Płotki ogrodowe

Ilość znalezionych towarów: 37

Płotki ogrodowe to bardzo estetyczny element dekoracyjny, ale bez wątpienia ma on również zastosowanie praktyczne. Przecież ogród to nie tylko miejsce, w którym rosną nasze rośliny, ale także miejsce spotkań towarzyskich i zabaw naszych dzieci. Warto zatem zadbać o to, aby między częścią dekoracyjną a rekreacyjną przebiegała wyraźna granica. Do tych celów służą właśnie płotki ogrodzeniowe, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Wybierz idealne płotki dla siebie i stwórz miejsce, w którym każdy będzie chciał przebywać!

Jaki płotek do ogródka wybrać?

Wybór płotków ogrodowych jest bardzo duży, występują w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Zwykle płotki mają wysokość około 50 cm, możesz jednak nabyć także płotek ogrodowy wysoki, który mierzy około 70 – 80 cm.
Zaś ze względu na kształt i sposób montażu płotki dzielimy na:

  • sztachetowe,
  • palisady,
  • rozsuwane płotki ogrodowe.

Z kolei ze względu na materiał, z którego zostały wykonane na:

  • Płotki drewniane – najbardziej uniwersalne i popularne, z oczywistych względów – drewno pasuje do większości ogrodowych aranżacji. Można je też wielokrotnie przemalowywać w zależności swoich potrzeb i upodobań. Wśród zalet płotków z drewna należy również wymienić ich stosunkowo niską cenę oraz trwałość.
  • Metalowe – należą do najbardziej dekoracyjnych płotków. Dzięki gustownemu i estetycznemu wykonaniu są oryginalną ozdobą każdego ogrodu. Płotki ogrodowe metalowe są również bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu.
  • Z tworzywa sztucznego. To świetny wybór dla ludzi ceniących praktyczne rozwiązania. Ozdobne płotki plastikowe odznaczają się trwałością i estetycznym wyglądem.

Płotki działkowe – funkcjonalność i estetyka

Płotki ogrodowe pełnią dwie główne funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Płotki są nieocenioną pomocą zwłaszcza w organizacji przestrzeni, dzięki nim można na przykład oddzielić trawnik od kwiatów. Za ich pomocą można również tworzyć klomby, ogródki dekoracyjne oraz rozdzielać poszczególne gatunki kwiatów czy krzewów. Możemy też ułożyć płotki w taki sposób, aby wytyczały one alejki w naszym ogrodzie. Świetnie sprawdzą się również jako ochrona przed zwierzętami i szkodnikami.
O dekoracyjnych właściwościach płotków ogrodowych przesądza nie tylko ich estetyczny wygląd, ale także możliwość układania ich na różne sposoby i tworzenia za ich pomocą przeróżnych kształtów. Dzięki płotkom w Twoim ogrodzie może powstać prawdziwy labirynt pełen drzew, kwiatów, krzewów, kamieni i przeróżnych ozdób ogrodowych.
Pamiętaj, że przy wyborze płotków należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz tym, aby nie zaburzyły one aranżacji Twojego ogrodu i stworzyły spójną kompozycję z jego pozostałymi elementami.

12
Pokaż więcej produktów
Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel