Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Płotki ogrodowe

( ilość produktów: 43 )

Płotki ogrodowe – estetyczny i funkcjonalny element posesji

Płotki ogrodowe to bardzo estetyczny element dekoracyjny, ale bez wątpienia ma on również zastosowanie praktyczne. Przecież ogród to nie tylko miejsce, w którym rosną nasze rośliny, ale także miejsce spotkań towarzyskich i zabaw naszych dzieci. Warto zatem zadbać o to, aby między częścią dekoracyjną a rekreacyjną przebiegała wyraźna granica. Do tych celów służą właśnie płotki ogrodzeniowe, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Wybierz idealne płotki dla siebie i stwórz miejsce, w którym każdy będzie chciał przebywać!

Jaki płotek do ogródka wybrać? Oto jest pytanie

Wybór płotków ogrodowych nie jest tak prosty jak się z pozoru wydaje – występują w różnych kształtach, kolorach oraz rozmiarach. Poznaj ich podstawowy podział, aby kupić właściwy produkt.

  • Wysokość klasycznych płotków ogrodowych Zwykle płotki mają wysokość około 50 centymetrów, możesz jednak nabyć także płotek ogrodowy wysoki, który mierzy około 70 – 80 centymetrów.
  • Kształt i sposób montażu płotków ogrodowych Płotki ogrodowe ze względu na kształt oraz sposób montażu dzielimy na: sztachetowe, palisady i rozsuwane płotki ogrodowe. Wybór konkretnego produktu powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb oraz metrażu ogródka.
  • Materiał wykonania płotków ogrodowych. Wyróżniamy co najmniej trzy rodzaje tworzyw, z których produkuje się płotki.

Drewno to najbardziej popularny oraz uniwersalny materiał z oczywistych względów – pasuje do większości ogrodowych aranżacji. Możesz je wielokrotnie przemalować na w zależności od potrzeb, upodobań czy chęci odświeżenia ogrodu. Płotki drewniane posiadają wiele zalet, ale najważniejsze z nich to trwałość oraz niska cena produktu. Artykuły metalowe wyróżniają się przede wszystkim estetyką oraz dbałością o szczegóły – są wyjątkowo oryginalną ozdobą każdego ziołowego, owocowego czy ozdobnego ogródka. Metal to tworzywo wyjątkowo trwałe, które łatwo wyczyścić z wszelkich zabrudzeń. Natomiast elementy konstrukcyjne z tworzywa sztucznego to przede wszystkim praktyczne oraz budżetowe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie użyteczne rozwiązania. Mimo to nie można im odmówić estetycznego, ale skromnego wyglądu.

Płotki działkowe – podstawowe zalety tego ogrodzenia

Płotki ogrodowe pełnią dwie główne funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Płotki są nieocenioną pomocą zwłaszcza w organizacji przestrzeni, dzięki nim można na przykład oddzielić trawnik od kwiatów. Za ich pomocą można również tworzyć klomby, ogródki dekoracyjne oraz rozdzielać poszczególne gatunki kwiatów czy krzewów. Możemy też ułożyć płotki w taki sposób, aby wytyczały one alejki w naszym ogrodzie. Świetnie sprawdzą się również jako ochrona przed zwierzętami i szkodnikami. O dekoracyjnych właściwościach płotków ogrodowych przesądza nie tylko ich estetyczny wygląd, ale także możliwość układania ich na różne sposoby i tworzenia za ich pomocą przeróżnych kształtów. Dzięki płotkom w Twoim ogrodzie może powstać prawdziwy labirynt pełen drzew, kwiatów, krzewów, kamieni i przeróżnych ozdób ogrodowych. Pamiętaj, że przy wyborze płotków należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz tym, aby nie zaburzyły one aranżacji Twojego ogrodu i stworzyły spójną kompozycję z jego pozostałymi elementami.

Najlepsze płotki ogrodowe znajdziesz w sklepie rolmarket.pl

Jeśli szukasz odpowiedniego płotka ogrodowego, który zapewni Ci wszystkie powyższe zalety, sprawdź asortyment sklepu rolmarket.pl. Znajdziesz w nim duży wybór płotków ogrodowych – od klasycznych, po ozdobne, w kolorach ziemi, dochodząc do elementów w rozmiarach dopasowanych do każdego ogrodu. Zwróć szczególną uwagę na metalowe płotki dekoracyjne czy białe, pojedyncze części konstrukcyjne wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, a także łatwe w montażu ozdobne ogrodzenie plastikowe. Życzmy udanych zakupów!

pixel