Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Płotki ogrodowe

( ilość produktów: 22 )

Ładny ogród jest oczkiem w głowie każdego właściciela choćby niewielkiego kawałka działki koło domu. Znaczenie ma nie tylko odpowiednia selekcja roślin i ich usytuowanie, ale również właściwy dobór elementów małej architektury. Nic zatem dziwnego, że dużą popularnością cieszą się pergole, palisady ogrodowe czy płotki. Szczególną uwagę chcemy poświęcić tym ostatnim, więc zobacz jakie płotki ogrodowe oferuje nasz sklep Rolmarket.pl

Płotki ogrodowe – estetyczny i funkcjonalny element posesji

Płotek ogrodowy to bardzo estetyczny element dekoracyjny, który może pomóc stworzyć ciekawą aranżację przestrzeni w ogrodzie. Bez wątpienia ma jednak on również zastosowanie praktyczne, gdyż pozwala wydzielić te części ogrodu, które pełnią różne funkcje. Przecież ogród to nie tylko miejsce, w którym rosną nasze rośliny, ale także miejsce spotkań towarzyskich i zabaw naszych dzieci, które w ferworze zabawy mogą nie zauważyć, że właśnie weszły w pięknie kwitnące róże czy zdeptały dopiero co wschodzącą sałatę. Warto zatem zadbać o to, aby między częścią dekoracyjną i warzywną a rekreacyjną przebiegała wyraźna granica, która zapewni bezpieczeństwo roślin oraz bawiących się beztrosko dzieci. Do tych celów służą właśnie płotki ogrodzeniowe, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Wybierz idealne płotki dla siebie i stwórz bezpieczne miejsce cieszące oczy, w którym każdy będzie chciał przebywać!

Jaki płotek do ogródka wybrać? Oto jest pytanie

Wybór płotka ogrodowego nie jest tak prosty jak się z pozoru wydaje, gdyż występują one w wielu różnych kształtach, kolorach oraz rozmiarach. Poznaj ich podstawowy podział, aby kupić właściwy produkt.

  • Wysokość klasycznych płotków ogrodowych - zwykle płotki mają wysokość około 50 centymetrów, możesz jednak nabyć także płotek ogrodowy wysoki, który mierzy około 70 – 80 centymetrów.
  • Kształt i sposób montażu płotków ogrodowych -płotki ogrodowe ze względu na kształt oraz sposób montażu dzielimy na: sztachetowe, palisady i rozsuwane płotki ogrodowe. Wybór konkretnego produktu powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb oraz metrażu ogródka.
  • Materiał wykonania płotków ogrodowych. Wyróżniamy co najmniej trzy rodzaje tworzyw, z których produkuje się płotki, a są wśród nich drewniane, metalowe i z tworzywa sztucznego.

Drewno to najbardziej popularny oraz uniwersalny materiał z oczywistych względów – pasuje do większości ogrodowych aranżacji. Możesz je wielokrotnie przemalować na w zależności od potrzeb, upodobań czy chęci odświeżenia ogrodu. Płotki drewniane posiadają wiele zalet, ale najważniejsze z nich to trwałość oraz niska cena produktu. Doskonale nadają się jako dekoracje do domów w stylu klasycznym i wiejskim, gdyż świetnie pasują do całej stylistyki ogrodu i otoczenia domu.

Artykuły metalowe wyróżniają się przede wszystkim estetyką oraz dbałością o szczegóły – są wyjątkowo oryginalną ozdobą każdego ziołowego, owocowego czy ozdobnego ogródka. Metal to tworzywo wyjątkowo trwałe, które łatwo wyczyścić z wszelkich zabrudzeń, a ich ciekawe kształty pozwalają stworzyć aranżacje ogrodowe w stylu angielskim czy francuskim. 

Natomiast płotek, które elementy konstrukcyjne są wykonane z tworzywa sztucznego to przede wszystkim praktyczne oraz budżetowe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie użyteczne rozwiązania. Mimo to nie można im odmówić estetycznego, ale skromnego wyglądu i uniwersalności, gdyż będą się one dobrze prezentować w każdym ogrodzie, zarówno w formie ogrodzenia terenu rekreacyjnego, jaki i części przeznaczonej na uprawę roślin ozdobnych.

Płotki działkowe – podstawowe zalety tego ogrodzenia

Płotki ogrodowe pełnią dwie główne funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Są one nieocenioną pomocą zwłaszcza w organizacji przestrzeni, dzięki nim można na przykład oddzielić trawnik od kwiatów. Za ich pomocą można również tworzyć klomby, ogródki dekoracyjne oraz rozdzielać poszczególne gatunki kwiatów czy krzewów. Możemy też ułożyć płotki ogrodowe w taki sposób, aby wytyczały one alejki w naszym ogrodzie. Świetnie sprawdzą się również jako ochrona przed zwierzętami i szkodnikami. O dekoracyjnych właściwościach płotków ogrodowych przesądza nie tylko ich estetyczny wygląd, ale także możliwość układania ich na różne sposoby i tworzenia z nich przeróżnych kształtów. Dzięki płotkom w Twoim ogrodzie może powstać prawdziwy labirynt pełen drzew, kwiatów, krzewów, kamieni i przeróżnych ozdób ogrodowych. Pamiętaj, że przy wyborze płotków należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz tym, aby nie zaburzyły one aranżacji Twojego ogrodu i stworzyły spójną kompozycję z jego pozostałymi elementami.

Najlepsze płotki ogrodowe znajdziesz w sklepie rolmarket.pl

Jeśli szukasz odpowiedniego płotka ogrodowego, który zapewni Ci wszystkie powyższe zalety, sprawdź jak asortyment oferuje sklep Rolmarket.pl. Znajdziesz w nim duży wybór płotków ogrodowych – od klasycznych, po ozdobne, w kolorach ziemi, dochodząc do elementów w rozmiarach dopasowanych do każdego ogrodu. Zwróć szczególną uwagę na metalowe płotki dekoracyjne czy białe, pojedyncze części konstrukcyjne wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, a także łatwe w montażu ozdobne ogrodzenie plastikowe. Z każdej z nich z pewnością wykonasz piękne ogrodzenia o niewielkiej wysokości, z pomocą których estetycznie podzielisz przestrzeń koło domu. Dodatkiem do płotka mogą być inne produkty, takie jak obrzeża ogrodowe, które doskonale nadają się do zastosowania wraz z nimi. Oba produkty pomagają wydzielić strefy, a jednocześnie każdy z nich pełni nieco inną rolę. Jesteśmy przekonani, że gdy tylko zamontujesz wybrane płotki ogrodowe koło swojego domu, to zachwycisz się i każdego będziesz namawiać na instalację płotków u siebie. Życzmy udanych zakupów!

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel