Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Zraszacze ogrodowe do trawy i pistolety

( ilość produktów: 122 )

Rośliny potrzebują stałego nawadniania, zwłaszcza wiosną i latem, gdy aktywność słońca jest wzmożona. Wędrowanie od grządki do grządki czy od drzewa do drzewa może być męczące, ale na szczęście istnieją inne rozwiązania. Używanie zraszaczy ogrodowych do trawy lub pistoletów zraszających znacznie usprawnia prace ogrodowe. Pozwalają one zaoszczędzić czas i wykorzystać dokładnie taką ilość wody, jakiej potrzebujemy. Na rynku dostępne jest wiele typów zraszaczy, dlatego wyboru należy dokonać uwzględniając swój budżet i wielkość ogrodu.

Jakie zraszacze ogrodowe do trawy wybrać?

Zraszacz to urządzenie służące do rozpryskiwania wody w ogrodzie. Oferta naszego sklepu jest bogata i w zależności od swoich potrzeb i preferencji możesz wybrać najlepszy zraszacz dla siebie. Zraszacze dostępne na rynku można podzielić na:

Zraszacze ogrodowe do trawy ręczne.

Zraszacze ogrodowe do trawy stacjonarne.

Zraszacz ogrodowy do trawy obrotowe i wahadłowe.

Zraszacz ogrodowy do trawy wynurzające.

Zraszacze ręczne to nic innego jak końcówki zraszające umocowane na wężach ogrodowych. Może to być dysza albo pistolet. Używając dźwigni pistoletu możemy dowolnie regulować natężenie strumienia wody. Używanie zraszaczy ręcznych wymaga osobistego zaangażowania podlewającego czyli zajmuje sporo czasu. W dodatku nie gwarantuje równomiernego podlania zraszanego obszaru, bo człowiek nie działa jak maszyna i nie można w żaden sposób zaprogramować jego ruchów. Ciągłe trzymanie pistoletu w dłoni może wydawać się uciążliwe, dlatego warto rozważyć zakup zraszaczy stacjonarnych.

Wybierając zraszacze ogrodowe działające automatycznie warto wiedzieć, ze są zraszacze obrotowe i wahadłowe. Różnią się głównie kształtem zraszanego terenu. Zraszacze obrotowe podlewają obszar wokół siebie tworząc okrąg, a zraszacze wahadłowe podlewają obszar kwadratowy. Wybór zależy od kształtu podlewanego obszaru i w wielu wypadkach okazuje się, ze lepiej wybrać zraszacze ogrodowe wahadłowe.

W przypadku dużych powierzchni oraz trawników najlepiej sprawdzą się zraszacze wynurzalne, które układa się równo z glebą, a linie odprowadzające wodę ukrywa pod ziemią. Zraszacze wynurzają się spod ziemi pod wpływem ciśnienia wody.

Zraszacze ogrodowe do trawy – zastosowanie

Podstawowym zadaniem zraszaczy jest podlewanie i nawadnianie roślin, jednak mogą być one wykorzystane również w inny, znacznie zabawniejszy, sposób. Okazuje się, że nie tylko dzieci lubią pluskać się w zimnej wodzie w gorące dni. Prysznice ogrodowe cieszą się sporą popularnością, co nie powinno nikogo dziwić - w końcu nie ma niczego lepszego niż orzeźwiająca kąpiel w upalny dzień. Gustowny prysznic na pewno stanie się ozdobą każdego ogrodu i miejscem, wokół którego będą gromadzić się Twoi bliscy podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.
Natrysku ogrodowego możemy również używać do czyszczenia narzędzi.

Zraszacze polowe to świetna inwestycja, która ułatwia podlewanie roślin i przysparza wiele radości. Rolmarket.pl oferuje zraszacze uznanych i niezawodnych marek – takich Cellfast i Gardena, co jest gwarancją ich najwyższej jakości. W ofercie naszego sklepu znajdują się również akcesoria do zraszaczy (na przykład uszczelki czy liczniki, które umożliwiają kontrolowanie ilości zużywanej wody) oraz krany ogrodowe. Znajdziesz u nas także sterowniki do zraszaczy, dzięki którym możesz zaplanować, kiedy zraszacze ogrodowe mają rozpocząć swoją pracę. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zaplanować podlewanie ogrodu na godziny wczesno poranne lub wieczorne, gdy słońce jest jeszcze na tyle nisko, że podlewanie nie grozi poparzeniem roślin.

Dlaczego warto wybrać zraszacze ogrodowe?

Rośliny, tak jak ludzie, do życia potrzebują wody. Pogoda jednak bywa kapryśna i raz serwuje kilkudniowe ulewy, a innym razem dotyka nas wielotygodniowa susza. Zraszacze ogrodowe pozwalają uniknąć sytuacji, w której rośliny ogrodowe wokół domu żółkną i zaczynają wysychać. Dzięki zraszaczom możesz zapewnić roślinom odpowiedni poziom nawodnienia nawet jeśli trwa tropikalne lato. Zraszacze ogrodowe przydają się nie tylko wtedy, gdy masz ogród warzywny czy piękne rabaty kwiatowe. Potrzebujesz ich również, gdy nie masz niezwykłego ogrodu, ale prosty trawnik koło domu. Trawa też wymaga nawadniania, bo niedobór wody bardzo odbija się na jej wyglądzie. Zraszacze ogrodowe ułatwią Ci to zadanie i równomiernie podleją trawnik. Dzięki zraszaczom trawa podleje się prawie sama, co znacząco oszczędzi Twój czas. Przejrzyj ofertę zraszaczy ogrodowych dostępnych w naszym sklepie i wybierz zraszacz, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Czy to będzie zraszacz sterowany elektronicznie, czy może ręczny? Wybór należy do Ciebie!

pixel