Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Środki ochrony roślin

( ilość produktów: 43 )

Przed czym warto chronić rośliny?

Zawodowo zajmujesz się rolnictwem? A może po prostu hobbystycznie hodujesz rośliny? W każdym z tych przypadków na pewno wiesz, jak ważna jest odpowiednia ochrona roślin. Rosnące w naszym ogrodzie, na działce czy w sadzie rośliny narażone są na szereg różnego rodzaju chorób. Wywoływać mogą je zarówno zbyt suche podłoże, za niskie temperatury, ciężkie gleby, niedobory mikro- oraz makroelementów, niekorzystne warunki upraw, jak i za duże ilości opadów deszczu. Aby skutecznie zwalczyć chorobę, należy w pierwszej kolejności rozpoznać jej objawy i dobrać odpowiednie środki ochrony roślin. W tej kategorii znajdziesz preparaty przeznaczone do stosowania głównie zapobiegawczego o dużym spektrum działania, pozwalające na zwalczanie wielu różnego rodzaju niepożądanych gości w Twoim ogrodzie. 

Czym jest szara pleśń?

Jedną z najpopularniejszych chorób dopadających rośliny ozdobne jest szara pleśń, która sprawia, że pąki ulegają zgniliźnie i obumierają, a na ogonkach liściowych, liściach i łodygach zaczynają pojawiać się duże, brunatne plamy. Opisywana choroba atakuje głównie po długich okresach deszczowej pogody. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie roślin przed szarą pleśnią jest środek grzybobójczy. Można go zastosować również wówczas, gdy choroba już się pojawi. Preparaty chroniące przed chorobami grzybowymi to inaczej fungicydy. Nadają się do stosowania w uprawach warzywnych i owocowych. Łatwo ochronią Twoje rośliny przed inwazją grzybów. 

Przed czym warto chronić rośliny?

Do czego potrzebujesz środków ochrony roślin? Przydają się one do wszelkiego rodzaju upraw, na przykład pszenicy ozimej czy pszenżyta ozimego. Nasze rośliny równie często atakowane są przez różnego rodzaju plamistości, na przykład czarną plamistość liści róż. W przypadku tych kwiatów objawia się ona, jak sama nazwa wskazuje, pojawiającymi się na liściach okrągłymi, czarnymi plamami przyczyniającymi się do przedwczesnego ich opadania. Na innych roślinach mogą przybierać one barwę brunatną lub jasną z brunatno ? czerwoną obwódką. W walce z chorobą pomocne mogą okazać się specjalne środki grzybobójcze.

Inna popularna choroba roślin to fytoftoryza, która atakuje system korzeniowy, utrudniając pobieranie wody oraz składników pokarmowych. W konsekwencji dochodzi do zahamowania wzrostu i żółknięcia, zasysania oraz więdnięcia liści i pędów. Jako że choroba ta rozprzestrzenia się szybko, atakując sąsiednie kwiaty, należy je jak najszybciej wykopać i usunąć z ogrodu, a pozostałe potraktować środkiem ochrony roślin, w którego składzie znajduje się ekstrakt z grejpfruta. Niezbędne będzie również odkażenie podłoża, jako że patogen zostaje w glebie i każdy inny krzew czy bylina zasadzone w tym miejscu będą narażone na atak choroby.

Jeżeli chodzi o drzewa owocowe, to najczęściej są one atakowane przez choroby wywoływane różnego rodzaju grzybami. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o raku drzew owocowych i zgorzelu kory. Ich objawy występują na gałęziach, najczęściej w miejscach po zranieniu. Zaleca się aplikowanie na nich specjalnych maści tworzących mechaniczną barierę przed infekcjami grzybowymi. Równie popularny jest parch, który objawia się oliwkowo ? szarymi, aksamitnymi plamami pojawiającymi się na liściach. Na owocach występują natomiast okrągłe, ciemne plamy. W celu ochrony drzew, należy tu stosować produkty dodynowe oraz preparaty bazujące na związkach triazolowych.

Kolejna ze znanych chorób drzew owocowych to mączniak prawdziwy, którego cechą charakterystyczną jest biały, mączysty nalot występujący na porażonych pędach i liściach. Aby zapobiec jej rozwojowi, należy wykonać specjalny zabieg przy pomocy fungicydów.

Jakie środki ochrony roślin wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, w zależności od potrzeb i roślin, jakie posiadasz. Wyróżniamy środki ochrony roślin chwastobójcze, grzybobójcze i owadobójcze (w przypadku ataku szkodników, insektycydy). W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz środki o działaniu wgłębnym, działaniu układowym i działaniu systemicznym. Ochronią one Twój ogród przed chorobami powodowanymi różnymi czynnikami, a także szkodami wyrządzonymi przez szkodniki. 

Środki ochrony roślin na rośliny rolnicze 

W ochronie zbóż ozimych w rolnictwie najlepiej sprawdzą się ekologiczne środki ochrony roślin w formie koncentratu do rozcieńczania wodą. Środek Chwastox uchroni Twoje uprawy przed kłopotem, jakim są chwasty. Jest on stosowany interwencyjnie. Możesz go podać w uprawie rzepaku i innych zbóż. Zawarta w preparacie substancja czynna powoduje zamieranie chwastów, ale nie atakuje Twoich roślin, więc uprawa na tym nie ucierpi, a Ty zbierzesz obfite plony. 

Jakich środków ochrony roślin szukać do zastosowania w ogrodnictwie? 

Szkodniki zaatakowały Twoją plantację warzyw i owoców? To problem, który mają zarówno ogrodnicy, jak i rolnicy. W takim przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego preparatu. Do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie ziemniaka będą najlepsze opryski, np. preparat Deltam, który zwalcza stonkę ziemniaczaną. O jakich środkach ochrony roślin pomyśleć dla krzewów, ale także na rośliny sadownicze? W takim przypadku dobry będzie preparat Mospilan. Dzięki zawartej substancji walczy ze szkodnikami ssącymi i gryzącymi, które przeszkadzają w rozwoju roślin. Jest bezpieczny, nie wpływa na procesy biologiczne w roślinie. Należy go jednak stosować z zachowaniem bezpieczeństwa.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "środki ochrony roślin" :

pixel