Zraszacze ogrodowe i pistolety

Ilość znalezionych towarów: 140

Rośliny potrzebują stałego nawadniania, zwłaszcza wiosną i latem, gdy aktywność słońca jest wzmożona. Wędrowanie od grządki do grządki czy od drzewa do drzewa może być męczące, ale na szczęście istnieją inne rozwiązania. Używanie zraszaczy ogrodowych lub pistoletów zraszających znacznie usprawnia prace ogrodowe. Pozwalają one zaoszczędzić czas i wykorzystać dokładnie taką ilość wody, jakiej potrzebujemy. Na rynku dostępne jest wiele typów zraszaczy, dlatego wyboru należy dokonać uwzględniając swój budżet i wielkość ogrodu.

Jaki zraszacz do trawy wybrać?

Zraszacz to urządzenie służące do rozpryskiwania wody w ogrodzie. Oferta naszego sklepu jest bogata i w zależności od swoich potrzeb i preferencji możesz wybrać najlepszy zraszacz dla siebie. Zraszacze dostępne na rynku można podzielić na:

Zraszacze ręczne.

Zraszacze stacjonarne.

Zraszacze obrotowe i wahadłowe.

Zraszacze wynurzające.

Zraszacze ręczne to nic innego jak końcówki zraszające umocowane na wężach ogrodowych. Może to być dysza albo pistolet. Używając dźwigni pistoletu możemy dowolnie regulować natężenie strumienia wody. Używanie zraszaczy ręcznych wymaga osobistego zaangażowania podlewającego czyli zajmuje sporo czasu. W dodatku nie gwarantuje równomiernego podlania zraszanego obszaru, bo człowiek nie działa jak maszyna i nie można w żaden sposób zaprogramować jego ruchów. Ciągłe trzymanie pistoletu w dłoni może wydawać się uciążliwe, dlatego warto rozważyć zakup zraszaczy stacjonarnych.

Wybierając zraszacze ogrodowe działające automatycznie warto wiedzieć, ze są zraszacze obrotowe i wahadłowe. Różnią się głównie kształtem zraszanego terenu. Zraszacze obrotowe podlewają obszar wokół siebie tworząc okrąg, a zraszacze wahadłowe podlewają obszar kwadratowy. Wybór zależy od kształtu podlewanego obszaru i w wielu wypadkach okazuje się, ze lepiej wybrać zraszacze ogrodowe wahadłowe.

W przypadku dużych powierzchni oraz trawników najlepiej sprawdzą się zraszacze wynurzalne, które układa się równo z glebą, a linie odprowadzające wodę ukrywa pod ziemią. Zraszacze wynurzają się spod ziemi pod wpływem ciśnienia wody.

Zraszacze ogrodowe – zastosowanie

Podstawowym zadaniem zraszaczy jest podlewanie i nawadnianie roślin, jednak mogą być one wykorzystane również w inny, znacznie zabawniejszy, sposób. Okazuje się, że nie tylko dzieci lubią pluskać się w zimnej wodzie w gorące dni. Prysznice ogrodowe cieszą się sporą popularnością, co nie powinno nikogo dziwić - w końcu nie ma niczego lepszego niż orzeźwiająca kąpiel w upalny dzień. Gustowny prysznic na pewno stanie się ozdobą każdego ogrodu i miejscem, wokół którego będą gromadzić się Twoi bliscy podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.
Natrysku ogrodowego możemy również używać do czyszczenia narzędzi.

Zraszacze polowe to świetna inwestycja, która ułatwia podlewanie roślin i przysparza wiele radości. Rolmarket.pl oferuje zraszacze uznanych i niezawodnych marek – takich Cellfast i Gardena, co jest gwarancją ich najwyższej jakości. W ofercie naszego sklepu znajdują się również akcesoria do zraszaczy (na przykład uszczelki czy liczniki, które umożliwiają kontrolowanie ilości zużywanej wody) oraz krany ogrodowe. Znajdziesz u nas także sterowniki do zraszaczy, dzięki którym możesz zaplanować, kiedy zraszacze ogrodowe mają rozpocząć swoją pracę. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zaplanować podlewanie ogrodu na godziny wczesno poranne lub wieczorne, gdy słońce jest jeszcze na tyle nisko, że podlewanie nie grozi poparzeniem roślin.

Pokaż więcej produktów
Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel