokrywa lód lub śnieg. 
2022-11-25

Jak wykorzystać siatki w ogrodzie?

Jak wykorzystać siatki w ogrodzie?
Siatka w ogrodzie może mieć wiele funkcji. Oczywiście jest sposobem na oznaczenie granic działki, może być ozdobą, ale także chroni przed szkodnikami. 
2022-10-21

Zabezpieczanie roślin za pomocą palikowania

Zabezpieczanie roślin za pomocą palikowania

Niektóre rośliny uprawiane w naszych ogrodach, domowych uprawach czy sadach wymagają odpowiedniej podpory. Pędy roślin pną się bowiem ku górze, a grawitacja okazuje się niestety bezlitosna. Jeśli zatem zależy ci na prawidłowym rozwoju posadzonych drzewek czy innych roślin pnących, zaplanuj ich palikowanie, czyli montaż specjalnych podpórek. W dzisiejszym artykule opowiemy o tym zabiegu nieco więcej.

 

2022-10-20

Najważniejsze informacje o zimowaniu roślin w domu

Najważniejsze informacje o zimowaniu roślin w domu
Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące zmieniających się warunków pogodowych dla twoich roślin!
2022-09-05

Najlepszy środek na mszyce - nasze propozycje

Najlepszy środek na mszyce - nasze propozycje
Szukasz najlepszego środku na mszyce? Sprawdź nasze propozycje!
2022-09-02

Najlepsza trutka na szczury - propozycje

Najlepsza trutka na szczury - propozycje
Jaka jest najlepsza trutka na szczury? Poznaj nasze propozycje!
pixel